Dostupné kategorie

V únoru 2011 vyšly tyto články:

Další stránky
12»
1.2.Omluva z TrutnovamkDnes se trutnovský trenér Jaromír Jindřich telefonicky ozval Petru Kuchyňovi a reagoval na článek s rozhovorem a na okolnosti z konce nedělního zápasu.
1.2.Ve středu poslední derby s PelhřimovemZNS - PEL 5:2, 33.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - První únorovou středu pokračuje druholigový maraton třicátým třetím kolem a domácí Plameny čeká předposlední utkání na domácím ledě v základní části. Toto kolo by již mohlo rozhodnout o tom, že to nebude zároveň také předposlední domácí zápas sezóny. Tento duel okoření příchuť regionálního derby proti tradičnímu rivalovi, kterým je Spartak Pelhřimov. Tyto sledované duely mívají vždy velmi dobrou hokejovou úroveň a skvělou atmosféru, takže se hokejoví příznivci rozhodně mají na co těšit.

Aktualizace: sestava

2.2.Po úvodní sprše vítězný obratZNS - PEL 5:2, 33.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Derby Vysočiny přineslo jako již tradičně, vše co se od něho očekávalo. Atraktivní útočný hokej, vysoké nasazení obou soupeřů, tvrdé osobní souboje, pohledné kombinační akce, skvělé zákroky gólmanů a to vše v parádní a bouřlivé atmosféře. Hlavně však přineslo pokračování tříleté tradice výher domácího celku. Oproti třem letošním, které tomu dnešnímu předcházely, byl však ten dnešní výsledek podstatně výraznější. Po studené sprše, kterou dvěma góly v úvodních čtyřech minutách Spartak uštědřil Plamenům, přešel velký obrat a hokejisté žďárského SKLH vybojovali vítězství 5:2. Díky prohře Kutné Hory si tímto triumfem Plameny již zajistily účast ve vyřazovacích bojích.

3.2.Petr Kuchyňa: „Doufám, že těch krůčků ještě bude co nejvíc.“ZNS - PEL 5:2, 33.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Tým kouče Petra Kuchyni si vítězstvím ve středečním derby proti Pelhřimovu zajistil postup mezi týmy elitní osmičky, pro které ještě příští neděli neskončí sezóna. Žďárský lodivod nám sdělil své dojmy ze zápasu i něco k tomu co bylo a bude.
4.2.MD : Kolín zvládli letos poprvé, po mužích, i mladší dorostenciKOL - ZNS 3:5, 28.kolo | Zdeněk KulíšekK O L Í N - Poslední utkání, která žďárský mladší dorost sehrál byla s týmy, které jsou v první čtyřce tabulky skupiny Střed. Tentokrát je v rámci osmadvacátého kola čekal druhý tým tabulky. Mužstvo Kolína, předchází v této sezoně velmi dobrá pověst a jejich vizitka je exkluzivní. Vždyť z posledních jedenácti utkání okusili hořkost porážky pouze v jednom jediném utkání. Předchozí vzájemná měření sil vyzněla vždy lépe pro kolínské a to poměrem branek 6:5, 6:0 a 5:3. Žďárští proto rozhodně na jejich led neodjížděli v roli favorita, ale s cílem odehrát co nejlepší utkání a pokusit se svého soupeře alespoň trochu potrápit.
4.2.Dan Kotlík: „Když se teď daří, tak se hraje úplně jinak“ZNS - PEL 5:2, 33.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Derby mělo zvláštní náboj také pro hráče, kteří do týmu obou soupeřů jezdí z Jihlavy. Dan Kotlík (vpravo) je možná už víc Žďárák, ale Jiří Man (vlevo) ještě dopoledne s některými večerními soupeři trénoval. Obou jsme se zeptali na jejich dojmy ze zápasu.

5.2.Derby vystřídá derby CHT - ZNS 3:4, 34.kolo | mkC H O T Ě B O Ř – Ve středu si hokejisté žďárského SKLH zajistili vítězstvím v derby nad Pelhřimovem účast v play-off. Hned v dalším kole však zajíždí na led dalšího regionálního rivala do Chotěboře. V neděli se Plameny pokusí na úpatí Železných hor navázat na poslední vynikající výkony a prodloužit vítěznou sérii. Můžeme opět očekávat dramatické utkání, útočný hokej a bouřlivou diváckou kulisu, neboť na stadion našeho nejbližšího soupeře se chystají i početné skupiny žďárských příznivců.
6.2.Upachtěné dva body z ChotěbořeCHT - ZNS 3:4, 34.kolo | mkC H O T Ě B O Ř – Dnešní, v pořadí druhé derby v tomto týdnu, po hokejové stránce ostře kontrastovalo s tím středečním proti Pelhřimovu. V Chotěboři byl dnes k vidění hokej podprůměrné druholigové úrovně a po většinu času diváci sledovali boj hráčů mnohdy se sebou samotnými. Jedinou ozdobou utkání byly výkony obou brankářů, domácího Petra Opršala a žďárského Jiřího Slámy. Ještě vlastně v jednom parametru snese dnešní duel srovnání a to byla vynikající atmosféra v hledišti, kam si našlo cestu šest stovek hokejových příznivců, z toho asi polovina ze Žďáru. Početná skupina hostujících fanoušků, nakonec odcházela ze stadionu spokojenější, když kapitán Jiří Plachý rozhodl v prodloužení o vítězství žďárských Plamenů a zisku dvou bodů.

Ilustrační foto: Veronika Marková

7.2.MD : Statistiky hráčů po 3.čtvrtiněZdeněk KulíšekŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Protože liga mladšího dorostu dospěla v minulém týdnu 27.kolem do konce své třetí čtvrtiny přinášíme statistiky hráčů. V odehraných utkáních nastříleli stopět branek /průměr na zápas 3,89/ a obdrželi osmdesátjedna branek /průměr na zápas 3,00/. Jak si jednotlivý hráči doposud počínali, jak se jim dařilo nebo nedařilo a kolik odehráli v dosavadním průběhu ligy zápasů můžete zjistit právě zde.
8.2.Oba trenéři zhodnotili derbyCHT - ZNS 3:4, 34.kolo | mkC H O T Ě B O Ř – Ani jeden z trenérů obou soupeřů, nehýřil po nedělním derby mezi Chotěboří a Žďárem velkým nadšením. Zeptali jsme se Stanislava Mečiara a Petra Kuchyni, jak hodnotí zápas a výkony svých svěřenců.

8.2.100. duel proti Kolínu !KOL - ZNS 5:2, 35.kolo | mkK O L Í N – Předposlední kolo před závěrem základní části letošního ročníku 2.ligy, je na programu ve středu. Kuchyňova družina vyráží do středních Čech, kde sehraje jubilejní sté utkání mezi Kolínem a Žďárem v historii obou klubů. Hosté pojedou se snahou prodloužit sérii vítězných zápasů a udržet, případně ještě vylepšit svoji pozici do play-off.
9.2.Kozlové body nepustiliKOL - ZNS 5:2, 35.kolo | mkK O L Í N – Žďárští hokejisté odehráli poslední utkání na soupeřově ledě základní části letošní soutěže. A tak jako v celém průběhu sezóny se Plamenům v roli hostů příliš nedařilo, tak ani dnešní zápas nepatřil ke světlým výjimkám. Hosté se sice v první třetině dostali do vedení, ala domácí následně otočili skóre ve svůj prospěch. Ve třetí třetině byli Kozlové lepším týmem, zvýšili své vedení a na konci při power-play Žďáru, pečetili své zasloužené vítězství trefou do opuštěné branky. Dlouhodobou část druholigové soutěže, uzavřou hráči SKLH v neděli na Bouchalkách, zápasem proti Benešovu.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

11.2.Blíží se vrchol sezónymkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – V neděli končí základní část druhé ligy, ale hokejisté postupujících mužstev si vůbec neodpočinou. Naopak hned v úterý se rozjedou vyřazovací boje a jaký bude jízdní řád letošního play-off 2.ligy?
12.2.Základní část uzavřeme doma s BenešovemZNS - BNS 3:7, 36.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Dlouhodobá část má za sebou téměř celý svůj program, bylo odehráno pětatřicet kol a zbývá již jen jediné. To v neděli přinese odpovědi na několik posledních otázek před nadcházejícím play-off. Žďár například bude bojovat o sedmou příčku v zápase s Benešovem, který se bude zase snažit uhájit stříbrnou pozici.
13.2.Nevydařená generálka, Žďár čeká VajgarZNS - BNS 3:7, 36.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Poslední utkání základní části se žďárským hokejistům vůbec nepovedlo a prohráli s Benešovem vysoko 3:7. Vodní Lvi se ujali vedení a Plameny dokázaly do konce úvodní třetiny vyrovnat. V první části druhé třetiny si domácí vytvořili převahu a řadu šancí včetně trestného střílení, ty však nedokázali proměnit a hosté třemi brankami ve druhé polovině prostřední části získali náskok, který pak potvrdili a navýšili v závěrečné třetině. Žďár tak s definitivní platností obsadil v tabulce osmé místo a ve čtvrtfinále play-off jej čeká vítěz základní části Vajgar Jindřichův Hradec.

AKTUALIZOVÁNO - ohlasy

14.2.Informace vedení SKLH Žďár nad SázavoumkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Dnes bylo zveřejněno oficiální zdůvodnění odchodu hráče „A“ mužstva Aleše Koželuha, ve kterém uvedl jako důvod ukončení své aktivní činnosti, svůj nesouhlas se způsobem vedení a řízení klubu, které v této své zprávě popsal. Přinášíme stanovisko vedení klubu k této věci.
14.2.Také letos Plameny čeká VajgarJHR - ZNS 6:0, 0.kolo | mkJ I N D Ř I C H Ů V   H R A D E C – Poslední kolo základní části 2.ligy přineslo konečné rozuzlení a defenitivně sestavilo dvojice pro čtvrtfinále vyřazovací části soutěže. To vypukne úvodními zápasy na hřištích prvních čtyř celků tabulky, již v úterní večer. Žďárské Plameny se již nedokázaly posunout výš než na osmou příčku a tak je čeká vítěz dlouhodobé části jindřichohradecký Vajgar.
16.2.Vajgar nepřipustil žádné překvapeníJHR - ZNS 6:0, 0.kolo | mk, Jan WirknerJ I N D Ř I C H Ů V   H R A D E C - První čtvrtfinálové utkání hrané u břehu Vajgaru žďárským Plamenům nevyšlo. Jindřichův Hradec od prvních chvil plnil svoji roli favorita. Hosté dokázali obětavou hrou a vynikajícími zákroky brankáře Slámy, až do závěru první třetiny držet bezbrankový stav, ale domácí přeci jen ještě před první sirénou získali vedení. To pak navyšovali ve zbývajících třetinách, kdy přidávali vždy o jednu branku víc. Žďárští podali bojovný a sympatický hokejový výkon a porážka „kanárem“ je možná až příliš krutě vysoká. Jindřichův Hradec ale předvedl, že pomyslný titul pro vítěze základní části, je ve správných rukou a naprosto zaslouženě získal vedení v sérii, která se ve čtvrtek přestěhuje na žďárské Bouchalky.

AKTUALIZOVÁNO - ohlasy trenérů

16.2.Plameny se ve čtvrtek pokusí odvrátit mečbol VajgaruZNS - JHR 2:3, 0.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - V úterý se rozjely čtvrtfinálové zápasy letošního play-off a žďárský SKLH nezahájil sérii vůbec dobře. Na ledě jindřichohradeckého Vajgaru prohrál vysoko 6:0. Ve čtvrtek se na žďárských Bouchalkách odehraje odvetné utkání. Přijďte zažít pravou atmosféru play-off a pomoci Plamenům prodloužit sérii !
17.2.Plameny končí, ale se vztyčenými hlavamiZNS - JHR 2:3, 0.kolo | mk, Jan WirknerŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárské Plameny dnes udělaly tečku za letošní druholigovou sezónou. Tečka to však byla parádní a lze ji označit za vrchol sezóny. Nádherný duel, který divákům přinesl vše co má správný zápas play-off mít, včetně báječné divácké atmosféry, dospěl až do prodloužení, ve kterém byl šťastnější Jindřichův Hradec . Žďárští hokejisté proti silnému soupeři podali vynikající výkon, který korunoval fantastickými zákroky brankář Jiří Sláma. Sezóna pro Plameny končí, ale žďárští hokejisté se rozloučili s fanoušky vynikajícím výkonem.