příp., pátek 3.9.2010
SKLH Žďár nad Sázavou - Technika Brno ZNS - TEC
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma - Koželuh, Doležal, Heřmanský, Smejkal, Mülfait, Pleva, Šulc, Souček, Bašnár, Havelka, Ptáček, Kaut, Kočan, Bukáček, Dítě, Plachý, Vránek, Sobotka M. , Sobotka R. , Dobiáš
Technika Brno: Novák – Habrovec, Vojsovič, Kosecký, Žalud, Špaček, Strýček, Kraučuk, Fára, Rajnoha, Mráz, Benýsek, Bělohlávek, Brzobohatý,Kachlík, Odehnal, Matouš
Branky a nahrávky: 10. Sobotka M. (Vránek), 11. Bukáček (Bašnár) 33. Doležal (Sobotka M.), 58. Dítě (Koželuh, Sobotka M.) - 24. Mráz (Bělohlávek), 28. Kraučuk (Rajnoha), 31. Žalud (Benýsek, Mráz), 47. Rajnoha (Fára), 56. Fára (Kraučuk), 60. Mráz
Rozhodčí: Fiksa - Klouda, Hájek
Vyloučení: 6:5 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1
Diváci: 172
Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6

Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Ani přes dvoubrankové vedení po první třetině, se žďárským hokejistům nepodařilo dotáhnout zápas do vítězného konce a oplatit vysokoškolákům porážku na jejich ledě v prvním přípravném zápase. Po výborné první části, přišly nevýrazné dvě třetiny, které rozhodly o vítězství brněnské Techniky 4:6. Poslední test před ostrým začátkem druhé ligy čeká tým SKLH ve středu 8.září, kdy bývalý žďárský trenér Jaroslav Benák přiveze na Bouchalky své současné svěřence z Havlíčkova Brodu.

Úvod zápasu přinesl vyrovnaný hokej, domácí byli o něco aktivnější, ale jejich rozjezd zbrzdila dvě vyloučení. Pak již získali žďárští viditelnou převahu, která se začala také projevovat brankově. V desáté minutě Jakub Vránek chytře přenechal kotouč do tandemu Martinu Sobotkovi, který „dělovkou“ prostřelil betony brankáře Nováka. O minutu později vybojoval puk za brankou Robert Bašnár a v následné skrumáži před brankovištěm se nejrychleji zorientoval Miroslav Bukáček, který zvýšil na dvoubrankové vedení domácích. Po zbytek úvodní dvacetiminutovky byli žďárští lepším mužstvem a vytvářeli si tlak a herní převahu. Další branku však již přidat nedokázali.

Druhá třetina začala pro domácí nadějně, když po třiceti sekundách byl vyloučen hostující hráč a žďárským se naskytla početní výhoda. Ta však přinesla více radosti vysokoškolákům. Po chybě domácích na útočné modré, vyslal Petr Bělohlávek do brejku Zdeňka Mráze a tento zkušený borec nedal Slámovi šanci. Kontaktní branka vlila krev do žil hokejistům Techniky a naopak domácí jen marně hledali herní pohodu z první třetiny. O pět minut později bylo již vyrovnáno brankou Michala Kraučuka, kterému adresoval přihrávku Kamil Rajnoha.

Na světelné tabuli uběhlo jen necelých šedesát sekund, když mohli domácí jít opět do vedení. Robert Bašnár se dostal za útočnou modrou čáru, kde byl nedovoleně zastaven. K překvapení všech nařídil rozhodčí velmi přísné trestné střílení. Brněnský brankář Josef Novák však ustál jeho nájezd a střelu vykryl. Na vteřinu přesně v polovině utkání dokonal obrat hostujícího týmu Filip Žalud s pomocí Karla Benýška a Zdeňka Mráze. Hosté byli nadále aktivnější a nebezpečnější. Přesto předvedli žďárští asi nejpěknější akci celého zápasu. Ve třiatřicáté minutě Martin Sobotka vybojoval u hrazení kotouč a přesně načasoval přihrávku zpoza branky na najíždějícího Tomáše Doležala, který umístil svoji střelu z mezikruží přesně do horního rohu Novákovy branky a opět srovnal skóre zápasu. Pak již však hosté byli znovu mužstvem, které mělo větší aktivitu a hlavně jistotu a přesnost na svých hokejkách, což naopak žďárským scházelo. Několik nebezpečných situací vyřešil gólman Jiří Sláma, včetně nájezdu osamoceného Bělohlávka a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu 3:3

Třetí třetina přinesla podobný obraz jako ta druhá, domácí sice bojovali a snažili se získat utkání na svoji stranu, ale bránilo jim v tom hodně nepřesností a chyb. Naopak hosté výborně bruslili a byli opět nebezpečnější. To se projevilo po šesti minutách, když nejprve ještě Sláma fantastickým zákrokem gólu zabránil, ale následně z přihrávky Jakuba Fáry jej propálil přesnou střelou počtvrté Kamil Rajnoha. Domácí se nemohli dostat k vážnějšímu ohrožení brněnské branky a dosáhnout vyrovnání. Naopak čtyři minuty před závěrečnou sirénou zvýšil na rozdíl dvou branek Jakub Fára, který pohotovou střelou z voleje trefil roh branky. Chytrou přihrávku mu adresoval Michal Kraučuk. V závěru přeci jen domácí ještě zvedli hlavy a nehodlali se s porážkou smířit. Na rozdíl jediné branky snížil z nacvičeného signálu Jiří Dítě s asistencí Aleše Koželuha a Martina Sobotky. Žďárští vycítili šanci a vytvořili si závěrečný tlak. Minutu před koncem svolal kouč Kuchyňa své největší opory k poradě při oddechovém čase a Sláma putoval na střídačku. Domácí v šesti však nedokázali udržet pásmo a místo vyrovnání přišel gól do prázdné branky pečetící vítězství Techniky.

Příští středu se mohou diváci těšit na zlatý hřeb celé přípravy. Poslední utkání před začátkem bojů o ligové body obstará nejtradičnější derby proti prvoligovým havlíčkobrodským Rebelům.

Fotogalerii z utkání Žďár – Technika si můžete prohlédnout zde.