VAL - ZNS 4:2 - Plameny ani napotřetí v sezóně na Bobří hrázi nebodovaly

Zveřejněno 29.02.2020 | Tomáš Masař
Valašské Meziříčí SKLH Žďár nad Sázavou
44., sobota 29.2.2020
Valašské Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou VAL - ZNS
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Weintritt, Baroš, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Žák, Ondračka – Vaněk (A), Vávra, Daněk (A), Romančík, Slovák, Andris, Pořízek, Kuchařík, Martiník (C)
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Kališ, Spálovský, Pleva (C), Rašín, Lojek, Jenáček – Kovářů, Jícha, Gregar, Wasserbauer (A), Prokš (A), Adam, Kunstmüller, Heinrich, Bureš, Chlubna
Branky a nahrávky: 2. Kuchařík (Andris), 39. Běhal (Pořízek, Andris), 45. Vávra (Pořízek, Žák), 59. Pořízek (Vaněk, Žák) – 33. Gregar (Chlubna), 48. Chlubna (Wasserbauer). Rozhodčí: Vaněk – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Plameny dnes k předposlednímu zápasu sezony zajížděly na Bobří hráz, kde čelily domácím Bobrům. Ti stále ještě bojují o co nejlepší pozici před nadcházejícím play-off a na jejich hře to bylo znát. Hned ve 2. minutě se domácí dostali do vedení a po větší část prvních dvou třetin měli více ze hry. Hosté v čele se Slámou v brance ale statečně odolávali a krátce po polovině druhé třetiny se jim dokonce podařilo vyrovnat. Bobři si však krátce před druhou přestávkou vzali vedení zpět a v 45. minutě své vedení ještě navýšili. O dvě minuty později opět na jednobrankový rozdíl snížil žďárský Tomáš Chlubna, ale domácí nakonec minutu před koncem pojistili své vítězství brankou do prázdné branky při power-play Plamenů.

Zatímco hostující Plameny hrají v posledních zápasech již jen o sportovní čest, domácí Bobři stále bojují o co nejlepší umístění před blížícím se play-off. A na začátku zápasu bylo rozdílné mentální nastavení obou týmů znát. Valaši vtrhli do utkání jako uragán a již po 78 vteřinách se dostali do vedení. Tomáš Andris krásně našel před brankou Šimona Kuchaříka a ten Slámovi střelou z první nedal šanci - 1:0. Jednobrankovým vedením se ale domácí nechtěli uspokojit a i nadále zaměstnávali obranu hostí. V polovině 3. minuty šel na trestnou lavici za hákování žďárský Rašín a hostující obrana opět musela vyhlásit pohotovost. První oslabení se jí ale nakonec podařilo přečkat. V 7. minutě už se fanoušci na Bobří hrázi radovali podruhé, ale Andris sportovně přiznal zásah vysokou holí a rozhodčí gól odvolali. I nadále ale měli Valašskomeziříčští více a neustále se tlačili před Slámovu branku, k čemuž jim pomohla i dvě vyloučení Plamenů mezi 12. a 14. minutou. Tresty Heinricha a Gregara domácím poskytly dokonce 22 vteřin dlouhou početní výhodu 5 proti 3, ale skóre už se do konce první třetiny nezměnilo a domácí tak šli do kabin s jednogólovým náskokem.

Na začátku druhé periody měli možnost zahrát si přesilovku i svěřenci Radka Hamana, ani jim se však vstřelit branku nepodařilo. Následně se aktivity chopili opět Bobři a Sláma se znovu musel v brance Plamenů hodně ohánět. Domácím se však stále nedařilo přetavit převahu v gólový výsledek a nepomohlo k tomu ani vyloučení žďárského Jenáčka v 26. minutě. V polovině utkání byl naopak na trestnou lavici vykázán za sekání Pořízek a hráči zpod Zelené hory se málem prosadili. Při přečíslení hostí se však zaskvěl domácí brankář Sachr, jenž vytěsnil puk mířící za jeho záda betonem. V polovině 33. minuty už se hosté ale mohli radovat. Stalo se tak paradoxně v oslabení, když se před Sachrovu branku natlačil Martin Gregar a chytrou žabičkou překonal strážce domácí svatyně - 1:1. Reakce Bobrů na sebe nenechala dlouho čekat a Sláma byl opět v permanenci. Také hráči z Vysočiny se však snažili zaměstnávat domácí obranu a několikrát vyrazili do nebezpečného protiútoku. Nakonec se ale prosadili podruhé v utkání domácí. Jiří Běhal v 39. minutě svojí nenápadnou střelou překvapil Slámu v hostující svatyni, nahrávky si připsali Radek Pořízek a Tomáš Andris - 2:1. Domácí tak i po druhé části o gól vedli.
Třetí perioda pak přinesla z obou stran výborný hokej. Plameny se usilovně hnaly za vyrovnáním a domácí se naopak snažili svůj náskok pojistit a připsat si tak důležité body do tabulky. Jako první se radovali Bobři. Kališovo provinění za hru vysokou holí ze začátku 45. minuty potrestali Valaši po půl minutě přesilovky. Z bodu pro vhazování prostřelil Slámu mezi betony Tomáš Vávra, asistenci si připsali opět Radek Pořízek a Michal Žák - 3:1. Dvoubrankové vedení ale domácím nevydrželo dlouho, v čase 47:20 se střelou z ostrého úhlu prosadil Tomáš Chlubna, kterému nahrával Jan Wasserbauer - 3:2. V následujících minutách se obě mužstva předháněla v útočné aktivitě a k vidění byl hokej na velmi vysoké úrovni plný nasazení až na hranici sebeobětování. S utíkajícím časem musely Plameny stále více riskovat a na konci 59. minuty sáhl trenér Haman ke hře bez brankáře. Domácí však hned po buly získali puk a Radek Pořízek se s ním dostal až do útočného pásma, kde už si s ním věděl rady - 4:2. Poslední minuta tak již byla jen formalitou a Bobři si připsali cenné 3 body, díky čemuž se posunuli na 4. místo v tabulce.

Lukáš Plšek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): „Z dnešního utkání jsme rádi hlavně za tři body. Soupeř byl houževnatý. I když mu o nic nešlo, tak hrál dobrý hokej. My jsme to ale i v kombinované sestavě, kdy máme několik zraněných a nemocných hráčů, zvládli. Nyní už se budeme chystat na Hodonín, který s velkou pravděpodobností budeme mít i jako čtvrtfinálového soupeře.“ (www.hcvm.cz)

Radek Haman (SKLH Žďár nad Sázavou): „Domácí stále ještě hrají o co nejlepší umístění v play-off. Do utkání proto šli s maximální touhou v něm vyhrát. Naopak pro nás je to s motivací už přece jenom o něco složitější. Přesto jsme podali slušný výkon, bohužel nás srazilo neproměňování vyložených gólových příležitostí. V tom byl mezi oběma týmy největší rozdíl, minimálně bod jsme si totiž jinak mohli odvézt.“ (Tomáš Pohanka, Žďárský deník)