ZNS - OPA 2:1 - Plameny vstoupily do nového ročníku ziskem tří bodů

Zveřejněno 20.09.2020 | Redakce, foto: Radim Chlubna
1., sobota 19.9.2020
SKLH Žďár nad Sázavou - Slezan Opava ZNS - OPA
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Bazala, Vašíček, Lojek, Černohorský, Pleva (C), Půža – Kovářů, Čermák, Adam, Štěpánek, Kadleček, Prokš, Jícha, Chlubna, Gregar, Bureš, Heinrich
Slezan Opava: Daňa (Baldik) – Kunc, Zajc, Spálovský, Zouhar, Šindelář (C), Chalupa – Vaněk, Štindl, Seidler, Římský, Buršík, Kadula, Gulda, Peterka, Herman, Kovařík, Rousek, Malina.
Branky a nahrávky: 5. Půža (Kadleček, Štěpánek), 9. Štěpánek (Půža, Vašíček) – 36. Rousek (Šindelář, Herman). Rozhodčí: Mejzlík – Horký, Roupec. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:29. Diváci: 400. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Hokejisté Žďáru zahájili nový ročník druhé ligy na výbornou. Nebezpečnou Opavu zdolali těsně 2:1, když o jejich vítězství rozhodl skvělý start do zápasu.

Letošní mistrovská premiéra Plamenů měla slavnostní podtext. Nejprve se „ukázal“ žďárský fanklub Šakal Patriots. Ten se v dubnu, když to se žďárským hokejem a jeho finanční stránkou nevypadalo zrovna růžově, rozhodl založit transparentní účet na zachování ledního hokeje ve městě. Na tomto účtu se nakonec vybralo krásných 80.500,- Kč, které před úvodním vhazováním prvního mistrovského zápasu předali zástupci skupiny Šakal Patriots, Michal Šimek a Marek Tomiczech, generálnímu manažerovi SKLH Žďár Martinu Nečasovi staršímu. Druhým slavnostním okamžikem, při startu nového ročníku, bylo poděkování dlouholetému tiskovému mluvčímu hokejistů Žďáru, Martinovi Krásnému. Jedna z ikon znovuobrození žďárského hokeje si to, za svou spoustu let oddané práce pro klub, rozhodně zasloužila. „Martine, děkujem!“
A poté už došlo na samotný hokej. Plameny do něj měly skvělý start. Už po čtyřech minutách, po několika předchozích nevyužitých příležitostech, otevře skóre zápasu, střelou z levého kruhu, obránce Václav Půža – 1:0. Hráči Žďáru dál pokračovali ve svíravém tlaku, za nějž byli posléze odměněni. V 9. minutě vystřelil od modré Půža a útočník Petr Štěpánek tečí potvrdil svoji úlohu v týmu – 2:0. Domácí celek poté dál pokračoval ve svém tlaku, hned dvakrát zazvonila za gólmanem Opavy tyčka.
Jenže co to bylo platné, když hokej se hraje na góly. Pět minut před koncem prostřední části putoval na trestnou lavici Kovářů a Tomáš Rousek dokázal propálit Slámu - 2:1.
V závěrečné dvacetiminutovce se Plameny soustředily především na kvalitní defenzivu, z níž ovšem podnikaly nebezpečné protiútoky. Příležitosti Bureše či Kovářů gólman Opavy zlikvidoval, to ovšem fanoušky Plamenů nemuselo mrzet. Tři body za výhru 2:1 zůstaly doma!