Plameny dál drží domácí neporazitelnost. Klášterci nedaly šanci

13., pondělí 17.11.2014
SKLH Žďár nad Sázavou - Klášterec nad Ohří ZNS - KNO
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Beneš, Staněk (A), Pleva (A), Pilný, Kolda, Smejkal, Vítek M., Krupka, Kaňka, Padělek, Kunstmüller, Plachý (C), Gregar, Vítek D., Man, Hron, Zídek
Klášterec nad Ohří: Kutnar (21.Tichý) – Loučka (C), Žižka, Bohuslávek, Drobný, Koblitz, Strejček, Hrdlička (A), Nguyen, Mála, Tatar, Jáchym (A), Dobrovolný, Diviš, Toman, Schönauer, Váňa
Branky a nahrávky: 10. Plachý (Gregar, Pilný), 12. Gregar (Kunstmüller, Pilný), 14. Padělek (Kaňka, Beneš), 14. Pilný (Pleva, Plachý), 50. Plachý (Gregar, Kunstmüller), 50. Kaňka (Padělek), 55. Plachý (Gregar, Pilný) – 5. Jáchym (Dobrovolný), 44. Dobrovolný (Schönauer, Toman)
Rozhodčí: Czubaj – Chocholouš, Mikšík
Vyloučení: 7:6 Využití: 3:0 V oslabení: 0:1
Diváci: 597
Střely na branku: 28:20 (12:4, 4:8, 12:8)
Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 7:2
Hráč zápasu: Jiří Plachý (ZNS), Lukáš Hrdlička (KNO)
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po dlouhé přestávce mohli dnes příznivci Plamenů opět vidět svůj tým v akci. Žďárští sice brzy inkasovali, ale rychle vše napravili a do konce první třetiny vedli již 4:1. Po nevydařené druhé třetině, která branku nepřinesla, přišlo snížení hostů v závěrečné části, ale místo dramatu odpověděla parta kapitána Plachého, který zaznamenal hattrick, třemi brankami a další tři body zůstaly na Bouchalkách.

Aktivněji vstoupili do zápasu domácí a zatlačili Klášterec v jeho obranném pásmu. Ovšem jen co se hosté vymanili, tak hned z první útočné akce otevřeli skóre. Dobrovolný přenechal kotouč za brankou Marku Jáchymovi a ten nadvakrát prostřelil bekhendem Slámu a získal Severočechům vedení 0:1.

Hned první přesilová hra, ale přinesla Plamenům vyrovnání. V 10.minutě po nahrávkách Gregara a Pilného se kotouč dostal mezi kruhy, odkud z otočky přesně zamířil kapitán Jiří Plachý (1:1) a zavelel tak k velkému obratu, kdy během čtyř a půl minuty nasázely Plameny soupeři čtyři branky.

Do vedení poslal domácí tým Gregar, když prokázal svoji rychlost a důslednost. Kunstmüller po Pilného přihrávce přejel modrou čáru, vypálil a Kutnarovi kotouč vypadl. Martin Gregar o volném puku dobře věděl, rychle dojel do brankoviště a doklepnul kotouč do klášterské klece – 2:1.

Za půl minuty po skvělé kombinaci Kaňky, Beneše a Aleše Padělka zakončoval posledně jmenovaný do odkryté branky – 3:1. Na časomíře uběhlo jen 39 sekund a Bouchalky mohly opět slavit. Druhou početní výhodu zužitkoval šikovnou tečí Luděk Pilný po střele Plevy, na kterou mu nabil Plachý – 4:1. Do kabin odcházeli Žďárští s tříbrankovým vedením za potlesku diváků.

Ovšem výrazné vedení Plamenům moc neprospělo a do druhé dvacetiminutovky vstoupili poměrně laxně. Navíc hosté vystřídali brankáře a Kutnara nahradil Jiří Tichý. A ten si již počínal podstatně úspěšněji než jeho předchůdce, ale na druhou stranu jej žďárští hokejisté zdaleka tolik nezaměstnávali.

Mnohem více práce měl v prostřední části hry domácí gólman Sláma, ale počínal si výborně a nedovolil hostům zdramatizovat výsledek, i když si o to jeho spoluhráči několikrát koledovali. Nekoncentrovaná hra a častá vyloučení domácích, usnadňovala Klášterci aktivní hru. Ti navíc dvakrát zahrozili nebezpečným brejkem, ale Sláma vychytal Jáchyma i Diviše.

Ale ani únik Kaňky na druhé straně branku nepřinesl. Ve 33.minutě zachránil situaci opět Sláma po přečíslení 2 na 1, které zakončoval Hrdlička. Na domácí straně neuspěl proti Tichému nebezpečnou střelou z mezikruží Kunstmüller a v závěru Tichý vychytal i Mana. Hned po tom, ale opět uprchnul domácí obraně hostující Mála, ovšem Sláma znovu podržel svůj tým a fantastickým zákrokem lapačkou jeho gólovku zneškodnil. Ve druhé třetině se tedy stav utkání neměnil.

V úvodu závěrečného dějství získali Žďárští minutovou dvojnásobnou přesilovku, kterou však nejen, že nedokázali využít, ale ve chvíli, kdy měli hosté již čtyři hráče na ledě, dokonce inkasovali. Ve 44. minutě z rychlého protiútoku po nahrávkách Schönauera a Tomana, zakončil přesně pod horní tyčku Slámovy branky David Dobrovolný - 4:2.

Severočeši vycítili šanci na zdramatizování zápasu a zvýšili obrátky. Jejich naděje však utnulo vyloučení Schönauera ve 49. minutě. K jeho potrestání stačilo bíločerveným 30 sekund a kombinaci Kunstmüllera a Gregara zakončil přesnou trefou do pravého horního rohu Tichého branky Jiří Plachý - 5:2.

A za dalších 25 sekund předvedli parádní akci 2 na 1 Padělek s Michalem Kaňkou, který zvyšoval již na 6:2. Definitivní gólová tečka přišla v 55.minutě, když u mantinelu vybojoval kotouč Gregar a přesně našel mezi kruhy připraveného Jiřího Plachého, jenž další trefou do horního růžku završil svůj hattrick – 7:2. V samotném závěru ještě získali také hosté téměř minutovou dvojnásobnou přesilovku, ale domácí ji bez větších potíží ubránili a skóre se již neměnilo.

Plameny dnes opět potvrdily svoji sílu na vlastním hřišti a udrželi domácí neporazitelnost. Vzhledem ke zlepšeným výkonům také na soupeřových kluzištích, budou fanoušci s napětím očekávat sobotní boj Plachého a spol. na ledě silného Tábora. Další středu již budou Sobotkovi svěřenci opět hájit Bouchalky před nebezpečnými Buldoky z Řisut.

„Do zápasu jsme chtěli vstoupit rozhodně lépe, vyrukovat na soupeře s aktivní hrou a dostat se do vedení. To se nám nepovedlo a brzy jsme inkasovali, pak se ale ta hra zvedla a dokázali jsme to otočit až na 4:1. Ale ta druhá třetina byla asi nejhorší v téhle sezóně. Byli jsme čtyřikrát vyloučení, dvakrát úplně zbytečně a za celou třetinu jsme čtyřikrát vystřelili na bránu. Tohle si diváci ve Žďáře nezaslouží a nemůžeme takhle hazardovat s jejich přízní. Do třetí třetiny jsem udělal dvě změny v sestavě, ale měl jsem jen dva náhradníky, kdybych měl další, tak těch změn bylo víc. Do třetí třetiny jsme zase vstoupili blbě a stejně jako v Pelhřimově jsme inkasovali při vlastní přesilovce. Pak jsme se ale zase naštěstí zvedli a přidali tři branky a definitivně to rozhodli. Vítězství je super, ale musíme si to rozebrat, protože v Táboře bychom s takovými výpadky těžko mohli uspět.“