Po dalším obratu vezou Plameny výhru z Klatov a ve středu mohou sérii na Bouchalkách ukončit

Zveřejněno 05.03.2018 | Tomáš Masař
Klatovy SKLH Žďár nad Sázavou
OF2, pondělí 5.3.2018
Klatovy - SKLH Žďár nad Sázavou KLT - ZNS
Klatovy: Sochůrek (Rückl) – Slavík, Houfek, Marcel, Mrázek, Polívka, Leština, Hlaváček – Topinka, Uhlík, Kubeš, Kokoška, Kristl, Krlis, Rubner, Vavřička, Pour, Vlček, Markov, Furch.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Radosta) – Pleva, Poizl, Peslar, Sedláček, Kolda, Hort – Kunstmüller, Pytlík, Kuritko, Bureš, Jícha, Kovářů, Krupka, Střecha, Beneš, Stehlík, Gregar, Gergel
Branky a nahrávky: 7. Rubner (Kokoška), 19. Uhlik (Houfek), 37. Polívka, 44. Markov (Vlček, Polívka), 49. Krliš (Slavík) – 4. Benes (Pytlík, Poizl), 15. Střecha (Pytlík, Pleva), 42. Peslar, 51. Peslar (Kunstmüller), 54. Gergel (Peslar), rozh. náj. Stehlík. Rozhodčí: Čáp – Sedláček, Horažďovský. Vyloučení: 11:9, navíc Pleva (ZNS) OT na 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 400. Střely na branku: 40:42 (12:10, 10:15, 13:15 - 3:2). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:2, 5:6.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - V dalším nervydrásajícím utkání Plameny znovu předvedly pevné nervy. Soupeř opět nastoupil ve velice pozměněné sestavě, navíc vyztužené hráči z kádru plzeňské Škodovky. Plamenům naopak tentokrát chyběly i tradiční opory Martin Lojek a David Vítek. I přes tyto absence a dvougólové manko, které na světelné tabuli svítilo ještě v 51. minutě se žďárští hokejisté nevzdali a doslova vyválčili v Klatovech vítězství 6:5 po samostatných nájezdech. Velkou měrou se na tom podílel i kotel věrných Šakal Patriots, kteří neváhali přijet až do dalekých západních Čech a hráče s plameny na hrudi celou dobu neúnavně podporovali.

Domácí Klatovy vstoupily do utkání aktivně ve snaze odčinit sobotní těsnou prohru na hřišti Plamenů. Už v polovině 4. minuty ale přišla studená sprcha, když se prosadil žďárský univerzál Peter Beneš po nahrávkách mladíků Jaromíra Pytlíka a Daniela Poizla - 0:1. Už na začátku 7. minuty, ale přišlo vyrovnání. Domácí v přesilovce zamkli soupeře v obranném pásmu a po pěkné přihrávce Filipa Kokošky zpoza brány prostřelil Slámu z první Marek Rubner - 1:1. V 15. minutě šly Plameny podruhé do vedení, další asistenci Jaromíra Pytlíka přetavil v gól Tomáš Střecha - 1:2. Ale ani toto vedení dlouho nevydrželo, v čase 18:05 srovnal Jiří Uhlík, nahrával Jakub Houfek - 2:2. Do kabin se tak odcházelo za smírného stavu.

Velkou většinu druhé části byli aktivnější svěřenci Michala Konečného, ale Sochůrek v domácí brance předváděl vynikající zákroky a nedovolil žďárským borcům jít potřetí v zápase do vedení. Byli to naopak Západočeši, kdo se v 37. minutě radoval, když domácí Erik Polívka poslal domácí poprvé v zápase do vedení - 3:2. Po druhé třetině tak byli mírně spokojenější Klatovští.

Do třetí periody vstoupily Plameny přesilovou hrou po vyloučení domácího Kristla a v čase 41:28 ji také díky Jakubu Peslarovi proměnily v gól, když hostující obránce využil zaváhání domácích hráčů a poslal puk nad Sochůrkovu lapačku - 3:3. Hned v 44. minutě se však domácí dostali opět do vedení, David Markov doslova dotlačil puk za Slámova záda, bod za přihrávku si zapsali Lukáš Vlček a Erik Polívka - 4:3. A na konci 49. minuty bylo pro Plameny ještě hůře, když po asistenci Jakuba Slavíka poslal Klatovy již do dvoubrankového vedení Václav Krliš - 5:3. Stejně jako v sobotu na domácím ledě, i tentokrát žďárští hokejisté ukázali pevné nervy. Čas 50:27 a novopečený otec Jakub Peslar se opět prosazuje, přihrávkou mu přispívá Luboš Kunstmüller - 5:4. Na začátku 54. minuty byl sice vyloučen žďárský Lukáš Bureš, ale ani to Plameny nezastavilo v honbě za vyrovnáním a po přihrávce Jakuba Peslara v oslabení vyrovnal mladíček Lukáš Gergel - 5:5. V poslední minutě základní hrací doby dokonce mohli žďárští rozhodnout, ale domácí tento infarktový závěr přežili.

Stejně jako v sobotu, ani dnes 60 minut základní hrací doby na určení vítěze nestačilo a následovalo opět prodloužení. V něm si oba týmy zkusily přesilovku, Plameny dokonce dvakrát, i když druhá početní výhoda byla notně zkrácena koncem prodloužení, ale tentokráte ani prodloužení rozhodnutí nepřineslo. Na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. V první sérii se ani jeden z nájezdníků neprosadil. Ve druhé už ale žďárští zásluhou Ondřeje Stehlíka odskočili do vedení. Ani ve třetí sérii domácí neuspěli, zatímco Tomáš Střecha zvyšoval již na průběžné vedení o dva góly. A když ani čtvrtý z domácích exekutorů nenašel recept na nájezdového fantoma Slámu, mohly se Plameny radovat z důležitého vítězství na ledě Klatov 6:5 po samostatných nájezdech. Ve středu tak Plameny budou mít na domácím ledě výhodu prvního matchballu a možnost celou sérii v nejkratším možném čase ukončit.

Radovan Biegl (asistent trenéra SKLH Žďár nad Sázavou):
„Opět nervy až do poslední minuty a vteřiny. Je to zase o nasazení a bojovnosti. Byl to zase typický zápas play-off. Ovšem na můj vkus jak v prvním, tak v druhém zápase padlo příliš moc branek. Do obrany se moc nehraje. Paradoxně druhá třetina, která nám vyšla nejlíp a kde jsme měli několik vyložených gólových šancí, a kde jsme to utkání mohli zlomit, tak jsme ji 1:0 prohráli. Opět nesmírnou vůlí a bojovností jsme porazili opět do značné míry jiné Klatovy. Jak jsme již zvyklí, tak proti nám nastoupilo 8 nových hráčů. Myslím, že teď už nás nemají ve středu čím překvapit. Ale to už je jen historie, vedeme 2:0 a pořád nám chybí jedno vítězství a já věřím, že se nám to podaří ve středu na Bouchalkách a pevně věřím, že to nebudou takové nervy jako první dva zápasy.“