Druhá konfrontace se skupinou východ, Plameny vyrazí do Orlové

Zveřejněno 02.11.2018 | Tomáš Masař
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Podruhé v sezóně Plameny okusí, jaký hokej se hraje ve východní skupině 2. ligy. Tentokrát je čeká cesta až do Orlové, kde se střetnou s domácími Orly. Svěřenci Michala Konečného jsou sice jednoznačnými favority, ale jak se ukázalo v zápase s Opavou, na východě se hraje trochu jiný styl hokeje a není radno tyto soupeře podceňovat.

ORLI JSOU NA CHVOSTU TABULKY VÝCHOD

Orlové se zatím v sezóně příliš nedaří a nalézá se beznadějně na poslední příčce skupiny východ s pouhými sedmi body a silně pasivním skóre 34:60. První body v této sezóně si Orli připsali až v osmém kole při vítězství 1:5 na ledě Draků z Šumperka. Poté ještě následovala prohra 5:6 v prodloužení v Opavě a minulou sobotu se Orlům podařilo na domácím ledě zdolat Nový Jičín opět 5:1, což je také jejich doposud jediná letošní výhra na domácím ledě.

V bráně Orlů se o zápasovou porci prakticky rovný dílem podělili René Svobora a Andreas Kubáň, přičemž o trochu lepší čísla ve statistikách (průměr 4,58 gólu na zápas) má prvně jmenovaný, který Orlům vychytal i obě dvě výhry v dosavadním průběhu sezóny. V útoku je pak největší oporou Lukáš Sladkovský s bilancí 5 gólů a 5 přihrávek ve 12 zápasech.

PLAMENY SI V TÁBOŘE SPRAVILY CHUŤ PO DVOU PŘEDCHOZÍCH PORÁŽKÁCH

Po dvou prohrách s Havlíčkovým Brodem a Moravskými Budějovicemi si žďárští hokejisté konečně spravili chuť a na ledě Tábora si s chutí zastříleli. O vítězi utkání se prakticky rozhodlo již v první polovině druhé třetiny, kdy Plameny odskočily do vedení 5:0 a zbytek zápasu se prakticky již jen dohrával.

Svoje již tak vynikající statistiky si opět vylepšil Jakub Peslar, která má momentálně bilanci 7 gólů a 10 nahrávek. Nejlepším nahrávačem týmu je se 14 asistencemi Lukáš Bureš a králem střelců je mezi Plameny se 13 přesnými zásahy Tomáš Franek.

S ORLOVOU SE PLAMENY NAPOSLEDY STŘETLY PŘED VÍCE NEŽ DEVÍTI LETY

Vzhledem k tomu, že oba týmy dlouhodobě hrají v jiných skupinách, datují se jejich poslední vzájemná střetnutí do sezóny 2008/2009. Ze čtyř zápasů základní části se třikrát radovala Orlová (4:2, 5:3 a 5:1) a jednou na domácím ledě Plameny (6:5). V předkole play-off si oba týmy udržely domácí neporazitelnost, což znamená, že postoupil soupeř ze severu Moravy v poměru 2:1 na zápasy. Tehdejší střetnutí si v dresu s plamenným Ž na hrudi pamatují již jen kapitán Martin Pleva a veterán sestavy Aleš Koželuh.

Jak dopadne druhá konfrontace se celkem z východu se můžete přesvědčit v sobotu 3.11. od 17:00 prostřednictvím již tradičního on-line přenosu.

2. liga mužů - 15. kolo

Orli Orlová

03.11.2018

17:00

SKLH Žďár nad Sázavou