23., neděle 14.12.2014
SKLH Žďár nad Sázavou - Berani Zlín ZNS - ZLN
SKLH Žďár nad Sázavou: Kulich, joska - trejbal, Kukla, Geba, Nepokoj, Jirčík, Kadleček, Nečas M., Kaut, Donda, Caha, Pytlík, Březina, Poul, Nečas J.
Berani Zlín: Šimonů - Gába, Dřímal, Hamrlík, Kowalczyk, Klauda, Omelka, Marek, Kočica, Sedlák, Hefka, Blažek, Dobiáš, Proschl,Zmeškal, Dvořáček, Chytil, Václavek
Branky a nahrávky: 17 Kaut (Nečas M., Trejbal), 19 Březina (Nečas J.), 26 Nečas M. (Kaut), 28 Kaut (nečas M., Kukla), 30 Kaut (Nečas M., Trejbal)- 1 Chytil, 3 Klauda (Zmeškal, Sedlák), 20 Zmeškal, 47 (Dvořáček, Dřímal), 47 Zmeškal (Klauda, Kočica), 65 Chytil
Rozhodčí: Kukeně, Krejčí, Přibyl
Vyloučení: 4:7
Střely na branku: 34:38
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – O tom, že v neděli čekal Nečasův tým opravdu těžký boj, nebylo pochyb. Favorizovaný Zlín, který měl v porovnání s Plameny o 21 bodů více, přijel do malebného Žďáru s jediným cílem, vyhrát a připsat si další body. Rozhodně však nepočítal s tím, že bude muset dotahovat dvoubrankové manko, a že utkání rozhodnou až samostatné nájezdy. V nich pak Ševci potvrdili roli favorita a po ukázkové kličce Filipa Chytila vyhráli 6:5. Další utkání sehrají žďárští dorostenci v úterý 23. prosince s Třincem.

Roli jasného favorita potvrdili hosté ze Zlína již ve druhé minutě, kdy se Filipu Chytilovi podařilo překonat Tomáše Kulicha - 0:1. Hostující útočník zachytil chybnou rozehrávku domácích v obranné třetině a bleskově si to namířil na Kulicha, který byl na zlínského útočníka krátký. Než se stihly Plameny vzpamatovat z inkasované branky, skóre se opět změnilo. Tentokrát byl u zrodu druhého gólu zápasu zlínský Oldřich Klauda - 0:2.

Hosté byli o poznání aktivnější a bylo na první pohled zřejmé, že vysoký bodový zisk Zlína není jen tak. Zlínští aktivně vyvíjeli tlak a formovali jeden útok za druhým. Gólu se v první třetině dočkali i domácí. Trejbal přihrával na Nečase, kterému se ale kotouč skrze Daniela Šimonů propasírovat nepovedlo. Puk se ale odrazil zpět do pole a toho si okamžitě všiml Martin Kaut , který v přesilovce Plamenů snížil stav na 1:2. Ve devatenácté minutě se podařilo střelou z levého kruhu prosadit Mirku Březinovi - 2:2 .

Z vyrovnaného stavu se ale domácí neradovali dlouho. Zlínští přidali na obrátkách a několikrát zasypali tvrdými střelami žďárskou klec. Při jednom z nebezpečných útoků došlo k tvrdému podražení Lukáše Zmeškala , který zajel až do brány a společně s ní a gólmanem se zastavili až o mantinel. Nařízené trestné střílení následně faulovaný hráč s přehledem proměnil – 2:3.

Na 3:3 srovnal v prostřední třetině kapitán Martin Nečas , který v těsné blízkosti zlínského brankáře tečoval Kautovu dělovku od modré. Kaut byl v nedělním utkání naladěn na správnou notu. S oblibou při každé příležitosti ostřeloval zlínskou bránu. Několikrát měl Daniel Šimonů opravdu namále. Například ve třicáté druhé minutě, kdy jen o fous vykryl Kautovu střelu z pravého kruhu, přesně mířenou do levého horního růžku zlínské brány.

Střelou z dálky do levého horního růžku poslal Plameny do vedení Martin Kaut - 4:3. Pátý gól domácích si po dvou minutách připsal opět domácí asistent Martin Kaut . Jeho pumelice prosvištěla kolem hlavy překvapeného brankáře, odrazila se o horní tyč a padla až za brankovou čáru, což mimo zvýšení náskoku domácích znamenalo i završení hattricku toho talentovaného útočníka – 5:3.

Důležitou roli sehrál především v prostřední třetině žďárský gólman Ondřej Joska, který všem přítomným předvedl několik povedených zákroků a zabránil tím všem pokusům zlínských útočníků o snížení dvoubrankové ztráty.

Třetí třetina přinesla další zvrat. Kryštof Dvořáček vypíchl Trejbalovi puk z hole a z levého kruhu přesně mířil do pravého růžku Joskovy brány – 5:4. Za 28 sekund bylo vyrovnáno. Lukáš Zmeškal se dostal do dobré střelecké pozici a bez váhání prudce vypálil na překvapeného Josku – 5:5.

Do konce utkání už stihli oba týmy jen několikrát pohrozit. V pětiminutovém prodloužení se o vítězi utkání nerozhodlo a po krátké přestávce následovaly samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný pouze jeden z útočníků. Druhý bod zajistil zlínským dorostencům Filip Chytil , který shodou náhod v první minutě otevřel konto zápasu.