Přípr.1, úterý 9.8.2016
Lední medvědi Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou PEL - ZNS
Lední medvědi Pelhřimov: Groh, Sochor – Adam, Port, Kasalý Dominik, Kubát, Jelínek, Benýšek, Kalenda – Hadrava Marek, Hadrava Martin, Kasalý Filip, Bezděk, Kopic, Šulák, Kulík, Votápek, Vysloužil, Pintkowski, Guerrero.
SKLH Žďár nad Sázavou: Blažíček, 32.Zelený – Staněk, Beneš, Pleva, Kolda, Smejkal, Rašner, Vítek – Kunstmüller, Gregar, Krupka – Bureš, Vítek, Pazourek – Fusek, Zajíc, Nováček – Peňáz.
Branky a nahrávky: 33. Hadrava (Kasalý), 49. Hadrava (Port), 58. Bezděk (Kopic), rozh. náj. Adam – 5. Nováček (Zajíc), 6. Kunstmüller (Peňáz), 59. Bureš (Gregar, Kunstmüller).
Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3
P E L H Ř I M O V – Žďárští hokejisté dnes sehráli první ze série přípravných utkání. Do nové sezóny vstoupili pod novým trenérem Michalem Konečným a v Pelhřimově po remíze prohráli na samostatné nájezdy. V týmu se objevilo hned několik nových tváří bojujících o místo v základním kádru.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

Po třech trénincích na ledě vstoupily Plameny do prvního utkání sezóny skvělým způsobem. V úvodních minutách si vytvořili obrovský tlak a velkou herní převahu, ze které dokázaly vytěžit dvoubrankové vedení. V páté minutě překonal americkou posilu v brance Medvědů Christophera Groha Filip Nováček - nováček v dresu Plamenů, když se nejlépe zorientoval ve skrumáži v předbrankovém prostoru – 0:1. Ani ne o minutu později navýšila náskok Žďáru naopak stálice jeho kádru Luboš Kunstmüller - 0:2.

Domácí pak postupně začali vyrovnávat hru, ale na další branku se čekalo až do poloviny zápasu. Po 31 minutách hry opustil žďárskou svatyni Robin Blažíček s čistým kontem a přepustil své místo Martinu Zelenému. Ten však již po minutě inkasoval, ale nikoli vlastní vinou, ale díky perfektní souhře Filipa Kasalého a Martina Hadravy, který po přesné přihrávce nedal Zelenému šanci – 1:2. Oba celky si pak vypracovali několik zajímavých příležitostí, ale oba gólmani byli bezchybní.

V závěrečné třetině již měli domácí více ze hry a hosté zaostávali především bruslařsky. Lední Medvědi z toho dokázali vytěžit vyrovnávací branku ve 49. minutě. Marek Hadrava svojí trefou, kterou vyslal z kruhu, propálil Zeleného a srovnal stav utkání na 2:2. Zápas se chýlil ke konci a Žďárští hráli přesilovku. Ovšem místo jejího využití inkasovali a Libor Bezděk perfektní střelou bez přípravy strhnul vedení na stranu Pelhřimova – 3:2. Když už se zdálo, že hosté odjedou z prvního zápasu poražení, dokázali v samotném závěru ještě zabojovat a dvě sekundy před konečnou sirénou zajistil vyrovnání Lukáš Bureš - 3:3.

O konečném vítězi pak rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých se nejprve prosadil střelec úvodní branky Filip Nováček, ale na druhé straně jej napodobil Libor Bezděk. Ve třetí sérii nájezdů nakonec zařídil výhru domácích Medvědů Richard Adam - 4:3sn.

Další přípravný zápas sehrají Plameny již tento pátek. A bude to opravdová lahůdka. Po letech se na Bouchalky vrátí kdysi velký rival Žďáru - dnes prvoligová Horácká Slávia Třebíč. A navíc pod vedením dlouholetého žďárského hráče a úspěšného trenéra Plamenů Martina Sobotky, který se tak jen po pár měsících vrátí na žďárský stadion, ale tentokrát se postaví na střídačku hostů. Zavzpomínat na dávná derby můžete v pátek od 17:00.

Michal Konečný (trenér SKLH Žďár nad Sázavou)
"Byl to první přípravný zápas, takže z toho nelze zatím dělat žádné závěry. Byl jsem velmi spokojený s první částí zápasu, pak jsme začali zaostávat bruslařsky a soupeř toho využil. Máme z toho určité poznatky a víme na co se potřebujeme v další přípravě zaměřovat."