Petr Štěpánek: „Neproměňovali jsme šance, to nás táhlo k zemi!“

Zveřejněno 28.02.2016 | Barbora Hronková, Miroslav Vybíral
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – V sobotu přijeli na žďárský stadion hokejisté z Nymburku, kteří měli v plánu potvrdit svoji předešlou výhru z prvního zápasu předkola play-off a zajistit si postup do čtvrtfinále. Plameny jim to ale po tomto nervy drásajícím utkání nedovolily, utkání dotáhly až do prodloužení a v něm rozhodly, že série předkola bude pokračovat do pondělí, kdy se v Nymburku definitivně rozhodne! Vlastní utkání a dění kolem něj nám stručně popsal zkušený žďárský útočník Petr Štěpánek.

Ze začátku vypadalo všechno velmi klidně, žádný z týmů se moc nechtěl pouštět do větších akcí, hrálo se opatrně, jakoby nikdo nechtěl vstřelit úvodní branku. Tak tomu bylo až do patnácté minuty, kdy se ujal Žďár vedení 1:0. Druhá třetina už byla o něco pestřejší, nechyběly krásné akce obou celků, úniky na gólmany a daleko více gólu. Je třeba také podotknout, že domácí vstřelili hned na začátku třetiny dvě branky v rozmezí patnácti vteřin. Třetina skončila za stavu 3:2. V poslední části utkání hosté stačili vyrovnat, a tak se o vítězství rozhodlo až v prodloužení. „Myslím si, že jsme byli minimálně dvě třetiny lepší soupeř. Pak jsme ale neproměnili nějaké šance a oni vyrovnali. Dneska vyhrál nakonec šťastnější, i když si myslím, že jsme byli dvě třetiny lepší a vítězství jsme si zasloužili,“ řekl k zápasu žďárský střelec Petr Štěpánek.

Ten se se svojí padesátkou kanadských bodů řadí mezi nejlepší hráče druhé ligy. A potvrdil to i tento zápas, kde si svými dvěma asistencemi připsal další dva body. Prvně zabodoval ve druhé minutě druhé třetiny, kde společně s Lubošem Kunstmüllerem překonali obranu hostů a právě druhý jmenovaný poslal puk do brány. Podruhé se mu sice nepodařilo vstřelit gól přímo, ale i když napoprvé netrefil puk, dokázal jej rychle alespoň posunout do správné pozice před Michala Kaňku, který pak bekhendovou dorážkou rozhodl o vítězství Plamenů. Možná, kdyby měl ještě více štěstí při zakončení svého brejku za stavu 3:1, mohl být ten závěr klidnější, ale to jsou jen kdyby…

Dneska zde můžeme srovnat dva po sobě jdoucí zápasy a porovnat, jak se komu vedlo. Ve čtvrtečním zápase pomohlo Nymburku domácí prostředí, aby si připsal první vítězný bod. Hra ale nutila sledovat fanoušky celý průběh se zatajeným dechem, protože bylo vidět, že oba kandidáti mají co ukázat a hlavně co dát, a proto se o výsledku rozhodlo až v posledních minutách. Podobný průběh mělo i sobotní utkání, které ale nakonec dokázaly na svoji stranu zvrátit Plameny. V obou duelech si podle hráčů i trenéra připadali ve svých kramflecích jistější hráči z Vysočiny, přesto gólově měl více štěstí spíš Nymburk. „No tak já nevím, jak jsem říkal, nemyslím si, že bychom hráli špatně. I když lidi z hlediště měli jiný názor, ale myslím, že jsme šance měli, jenom jsme je neproměňovali a to je to, co nás asi tahalo k zemi. Jinak si myslím, že se za náš výkon opravdu nemusíme stydět,“ podotknul znovu k celkovému snažení Petr.

Jelikož dva zápasy neurčily postupujícího do čtvrtfinále, bude se muset rozhodnout až v pondělí v Nymburku, kde to budou mít Plameny jakožto hosté velmi těžké. Jak jste mohli vidět dnes i minule, Sobotkovým svěřencům nebude stačit být lepší, ale bude jim muset přijít naproti také dávka štěstí, protože v sobotu to málem kvůli jejímu nedostatku nevyšlo. Petr rozhodující klání vidí takto: „Protože si myslím, že jsme dneska opravdu nebyli horší, tak by to mohlo vyjít. Jak říkám, ohledně gólů to bylo vyrovnané, pak jsme s další smůlou dostali gól. Po tom dnešku to bude asi dost vyhecované, něco tu po nás pořvávali… Každý bude chtít vyhrát, to je jasné.“ Držte proto hokejistům ze Žďáru palce tak moc, jak to jen lze, a přejte jim štěstí, protože to budou potřebovat víc než kdy jindy.