Jsou to velké zkušenosti, je rád za šanci v áčku Luboš Dospěl

Zveřejněno 12.01.2018 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Další šestnáctiletý mladíček, který zanechává v áčku výraznou stopu. Premiéru si Luboš Dospěl odbyl minulý týden proti Táboru, v derby si naopak užil pravou atmosféru tohoto svátečního zápasu. Hojně byl využíván na oslabení a to i v dvojici s Jaromírem Pytlíkem, což se vidí málokdy, aby se dva šestnáctiletí útočníci postavili elitní přesilovkové formaci celé soutěže.

Foto: Petr Nedvěd

Luboši, jaké pro tebe bylo naskočit do derby v šestnácti letech?
Hráli jsme proti prvnímu týmu, takže to bylo trochu jiné, než minulý týden. Sice se v první třetině nefandilo a bylo to takové bez tempa, ale od druhé třetiny to začalo mít náboj a začalo se to hrotit, nechyběli emoce a byl to skvělý zápas.

Jak bys zhodnotil vítězné utkání proti Havlíčkovu Brodu?
Bylo poznat, že to je derby, protože to bylo hodně vyhrocené a bylo poměrně dost vyloučení. Ale podle mě jsme si zasloužili vyhrát. Měli jsme víc šancí a naštěstí to tam padlo.

Zmínil jsi hodně vyloučení, ty jsi dostal dost času na ledě i ve hře v oslabení, proti elitní formaci soupeře. Co ti probíhalo hlavou?
Já jsem hrozně rád, že jsem dostal šanci a tolik prostoru na ledě. Snažil jsem se ukázat co ve mně je. Snažím se využít té šance a jsem za to opravdu rád, jsou to velké zkušenosti.

Nervozita na tvé straně nepanovala?
Byl jsem trochu nervózní na začátku, když jsem hrál minulý týden proti Táboru, i když bylo méně diváku než teď. Ale rychle jsem si na to zvykl a naopak jsem si to spíše užíval.

Jak sis sedl v první seniorské kabině. Dávají ti zkušenější hráči rady?
Sedli jsme si výborně, snaží se mě radit, což je dobře. Když se mi něco nepovede, řeknou třeba jak to udělat jinak. Ale na druhou stranu mě i pochválí, když se něco povede. Takže v tomhle jsem spokojený.

Na první bod čekáš, ale gól nebo nahrávka byla blízko. Co tomu chybí?
Je pravda, že párkrát už jsem měl šanci, ale zatím to tam nepadlo. Asi chybělo štěstíčko, doufám, že příště už to prostřelím.