Mládež má za sebou poslední zápasy kalendářního roku, vítězství zapsali jen mladší žáci

Zveřejněno 18.12.2023 | Anna Daňsová
Poslední zápasy v tomto kalendářním roce odehrály mládežnické kategorie Plamenů v sobotu, bohužel se jim v nich příliš nedařilo. Devátá třída nestačila na Scorpions Brno, starší žáci schytali debakl, pouze mladším žákům se podařilo zakončit rok vítězně.

Dorost

Sobota 16. prosince 2023
Dorostenci měli odehrát sobotní duel v Boskovicích, ten byl ale z důvodu marodky domácího celku odložen.

9. třída

Deváťáci sehráli zápas na ledě Scorpions Brno, od nichž sice inkasovali první gól hned ve 2. minutě, dokázali ale ještě v polovině první třetiny vyrovnat a první část zakončit nerozhodně. Bohužel ve druhé třetině domácí odskočili do dvoubrankového vedení, které už se Plamínkům podařilo pouze snížit, domácí pak přidali další góly a zvítězili poměrem 6:3.

HC Scorpions Brno - SKLH Žďár nad Sázavou 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Konečný, 23. Zajíček (Homola, Volf), 24. Konečný, 30. Nezpěvák (Zajíček), 43. Michalčík (Zajíček), 59. Zajíček - 10. Vetešník, 25. Kantorová (Řehoř), 52. Řehoř (Kantorová).

Starší žáci

Sobota 16. prosince 2023 Starší žáci zajížděli v sobotu na led Velké Bíteše, kam jeli ve velmi okleštěné sestavě. Plamínci hráli, na co měli, bohužel se jim vůbec nepovedla zejména první třetina, v níž inkasovali hned 12x a přišli tak o jakoukoliv šanci se zápasem ještě něco udělat. Domácí pak ve zbytku utkání přidali dalších 5 gólů a v klidu kontrolovali zápas, který nakonec skončil 17:4. „Dnešní zápas byl pro nás velmi krutý. Klukům nemůžu říct ani půl slova, protože hrají, na co mají. Soupeř proměnil každou šanci, kterou měl, a výsledek kontroloval po celý zápas,” hodnotil sobotní zápas trenér starších žáků David Pazourek.

HC Sp. Velká Bíteš - SKLH Žďár nad Sázavou 17:4 (12:3, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Vrzal (Příhoda), 6. Rybníček (Žák), 8. Modl (Škoda), 12. Modl, 14. Rybníček (Vrzal, Modl), 14. Vrzal (Palas), 15. Modl (Rybníček), 16. Modl (Rybníček), 17. Rybníček, 18. Škoda (Žák), 19. Vrzal (Bureš), 19. Žák (Modl), 30. Žák (Škoda), 34. Modl (Žák), 34. Modl, 44. Vrzal (Palas), 47. Žák (Rybníček) - 8. Benc (Špaček), 13. Dostál (Špaček), 18. Dostál (Kratochvíl), 30. Benc.

Mladší žáci

To mladším žákům se v Bíteši dařilo o poznání lépe. Hned v 7. minutě poslal Plamínky do vedení Říčan, Plamínci pak v první části přidali ještě další 3 góly a po zbytek zápasu už jen udržovali bezpečné vedení. Po slušném výkonu si tak zaslouženě odvezli další body do tabulky. „Opět se nám podařila první třetina, ve které si troufám říct, že jsme rozhodli o výsledku. Po zbytek zápasu jsme pak byli lepším týmem a došli jsme si pro zasloužené vítězství,” kladně hodnotil výkon svých svěřenců trenér David Pazourek.

HC Sp. Velká Bíteš - SKLH Žďár nad Sázavou 2:8 (0:4, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 24. a 59. Plechatý (Ondrůj) - 7. Říčan (Vomela, Imramovský), 11. Imramovský (Šustr), 14. Imramovský (Říčan), 19. Kertis, 24. Vašek (Buchta, Řehoř), 51. Řehoř (Říčan, Imramovský), 54. Imramovský (Říčan), 59. Šustr (Buchta).