„Každému soupeři se příliš přizpůsobíme,“ přiznává Lukáš Krupka

Zveřejněno 03.12.2015 | Barbora Hronková
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Ve středu se na Bouchalkách odehrál urputný souboj dvou rovnocenných soupeřů a to Draků z Trutnova a Plamenů ze Žďáru. Zápas byl pro oba týmy důležitý, protože se potřebují dostat do vyšších pozic tabulky. Nakonec přálo více štěstí domácím, kteří zvítězili 3:2, a tím získali velmi cenné tři body. K zápasu nám své řekl Lukáš Krupka, střelec druhého gólu, který ve žďárském dresu působí již třetí sezónu.

Ani jeden z týmů nezahálel a první třetina odstartovala naplno. Je ale nutno podotknout, že ze začátku měl Žďár s Trutnovem potíže. Nejenom, že dali první gól zápasu (0:1), ale několikrát se trutnovští hráči dostali až za domácí obranu! Pak ale začaly Plameny přidávat na bojovnosti a důkazem toho byla první branka (1:1), kterou vstřelil Petr Štěpánek. Ten byl později vyhlášen za nejlepšího domácího hráče utkání. Druhou třetinu už dostali domácí trochu více pod kontrolu. Ta byla také střelecky nejproduktivnější, byly v ní celkem tři branky. Dvě žďárské a poslední od Draků (3:2). Nutno ale podotknout, že za ní stála chyba domácích. A ačkoli v poslední třetině Draci velmi bojovali, skončila bez gólu a domácí svůj těsný náskok uhájili.

Zeptali jsme se Lukáše Krupky na jeho skvělou a rychlou střelu, která padla do trutnovské branky ve 23. minutě zápasu. „Štěpa (Petr Štěpánek) mi to tam parádně vybojoval, nahrál mi to před bránu. Já jsem do toho už jenom plácnul a spadlo to tam,“ popsal gól střelec branky.

A jak na tom byli soupeři? Draci včera hráli agresivněji a rychleji. Ze začátku Plamenům brali puk a dokázali je dostat do nepříjemných situací. Bylo to hlavně štěstím, že domácí zvládli svoji arénu ubránit. „Měli stejně bodů jako my a dneska se hrálo o šest bodů. Mají urputný mančaft, žádný metr ledu nedají zadarmo. Tři - dva je šťastný výsledek,“ popsal trefně Lukáš hráče z Trutnova.

Utkání bohužel pro fanoušky Žďáru nevypadalo tak, jak si přáli. A nadšeni z něj nebyli ani sami hráči. „Zápas byl hrozný! Naštěstí jsme na konci sebrali tři body, ale herně se to nedá pozitivně hodnotit. Je to umlácený, bída! V Klatovech odehrajeme super zápas, pro nás se špatným koncem, teď odehrajeme hrozný zápas s pro nás dobrým koncem,“ pozastavil se nad těmito paradoxy Lukáš.

Svěřil se nám i s tím, co je tedy podle něj hlavním problémem a proč se tomu tak děje. „Myslím si, že se každému soupeři příliš přizpůsobíme. Když přijede lepší mančaft, tak jsme schopní hrát pěkný hokej, dávat to rychle od hokejek. Ale sami jsme jedenáctí, takže musíme hrát s každým na sto procent a ne někoho podceňovat,“ popsal Lukáš situaci, ve které se Žďár nachází. I když by stačilo málo a Plameny by vyhráli také zápasy se silnějšími soupeři, jelikož většina utkání skončila o jeden jediný rozdílný gól. Ale i tak jsou všichni rádi, že se zápas s Trutnovem vydařil a Žďár postoupil v tabulce na deváté místo.

Další utkání se odehraje v Bílině na Mikuláše - 6.12. Na to, jak se na následující utkání těší a co nám k zápasu řekne Lukáš, jsme dostali tuto odpověď: „Akorát hrajeme nešťastně v neděli. Musíme navázat na nějakou šňůru a teď přivézt zase tři body!“ Žďár je nyní v tabulce devátý s 26 body, takže musí hrát opravdu na sto procent, aby získával další výhry. Budeme doufat, že se Plamenům venku zadaří a přivezou do Žďáru další body!