Hron: „Normální góly dávat neumím“

Zveřejněno 25.10.2012 | Jiří Bárta 5+2dny
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Útočník Plamenů Josef Hron je objevem sezony. Trefil se už čtyřikrát, gól proti suverénnímu Hodonínu však na body nestačil. Stává se jednou z nejvýraznějších osobností Sobotkova týmu a nevyhýbá se mu ani pozornost médií. Tento týden se na něj zaměřil týdeník 5+2 dny, kterému poskytl rozhovor. Se souhlasem redakce mediálního partnera klubu týdeníku 5+2 dny přinášíme tento článek i našim čtenářům.

Před třemi roky o něm většina žďárských hokejových fandů slyšela poprvé. To když ho jako 19letého juniora odváželi po tvrdé srážce z nymburského stadionu rovnou do nemocnice se zlomeným nosem a těžkým otřesem mozku. Teď už má v druholigovém áčku úplně jinou pozici. Jako objev letošní sezony se protlačil až do druhé lajny a patří mezi nejproduktivnější hráče Sobotkova týmu. „Snažím se jen plnit, co mi říká trenér, a hrát naplno,“ říká skromně Josef Hron. „A navíc mám kliku,“ dodává s úsměvem.

Místo postávání v koutě na střídačce nastupuje i v přesilovkách. „Samozřejmě je lepší, když mám důvěru a nemusím hrát pod tíhou, že po chybě půjdu pod deku,“ srovnává 22letý centr. „A také se hraje úplně jinak, když jsem na ledě od začátku, než když mi trenér ve třetí třetině řekne, že mám dvě minuty na rozcvičení a jdu hrát,“ poukazuje.

Roli náhradníka, který byl vděčný za každé střídání, plnil v minulé sezoně. I proto byl rád za pendlování do Světlé a Skutče, týmů z krajského přeboru. „Ale přebor hraji i teď, zrovna minulý týden jsem byl hrát s dalšími žďárskými kluky za Poličku,“ říká Hron.

Letos si v devíti zápasech ve žďárském dresu připsal čtyři góly a dvě asistence a patří mezi nejproduktivnější hráče. I on má podíl na solidním rozjezdu sezony. Po první čtvrtině základní části se Plameny drží se čtrnácti body na čtvrtém místě. „První zápasy byly takové nijaké, ale rozehráli jsme se, dáváme i dost gólů, navíc se nám rozchytal gólman,“ chválí Opršala.

Výhra 7:2 v Pelhřimově minulý týden žďárský tým hodně nabudila, v neděli ale přišla porážka 4:7 v atraktivním duelu s lídrem tabulky. „Řekli jsme si, že se nesmíme nechat vylučovat, protože Hodonín má smrtící přesilovky. Bohužel jsme stejně dostali pět gólů v oslabení,“ litoval Hron.

Žďárští mohou svoji bilanci výrazně vylepšit, ze čtyř nejbližších zápasů hrají tři doma. „Máme šanci potvrdit to, že doma hrát umíme, a urvat týmy ze spodku tabulky,“ poukazuje útočník. „A taky chceme přitáhnout na Bouchalky diváky,“ dodává.

Trefil se do branky Chotěboře, Jindřichova Hradce, Kolína i Hodonína. Proti Kozlům pojistil výsledek trefou do prázdné branky. Obloučkem přes tři čtvrtiny hřiště. „Já normální góly ani dávat neumím. Buď jsou náhodné, nebo zakončené na krásu,“ směje se. To platí i o Hronově poslední trefě. Hodonínského gólmana si vychutnal poté, co se do „kombinace“ druhého útoku zapojil i sudí.