ZNS - SUM 1:2 - I přes srdnatý výkon si Plameny další výhru nepřipsaly

19., středa 20.11.2019
SKLH Žďár nad Sázavou - Šumperk ZNS - SUM
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Kališ, Spálovský, Pleva, Koželuh, Lojek, Půža – Kadleček, Wasserbauer, Bureš, Jícha, Gregar, Kovářů, Prokš, Knap, Medek, Adam, Chlubna, Heinrich, Kunstmüller
Šumperk: Wanecki (Peksa) – Drtil, Haloda, Gewiese, Kabelka, Řezáč – Plhal, Vachutka, Spratek, Scheuter, Müller, Urban, Haluza, Krejčiřík, Pokorný, Jaroš, Antonov, Milfait, Hroch, Kofroň
Branky a nahrávky: 50. Gregar (Kališ, Prokš) – 4. Drtil (Haloda), 45. Milfait (Haloda, Řezáč). Rozhodčí: Reich - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 637. Průběh utkání: 0:2.

K utkání Plameny nastoupily ve speciální „Movember“ sadě dresů, která odkazuje na prevenci a boj proti zákeřným mužským onemocněním. Soupeřem jim byli Draci ze Šumperka, kteří jsou prozatím neochvějnými vládci skupiny Východ. Hosté ze severu Moravy se ujali vedení hned ve 4. minutě zápasu a i přes velkou snahu domácích se jim dařilo držet toto těsné vedení až do začátku třetí třetiny. Když na konci 45. minuty šumperský Milfait zvýšil na rozdíl dvou branek, zdálo se, že domácí snahy o další bodový příděl vyjdou tentokráte naprázdno. Jiskřičku naděje ale v 50. minutě vykřesal Martin Gregar a Plameny napřely všechny své síly k vyrovnání. Hostující obrana v čele s vynikajícím Waneckim však druhý gól již nepřipustila a Draci si tak pojistili své vedení v tabulce.

Domácí se sice pokusili vstoupit do utkání aktivně, ale hráči vedoucího týmu skupiny Východ jim příliš prostoru ve svém obranném pásmu nenechávali. Navíc ihned ve 3. minutě byl za držení vyloučen žďárský Wasserbauer a Draci dokázali této výhody na začátku zápasu zkušeně využít. V čase 3:35 otevřel skóre po nahrávce Halody Tomáš Drtil - 0:1. Plameny si následně vytvořily několik náznaků šancí, ale hosté ze severu Moravy dávali jasně najevo, že ne nadarmo jsou v naší skupině mužstvem s nejnižším počtem obdržených branek. A pokud už se domácím podařilo proniknout až před Waneckiho branku, selhali v koncovce podobně jako na konci 14. minuty, kdy před nimi po chybě hostů zívala zcela odkrytá branka. I přes snahu se tak Plamenům klíč k soupeřově brance v první třetině najít nepodařilo a do kabin se odcházelo za jednobrankového vedení Draků.

I do druhé části vstoupili svěřenci trenéra Hamana aktivně a v 22. minutě dokonce Ondřej Kovářů orazítkoval břevno hostující svatyně, nicméně na ukazateli skóre stále svítila u domácích nula. Další obrovskou šanci na srovnání stavu zápasu měl v 32. minutě opět Ondřej Kovářů, když si výborně najel na přihrávku zpoza branky, ale ke zklamání domácích diváků pouze vyprášil Waneckiho pravý beton. I při dalších pokusech naráželi žďárští hokejisté na pozornou obranu šumperských Draků a vzhledem k tomu, že ani hostům se v druhé třetině nepodařilo Slámu v domácí brance překonat, zůstávalo skóre stále 0:1.
Do třetí periody vstoupili úspěšněji hosté. Nejprve se jim povedlo přečkat oslabení poté, co byl na trestnou lavici za držení vykázán Pokorný, a následně sami udeřili. Kombinaci Halody a Řezáče přesnou ranou zužitkoval Jan Milfait - 0:2 a Draci se tak dostali do dvoubrankového trháku. Plameny následně ještě zvýšily svoji aktivitu ve snaze dostat se zpět na dostřel a v 50. minutě byla jejich snaha korunována úspěchem. Nabídku Jiřího Kališe před branku Waneckiho skvěle využil Martin Gregar, který šikovnou tečí překonal hostujícího gólmana, druhou asistenci si připsal Marek Prokš - 1:2. Poslední desetiminutovka se nesla ve znamení snahy domácích hráčů vyrovnat stav utkání, proti čemuž však byla hostující obrana v čele s pozorným Waneckim. Ten nakonec zmařil i zřejmě největší šanci domácích, když v 60. minutě vložil na poslední chvíli hokejku do střely Lukáše Bureše a zabránil tak druhému gólu ve své síti. Nic nepomohla ani závěrečná power-play Plamenů a hostující Draci si tak z Bouchalek podruhé v této sezoně odvážejí 3 body.

SESTŘIH UTKÁNÍ

Radek Haman (trenér SKLH Žďár nad Sázavou): „Dnešní zápas se musel divákům líbit. Hokej se hrál ve velkém tempu a šance byly na obou stranách. Bod by nám určitě slušel. I přesto, že jsme prohráli, musím před výkonem mužstva smeknout.“

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Dnes to jsou opravdu těžce vydřené body. Soupeř zápas nevzdal ani za stavu 0:2 a až dokonce poctivě pracoval. Na druhou stranu myslím, že jsme zaslouženě odvezli tři body. Kluci si vytvořili šance i na větší rozdíl, ale domácí ve hře držel výborný brankář. (www.dracisumperk.cz)