Plameny slaví první výhru. Přestřílely Žihadla

Přípr.5, úterý 23.8.2016
SKLH Žďár nad Sázavou - Moravské Budějovice ZNS - MBU
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Staněk, Beneš, Pleva, Březka, Kolda, Rašner, Kunstmüller, Krupka, Vítek, Pazourek, F. Nováček, Gregar, Střecha, Kovářů, Půža, Hron, Červenka
Moravské Budějovice: Dudáček, (19.Dusík) – Sobotka, Kliment, Švanda, Kovář, Pelikán, Mandát, L. Nováček, Mikeš, Havel, Rytnauer, Krutiš, Horký, Lupáč, Matějka, Hačecký, Beran, Mlynčar, Pěška
Branky a nahrávky: 2. Vítek (Nováček, Beneš), 5. Rašner (Vítek), 9. Krupka (Kolda, Červenka), 18. Nováček (Hron, Beneš), 19. Střecha (Kovářů, Gregar), 38. Červenka (Krupka, Kunstmüller), 53. Kovářů (Pleva, Beneš), 55. Vítek (Pleva, Beneš) – 17. Rytnauer (Horký), 22. Horký (Rytnauer), 24. Mikeš (Havel), 57. Havel (Kovář)
Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Zídek
Vyloučení: 3:3 Využití: 2:1 V oslabení: 0:0
Diváci: 123
Průběh utkání: 3:0, 3:1,5:1, 5:3, 8:3, 8:5
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Tak to konečně vyšlo, po jedné remíze a třech prohrách zaznamenal nový kouč Plamenů Michal Konečný se svým týmem první výhru. O té, rozhodli Žďárští již v první třetině, kterou vyhráli 5:1, ale zajímavý hokej mohli diváci sledovat i ve zbývajících dvou periodách.

Včerejší trénink opět vyřadil ze sestavy jednoho z hráčů základního kádru, když se v jeho závěru poněkud kuriózně – vlastní bruslí, zranil Lukáš Bureš. Naopak ale do dnešního zápasu nastoupila jedna z možných posil Plamenů Tomáš Červenka, jenž se v něm předvedl v poměrně dobrém světle.

Přestože opticky patřil úvod zápasu hostům, kteří byli aktivnější , vedli v deváté minutě domácí, po třech povedených akcích, již 3:0. Hned ve druhé minutě, kdy se Žďárští poprvé dostali před branku budějovického Dudáčka, dorazil Nováčkovu střelu za jeho záda David Vítek - 1:0. V páté minutě se opět dostaly Plameny z budějovického sevření a po Vítkově nahrávce se trefil Adam Rašner - 2:0.

Scénář se opakoval dále. Žihadla útočila a v deváté minutě se otočila hra směrem na budějovickou branku a byl z toho třetí gól. Po nahrávkách Koldy a Červenky vypálil z kruhu přesnou ránu Lukáš Krupka - 3:0. Hra se pak již opticky vyrovnala a přelévala se z jedné strany na druhou a přinesla první vyloučení a to na straně domácích. Pobyt Vítka na trestné lavici zkrátil v 16. minutě po pěkné souhře s Horkým Ladislav Rytnauer - 3:1.

O minutu později se do brejkové situace dostal Nováček, ale hostující brankář Dudáček vyšel z tohoto souboje vítězně. Ovšem o dvacet sekund později se již karta otočila a po nahrávce Hrona zpoza brány už Filip Nováček nezaváhal – 4:1. V 19. minutě pak vyslal Kovářů do úniku Tomáše Střechu jenž pátým gólem vyhnal Dudáčka z branky – 5:1. Toho nahradil Lukáš Dusík.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili hosté podstatně lépe a ve 22. minutě snížil po Rytnauerově asistenci David Horký - 5:2. Návrat do ztraceného zápasu přiblížil Žihadlům o dvě minuty později Roman Mikeš, když domácí chybovali ve středním pásmu a kotouč získal Havel, jenž vyslal autora branky do šance – 5:3.

Ve 27. minutě mohl opět navýšit vedení Plamenů Pleva, ale rozezvonil pouze tyč Dusíkovy branky. Desetiminutovou bezbrankovou pasáž ukončil urostlý novic v plamenném dresu Tomáš Červenka po efektní souhře s Krupkou a Kunstmüllerem – 6:3. Následná vyloučení na obou stranách již další změnu skóre nepřinesla a domácí tak šli do kabiny s tříbrankovým vedením.

Po druhé přestávce viděli diváci nejprve několik šancí na obou stranách, ale branky začaly padat až ve druhé polovině závěrečného dějství. V 53. minutě se v přesilové hře Plevova střela odrazila od zadního mantinelu před branku a Ondřej Kovářů pohotově dorazil kotouč za Dusíkova záda – 7:3.

Následně hrály Plameny opět v početní výhodě a znovu ji zužitkovaly ve svůj prospěch. Nejprve sice ve výborné pozici Červenkovi nesedla střela, ale tři sekundy před vypršením budějovického trestu, se po přihrávkách Beneše a Plevy, prosadil z kruhu David Vítek - 8:3. Poslední slovo ale měla Žihadla, když v 57. minutě ztečoval Kovářovu střelu za Slámova záda Lukáš Havel a upravil tím výsledek na konečných 8:4.

Trenér Konečný tak dovedl svoji družinu k první výhře, ale příprava pokračuje dál ve vysokém tempu a už v pátek čeká Bouchalky další třaskavé derby, ve kterém přivítají Plameny nejbližšího a největšího rivala v soutěži BK Havlíčkův Brod, kterému mají vracet porážku z minulého týdne v Kotlině (4:3).