Dostupné kategorie

V prosinci 2011 vyšly tyto články:

Další stránky
1»
3.12.S Trutnovem o důležité body, o sebedůvěru a o přízeň fanouškůZNS - TRU 4:2, 25.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – První prosincovou neděli je na programu pětadvacáté kolo druhé hokejové ligy. Po středečním neblahém výjezdu do Nymburka, se Plameny opět vrací na vlastní led. Na Bouchalkách se utkají s Trutnovem a budou bojovat nejen o mimořádně důležité body, ale i o přízeň fanoušků a vlastní sebedůvěru.
4.12.Hlavy vzhůru: Plameny spálily Draky i potřetíZNS - TRU 4:2, 25.kolo | mk, jbŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Přes předchozí neúspěchy žďárských hokejistů, se dnes večer sešla na Bouchalkách poměrně vysoká návštěva, která vytvořila parádní hokejovou atmosféru a to i díky početné skupině hostujících fanoušků. Ti mohli sledovat pohledné a bojovné utkání, ze kterého vyšly vítězně domácí Plameny. Trutnov šel do vedení v 11. minutě, domácí však gólem svého kapitána dokázali vyrovnat a ve druhé třetině otočit skóre ve svůj prospěch. V závěrečné části pak Plameny své vedení dvěma góly navýšily, a vybojovaly tak nad Draky třetí letošní vítězství. Žďár získal veledůležité tři body do tabulky, ve které se před derby v Pelhřimově posunul na sedmou příčku.

5.12.„Pro psychiku byl tenhle zápas strašně povzbuzující," řekl spokojený gólman SlámaZNS - TRU 4:2, 25.kolo | jbŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Zápas o získání ztraceného sebevědomí Plameny zvládly. Zodpovědným výkonem si poradily s Trutnovem výsledkem 4:2. Ke třem bodům pomohl žďárskému týmu i výkon Jiřího Slámy. Gólman, na jehož hlavu po předchozích zápasech také dopadla kritika, se hlavně ve třetí třetině blýskl několika klíčovými zákroky, takže se jeho spoluhráči nemuseli tolik bát o výsledek.

6.12.Dřímající kanonýr Plachý: Doufám, že jsem se zase nastartovalZNS - TRU 4:2, 25.kolo | jbStále je s deseti góly nejlepším střelcem týmu, ale fanoušci od kapitána červenobílých barev čekají mnohem víc. Jiří Plachý totiž desítky tutovek včetně derby proti neoblíbeným "Huhýnům" spálil. Kritika fanoušků se tak na konci listopadu sypala i na hlavu letos spíše dřímajícího střelce. I on šel v nedělním duelu proti Trutnovu s výkonem nahoru. Vyrovnávacím gólem po krásné kombinaci celé lajny zahájil obrat, na který už Draci nedokázali reagovat.

7.12.Získají body z derby opět hosté?PEL - ZNS 6:1, 26.kolo | mkP E L H Ř I M O V – V pořadí třetí derby Vysočiny v letošní sezóně mezi pelhřimovským Spartakem a žďárským SKLH, je dnes na programu 2.ligy. Plameny k němu pocestují do města rekordů. Všechny předchozí letošní duely a to jak přípravné, tak soutěžní, skončily vítězstvím hostujícího týmu. To je přesný opak předchozích tří sezón, kdy naopak obě mužstva přísně střežila své domácí stadiony a ctila heslo: „Můj dům, můj hrad“.
7.12.Další debakl. Plameny na Pelhřimov nestačilyPEL - ZNS 6:1, 26.kolo | jb, mkP E L H Ř I M O V – Jen týden po blamáži v Nymburku postihl žďárské hokejisty další výpadek. Derby v Pelhřimově prohráli vysoko 6:1. Jediný gól Plamenů zaznamenal až za stavu 6:0 v 53. minutě Martin Sobotka po nahrávce Aleše Koželuha. Hosté nezvládali konce třetin, slepené góly inkasovali v závěru prvního i druhého dějství. Tradiční derby tentokrát výkonem, nábojem či atmosférou ani zdaleka nepřipomínalo předchozí napínavé zápasy. Svěřenci kouče Kuchyni nenavázali na nedělní výkon proti Trutnovu, dvakrát po sobě nedokázali vyhrát od 2. října.

Ilustrační foto: Veronika Marková

12.12.Navrátilec Koželuh dostal svoje číslo i místo. A taky musel skousnout narážkyjbŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Dvaaosmdesátka je zpátky. Produktivní obránce Aleš Koželuh, který loni těsně před koncem sezony na vlastní žádost v týmu Plamenů skončil, rázem naskočil do druhé poloviny druholigové sezóny. Zatímco ještě před dvěma týdny sledoval derby s Chotěboří za plexisklem v roli diváka, proti Trutnovu už byl na ledě. Staňkův disciplinární trest a zranění několika beků donutila manažera Miloslava Šimona sáhnout do Hlinska po bývalé opoře Plamenů. „Kluci v kabině si ze mě hned dělali srandu, že jsem se nechytil v krajském přeboru, tak mě poslali zpátky,“ směje se osmadvacetiletý bek.

13.12.Plameny se pokusí o zázrak. Zastavit suverénní DrtičeZNS - HOD 5:3, 28.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Po týdenní pauze způsobené volným losem, vyjedou ve středu hokejisté žďárského SKLH opět na druholigový led. V rámci 28.kola přivítají na Bouchalkách lídra tabulky a suveréna skupiny střed Drtiče z Hodonína. Oba soupeři se nachází v naprosto opačném rozpoložení a o favoritovi zápasu není pochyb. Domácí však v současné situaci nemohou hledět na soupeře a musí bojovat o každý bod.
14.12.Plameny zabraly a utnuly hodonínskou sérii ZNS - HOD 5:3, 28.kolo | jbŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Zázraky se dějí! Dlouhá vítězná série hodonínských Drtičů skončila u Sázavy. Žďárští hokejisté v napínavém thrilleru připravili lídrovi skupiny Střed první porážku od 6. listopadu. Plameny sice od 8. minuty po gólu Rehuše prohrávaly, ale ve 12. minutě dvěma góly během jednadvaceti vteřin zápas trefami Kočana a Sobotky otočily. V závěru za stavu 4:3 při velkém tlaku Hodonína pomohla Slámovi i tyčka, štempl na výhru pak dal půl minuty před koncem do prázdné branky Bukáček. Dvěma góly zazářil Jiří Man, jeho druhý zásah ve 47. minutě navíc nese přívlastek vítězný.

15.12.Byli jsme lepší, ale měli jsme i kliku, liboval si střelec ManZNS - HOD 5:3, 28.kolo | jbCo mají společného Trutnov a Žďár? Dvakrát v sezóně porazili suverénní Drtiče z Hodonína. A to je při hodonínské bilanci pouhých pěti porážek v 26 zápasech skvělý počin! Na druhé výhře Plamenů se výrazně podílel Jiří Man. Jihlavský útočník kompaktní týmový výkon podpořil dvěma góly. Ten čtvrtý v pořadí byl při výhře 5:3 zároveň vítěznou trefou.

18.12.Sršni brousí žihadla a proti Žďáru chtějí ukončit dlouhou černou sériiKHO - ZNS 4:3, 29.kolo | mkK U T N Á   H O R A – Hokejisté žďárských Plamenů pocestují na Zlatou neděli do Kutné Hory. Jejich úkolem bude potvrdit středeční vítězství proti lídrovi tabulky Hodonínu, na ledě celku z úplně opačného konce tabulky. Poslední změny v týmu Sršňů dávají tušit, že hokejisty SKLH nečeká zdaleka tak bezzubý a odevzdaný soupeř, jak by se mohlo zdát.
18.12.Z ledu poslední Kutné Hory vezou Plameny pouze bodKHO - ZNS 4:3, 29.kolo | mkK U T N Á   H O R A – Ani tentokrát nedokázali žďárští hokejisté navázat na předchozí úspěch a na ledě beznadějně posledních Sršňů získali pouhý jediný bod. Do vedení šli sice nejprve hosté z Vysočiny, ale v závěru první třetiny domácí využili přesilovku. Hned v úvodu navíc Sršni otočili zápas ve svůj prospěch a to dokonce při vlastním oslabení. Dvěma góly pak vrátil vedení Plamenům Ondřej Ježek. Avšak Žďárští opět nezvládli závěr třetiny a očekávané vítězství si nechali vzít minutu a půl před koncem. Naději na zisk alespoň dvou bodů utnul ve čtvrté minutě prodloužení Ivan Tugarinov.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

20.12.Plameny čeká poslední domácí utkání v tomto roce. Na Bouchalky míří KolínZNS - KOL 0:3, 30.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Ve středu budou mít hokejoví příznivci poslední příležitost v tomto roce vidět žďárské Plameny na domácím ledě. A nebude to utkání ledajaké. Na Bouchalky zamíří tradiční soupeř Kolínští Kozlové. Domácí se budou snažit zopakovat výkon z minulého domácího zápasu proti favorizovanému Hodonínu a naopak zapomenout na nepříliš vyvedené utkání v Kutné Hoře. Kromě atraktivního hokeje se diváci mohou těšit i na bouřlivou diváckou kulisu, která tato derby vždy doprovází a vzhledem k blížícím se vánocům lze očekávat i početnou skupinu kolínských fans.
21.12.Třetina zmaru. A Kolín pohodlně získal tři bodyZNS - KOL 0:3, 30.kolo | jbŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Poslední předvánoční zápas žďárští hokejisté nezvládli. Po kolapsu v první třetině, kdy třikrát inkasovali, se už do konce zápasu nevzpamatovali a po zbytek duelu marně čekali na gólový moment, který by je nastartoval. Kolínští Kozlové si tak po výhře 3:0 pohodlně dokráčeli pro tři body a narozdíl od minulých dvou zápasů je to ani nestálo příliš sil. Jako mašli na tříbodový dárek dostal kolínský gólman Brázdil vychytanou nulu.

23.12.Hráli jsme bez chuti a nasazení, nechápal při comebacku Vojtěch ŠírZNS - KOL 0:3, 30.kolo | jbSnad jediné pozitivum přinesl nepovedený zápas žďárských Plamenů s kolínskými Kozly (0:3). Po více než dvou měsících se na led vrátil žďárský obránce Vojtěch Šír. 10. října jednadvacetiletému mladíkovi spoluhráč na tréninku čepelí zasáhl oko tak nešťastně, že Šírovi hrozilo, že už na oko neuvidí. Naštěstí pro hokejistu se zlé prognózy nevyplnily. Po dvou měsících léčení naskočil do ostrého tréninku a po dalším týdnu už si připsal start v zápase. Kouč Kuchyňa jej proti Kolínu nasadil od druhé třetiny, kdy zamíchal se sestavou a posadil chybujícího Krejnuse. „Zápas se mi špatně hodnotí. První třetinu na nás vlítli a dali nám ze tří šancí tři góly. Pak jsme se trošku zvedli, ale bohužel nedáváme góly. Takhle už je to několikátý zápas v řadě, ty výsledky mohly být úplně jiné,“ lituje Šír další porážky.

23.12.Veselé Vánoce !redakceJménem vedení SKLH Žďár nad Sázavou a redakce www.hokejzr.cz, přejeme všem trenérům, funkcionářům a hráčům, stejně jako všem fanouškům, příznivcům, sponzorům a obchodním partnerům, klidné a příjemné prožití Vánoc plných sváteční pohody.

.

27.12.Plameny uzavřou rok 2011 v BrněTEC - ZNS 1:2, 31.kolo | mkB R N O – Ani v období Vánočních a Novoročních svátků nepřeruší seriál druholigové hokejové soutěže svůj zápasový program. Poslední letošní středu je na programu 31. kolo, ve kterém pocestují žďárští hokejisté na led brněnské Techniky.
28.12.Překvapení v Brně: favorizovanou Techniku načal rychlý gól DítěteTEC - ZNS 1:2, 31.kolo | jbB R N O - Superrychlý gól Jiřího Dítěte pomohl Plamenům ke třem bodům z Brna. Plameny v sduelu dvou trápících se týmů vyhrály na ledě Techniky 2:1 i díky gólu žďárského útočníka, který se trefil už v jedenácté vteřině zápasu. Vítězný gól ale zaznamenal Petr Štěpánek, jehož gól ve 23. minutě znamenal vedení 2:0. Domácí sice ještě před koncem druhé třetiny snížili na rozdíl jediného gólu, ale žďárský gólman Tomáš Linhart už do konce zápasu za svá záda žádnou střelu nepustil. Žďárští vyhráli na ledě soupeře poprvé od 30. října, kdy naplno bodovali v Trutnově.

AKTUALIZOVÁNO

30.12.O pohár hejtmana Kraje Vysočina 2011Antonín ProkopŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Ve dnech 27.-29.12.2011 se konal už 5.ročník tradičního turnaje "O pohár hejtmana Kraje Vysočina" a Žďár nad Sázavou byl tentokrát jedním z pořadatelských měst.
31.12.Plameny budou mít svůj Troubelín. Změní se i název klubu?SilvestrŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Žďárský SKLH výrazně bodoval. Zatímco ve druholigové skupině Střed bojuje místo o špici tabulky „jen“ o účast v play-off, v oblasti marketingu získal velkou pozornost dnes už legendární trenérův výrok o troubelínech. Slov Petra Kuchyni pro týdeník Osmička z letošního února si všimla renomovaná mlékárna a nabídla klubu dlouhodobou spolupráci a stane se jedním z hlavních partnerů klubu. Podle kuloárních informací je ve hře i přejmenování klubu na HC Troubelíni Žďár.