Plameny čeká další venkovní utkání, ve středu se představí na ledě Hodonína

Zveřejněno 24.10.2023 | Anna Daňsová
SHKM Hodonín SKLH Žďár nad Sázavou
10., středa 25.10.2023 18:00
SHKM Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou HOM - ZNS
Dobře rozehrané sobotní utkání v Kopřivnici, kde Plameny vedly už 4:2, nakonec vyznělo lépe pro domácí, a tak si žďárský celek může spravit chuť ve středu, kdy je čeká cesta do Hodonína. Úvodní buly je naplánováno na 18:00 a vy zápas jako obvykle můžete sledovat přes Czechicehockey.tv!

Sobotní duel v Kopřivnici Plameny nezačaly špatně, když se dostaly do vedení 1:0, to ale trvalo pouze půl minuty. Žďárští hokejisté pak vedli i podruhé, ale ani vedení 4:2 bohužel nedokázali udržet, Kopřivnice vyrovnala na 4:4 a v nabídnuté přesilové hře pak v 58. minutě vstřelila vítěznou branku, a tak všechny tři body zůstaly v Kopřivnici. „Bohužel jsme zápas nezvládli podle představ. Měli jsme jej dobře rozehraný, i když výkon z naší strany určitě nebyl stoprocentní, ale v posledních 10 minutách jsme udělali zbytečné chyby, které se nám rozhodně nesmí stávat. Takovéto zápasy bychom si měli pohlídat a dovést do vítězného konce,” hodnotil sobotní duel s Kopřivnicí útočník Lukáš Jícha.

A jak vidí Jícha utkání s Hodonínem? „Hodonín má určitě taky kvalitní tým, nebude to s nimi nic jednoduchého. My se musíme dobře připravit a když budeme dodržovat to, co máme, a vyvarujeme se zbytečným chybám, věřím, že můžeme uspět a navázat na předchozí výhry.”

Plameny se aktuálně nachází se 16 body na čtvrtém místě tabulky o dva body za druhou Opavou a třetím Vyškovem. Nejproduktivnějšími hráči Plamenů jsou Dominik Dušek se 17 body (8+9), Jiří Půhoný s 11 body (4+7) a Tomáš Kulhánek s 9 body (5+4).

POSLEDNÍ ZÁPAS

9. kolo, sobota 21. října 2023
HC ISMM Kopřivnice - SKLH Žďár nad Sázavou 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Sluštík (Gola, Suchý), 27. Bartošák (Brodek), 49. Brodek (Sluštík, Suchý), 54. Mach J. (Pargáč, Mach M.), 58. Suchý (Sluštík, Brodek) - 6. Kadleček (Kulhánek), 34. Půhoný (Wasserbauer, Kulhánek), 39. Chlubna (Půhoný, Dušek), 45. Kadleček (Kukla, Čejka). Rozhodčí: Viktor Schenel - Matěj Bartoň, Michal Frais. Vyloučení: 8:5. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 536. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 5:4.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Vít (Sláma) - Kulhánek, Pleva, Ludvík, Grauer, Kukla, Půža - Štola, Gregar, Maštera, Jícha, Wasserbauer, Kadleček, Dušek, Chlubna, Čejka, Půhoný.

SHKM HODONÍN

K utkání desátého kola se naši hokejisté vydají do Hodonína, jehož kádr doznal po konci minulého ročníku celkem velkých změn. První posilou se letos stal brankář Dominik Piták, který poslední dvě sezony oblékal dres Slezanu Opava. Další posilou je odchovanec Zlína, útočník Adam Bachánek, který loni nastupoval za Valašské Meziříčí. Ofenzivu Baníku posílil také dvaadvacetiletý forvard Vojtěch Dobiáš. Ten v minulosti oblékal i reprezentační dres kategorií U16 a U17 a poslední sezonu odehrál za Vyškov. V neposlední řadě podepsal s Hodonínem také čtyřiadvacetiletý forvard Matěj Novák, který má zkušenosti z Chance ligy, ale zapsal také starty za Kometu Brno v extralize nebo v mládežnických reprezentačních výběrech, získal zlato na prestižním turnaji Hlinka Gretzky Cup. Do zadních řad před sezonou Baník přivedl kromě jiných také svého odchovance Matěje Bílka, který strávil šest sezon v Havířově. Nejnovějším přírůstkem hodonínské defenzivy je čtyřiadvacetiletý bek Libor Macháň, který strávil dva roky v zámořských mládežnických ligách a loňskou sezonu odehrál v třetí nejvyšší švédské lize.

Baník letošní sezonu nezačal úplně špatně. Aktuálně mu patří šesté místo v tabulce se stejným bodovým ziskem 15 bodů jako pátý Nový Jičín. V posledním utkání Hodonín zavítal na led Šumperku, kde sehrál vyrovnanou partii s šancemi na obou stranách. V 57. minutě Šumperk stihl vyrovnat stav na 3:3, a tak o výsledku muselo rozhodnout prodloužení, v němž se po 32 vteřinách prosadil Matěj Novák a bonusový bod si tak domů odvezl Baník.

Sobotní kolo hodnotil v pozápasovém rozhovoru střelec rozhodující branky, Matěj Novák: „Bylo to náročné utkání. Druhou třetinu jsme nehráli moc dobře, ale i takové chvíle k zápasu a hokeji prostě patří. Dokázali jsme se z toho otřepat. Prodloužení naštěstí skončilo vítězně pro nás. Pity (Dominik Piták, pozn. red.) nás drží každé utkání a je to určitě jeden z důvodů, proč jsme brali dva body,” řekl Novák pro klubový web.

Nejproduktivnějšími hráči Baníku jsou Vojtěch Dobiáš s 10 body (3+7), Dominik Luža s 9 body (4+5) a Jiří Karafiát s 8 body (6+2).

Draci Pars Šumperk - SHKM Hodonín 3:4p (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Cekr, 24. Rutar, 57. J. Horký (Nilsson, Jaroš) - 11. Němec (Štědrý, Laciga), 17. Bachánek (Weintritt, Dobiáš), 56. Polesný (Dobiáš), 61. Novák (Němec, Dobiáš). Rozhodčí: Held - Smetková, Viskot. Vyloučení: 3:3, navíc Rauš (HOM) 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 480. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Piták (Dolíška) - Macháň, Němec, Riedl, Polesný, Švejda, Zorko, Sedláček, Bílek - Karafiát, Luža, Novák, Bachánek, Weintritt, Dobiáš, Sajdl, Dufek, Rauš, Laciga, Štědrý, Krejčí.