Plameny vyjedou k dalšímu venkovnímu utkání, v sobotu zavítají na led Opavy

Zveřejněno 10.02.2023 | Redakce, Anna Daňsová
HC Slezan Opava SKLH Žďár nad Sázavou
37., sobota 11.2.2023 17:00
HC Slezan Opava - SKLH Žďár nad Sázavou OPA - ZNS
Středeční zápas s Vyškovem nabídl rychlý a zajímavý hokej, v němž sice žďárští třikrát vedli, nakonec ale soupeř vydařenou třetí třetinou otočil průběh utkání, a tak všechny body zůstaly ve Vyškově. V sobotu Plameny čeká další venkovní utkání, tentokrát na ledě Slezanu Opava, kde budou mít další možnost urvat cenné body do tabulky. Start utkání je naplánován na 17:00.

Plameny ve středu opět nepředvedly špatný výkon, třikrát v zápase dokonce vedly a mohly tak pomýšlet na bodový zisk, bohužel domácí hokejisté čtyřmi góly ve třetí třetině rozhodli o výsledku, a tak Plamenům ukončili sérii 4 zápasů v řadě, v nichž se jim podařilo bodovat. Domácí Vyškov přitom už od první třetiny měl relativně více ze hry, dokázal si vytvořit mnoho šancí, které naštěstí pro hosty neproměnil, a tak se mohli prosadit i žďárští zásluhou Vašíčka a Wasserbauera a jít do kabin po první třetině za stavu 2:2. Také po druhé třetině se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu, navíc hned v první minutě třetí třetiny Plameny vstřelily vedoucí branku a mohly bojovat i o vítězství. Bohužel domácím se velmi rychle podařilo vyrovnat a posléze otočit průběh zápasu a své vedení už nepustili, a tak Plameny odjížděly domů bez bodu.

Po odehraném 36. kole Plamenům patří nadále 10. místo v tabulce, které hájí s náskokem 6 bodů na poslední Velké Meziříčí. Se Slezanem Opava, který je sobotním soupeřem Plamenů, dokázali naši hokejisté první vzájemný zápas ovládnout 4:1. V druhém utkání Plameny vedly o tři branky, přesto se ale vracely z Opavy bez bodu po porážce 4:6, a poslední dosavadní vzájemný zápas dopadl opět šťastněji pro Slezan, který si z Bouchalek odvezl dva body za vítězství 3:2 po prodloužení, přestože v zápasech byly Plameny lepším týmem.

POSLEDNÍ ZÁPAS

36. kolo, středa 8. února 2023
Hokej Vyškov - SKLH Žďár nad Sázavou 7:4 (2:2, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 6. Kořenek (Weintritt), 19. Komínek (Čuřík, Hohl), 31. Komínek (Studený), 43. Weintritt (Kořenek, Lekeš), 44. Janeček (Studený, Tomajko), 52. Studený (Čuřík, Komínek), 59. Tomajko (Popelka) – 17. Vašíček (Čejka), 19. Wasserbauer (Paleček), 22. Bureš (Vašíček, Půža), 41. Wasserbauer (Čejka, Pleva). Rozhodčí: Mejzlík - Roupec, Štěrba. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 156. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 7:4.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Vít) – Půža, Kališ, Grauer, Pleva, Vašíček, Ludvík – Čejka, Chlubna, Kunstmüller, Bureš, Paleček, Wasserbauer, Štola, Gromadzki, Vaňkovský, Gregar, Pazourek.

HC SLEZAN OPAVA

Slezan se drží koncem základní části na postupových příčkách do play-off, po 36. kole se nachází na 6. místě se čtyřbodovým náskokem na sedmé Valašské Meziříčí. V posledních dvou odehraných zápasech Slezan uspěl proti soupeřům, proti kterým se jim tuto sezonu daří - nejprve porazil Velké Meziříčí, následně také Valašské Meziříčí, v obou případech na ledě soupeře, v obou případech ovládli opavští všechny vzájemné zápasy.

V posledním zápase na ledě Bobrů přitom byli domácí lepším týmem, soupeře přehrávali a vytvořili si velké množství šancí. Ty se jim ale nepodařilo proměnit, navíc trefili i několik tyčí za zády golmana Pitáka, a tak udeřili hosté, kteří dvě minuty před koncem třetí třetiny vyrovnali zásluhou Maliny na 2:2. V prodloužení byl vidět rychlý hokej, oba týmy si vytvořily velké šance, ale všechny zůstaly neproměněny, včetně další nastřelené tyčky za zády hostujícího Pitáka, a tak musely rozhodovat samostatné nájezdy. Ty došly až do třinácté série, v níž rozhodl o bonusovém bodu pro Opavu Radim Štěpánek. „Na obou stranách dnes výborně zachytali brankáři, jednalo se o takový zápas ve stylu play-off. Domácí nás moc nepouštěli do vyložených šancí, my jsme na druhé straně měli několikrát i štěstí, že Valmez trefoval tyčky. Až do konce jsme ale věřili, že bychom si mohli nějaké body odvézt, nakonec jsme za to byli odměněni,” hodnotil středeční duel s Bobry trenér Opavy Aleš Tomášek pro klubový web.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Slezan Opava 2:3sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Vavřík (Báchor, Gabrhelík), 45. Vávra (Finsterle) – 2. Buršík (Kadula, Horný), 58. Malina (Šindelář), rozh. náj. Štěpánek. Rozhodčí: Kapitanov – Klimek, Hladík. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 232. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Holík – Věntus, Malina (A), Vojtovič, Káňa (A), Buršík, Beránek, Vašenka, Stuchlík, Danielčák, Krupa, Rousek, Kadula, Horný.

Czech Ice Hockey TV

Už během loňské sezony spustila společnost Perinvest Media hokejový streamovací projekt s názvem CZECH ICE HOCKEY TV, jehož cílem je dostat lední hokej do více českých domácností a umožnit široké veřejnosti sledovat utkání z pohodlí domova či na cestách. S touto službou můžete sledovat živě zápasy nejen 2. ligy!

Podmínkou je registrace a platba za zvolené služby (je možné zakoupit členství sezónní nebo měsíční). Již v tuto chvíli nabízí služba množství různých zápasů od nejnižších kategorií až po utkání A-týmu Plamenů. „Navíc je super, že zakoupením můžete podpořit i svůj oblíbený klub, protože od 21. zaplacení celoročního členství jde 15 % do pokladny klubu. Je zde ale nutné uvést jako oblíbený klub Plameny," říká s úsměvem na tváři generální manažer SKLH Martin Nečas.