Jak viděl derby Michal Kaňka, který do něj naskočil po dlouhém zranění?

Zveřejněno 14.02.2017 | Barbora Hronková
H A V L Í Č K Ů V   B R O D - V sobotu se Plameny vydaly potvrdit do Havlíčkova Brodu, že Vysočina je stále pod žďárskou nadvládou. A to se jim také povedlo. Výhrou 2:4 navíc protrhly šňůru pěti prohraných zápasů na venkovním ledě. Nejenom k utkání se nám vyjádřil Michal Kaňka, který se vrátil do týmu po dlouhých čtyřech týdnech strávených na marodce.

Foto: René Rámiš

Důležité derby si pro sebe urvali hosté hned v první třetině, kdy dali tři branky. Brod se je marně snažil dorovnávat a konečný stav činil 2:4. „Zápas se určitě musel líbit, bylo to derby se vším všudy. Padaly góly, byla tam i nějaká ta bitka a velké množství diváků dělalo skvělou atmosféru. Bylo to utkání se šťastným koncem pro nás, o to to bylo lepší,“ komentuje celé derby Michal.

Pro Plameny to byl navíc čtvrté utkání s tímto soupeřem, které vyhrály. Ale všechny duely byly velmi bojovné a pro diváky rozhodně atraktivní. „Ze zápasů s Brodem, co jsme zatím hráli, se mi nejvíce líbil ten minulý domácí, kdy jsme to obrátili ze 4:0 na 5:4. Ale Brod je rozhodně velmi silný soupeř a my jsme si museli ty zápasy vybojovat. I dneska převedl parádní výkon,“ vrací se zpátky v čase žďárský útočník.

Michal nastoupil na led po dlouhé přestávce: „Byl jsem zraněný a skoro čtyři týdny jsem nahrál, měl jsem jenom jeden trénink a bylo to na mě vidět. Ale tak utkání jsem si přetrpěl a snad jsem toho klukům moc nezkazil.“

Minulý rok se Michal rozhodl, že druholigový hokej opustí a vrátí se domů do Benešova. Nicméně pak se na naléhání vedení klubu, fanoušků a svého okolí do dresu Plamenů vrátil. Jak to vypadá s jeho nadcházející sezónou? „Tak hrát hokej asi budu, ale teď jde o to kde. Tomuto sportu se alespoň tu jednu sezónu ještě věnovat chci, ale kde, to opravdu ještě nevím,“ prozrazuje Michal Kaňka.

V sobotu přivítají Plameny doma Nymburk, který ztrácí na Žďár čtyři body, ale má zápas k dobru. „Podle těch posledních výsledků, nám teď nezbývá nic jiného, než abychom ten Nymburk porazili a zůstali v první čtyřce. Moravský Budějovice teď nečekaně vyhrály v Táboře a ještě se můžou dotáhnout - mají dva zápasy k dobru. I Nymburk se drží těsně pod náma, takže se budeme snažit jim ty body nedat a nechat si je u nás, abychom tu čtyřku uhájili. To je v tomhle systému play-off pro nás stěžejní, protože jestli se hraje čtyřikrát doma nebo čtyřikrát támhle někde v Klášterci, to je rozdíl,“ vysvětluje Michal Kaňka.