Víkend přinesl tři zápasy mládežnických celků, výhru zapsali starší žáci B a mladší žáci

Zveřejněno 20.02.2023 | Redakce, Anna Daňsová
Béčko starších žáků v sobotu přestřílelo Havlíčkův Brod 8:3 zásluhou dobré produktivity, v neděli mladší žáci v Telči vystříleli po dlouhé době konečně vítězství. Naopak deváté třídě se nepodařilo vstřelit ani gól, a tak šťastnou brankou z 59. minuty překlopil utkání na svoji stranu Spartak Polička.

9. Třída

Neděle 19. února 2023
“Deváťáci” v neděli přivítali na domácím ledě soupeře z Poličky, s nímž celý zápas drželi bezbrankový stav a tudíž i naději na body. Bohužel ale hosté v 59. minutě vstřelili gól, který nakonec zůstal jedinou trefou zápasu, jelikož domácí tým už nedokázal odpovědět, a tak si Spartak odvezl všechny body.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Spartak Polička 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 59. Oblouk (Klodner).

Starší žáci B

Sobota 18. února 2023
Béčko starších žáků v sobotu sehrálo na Bouchalkách duel proti Havlíčkovu Brodu, v němž sice nepředvedlo úplně ideální výkon, ale díky kvalitnějšímu složení sestavy, která poslední zápasy často byla značně osekaná, a dobré střelecké produktivitě se podařilo vyhrát vysoko 8:3.

SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod 8:3 (3:0, 2:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 2. Kment (Lorenc), 9. Teml M. (Řehoř, Klíma), 20. Řehoř, 25. Klíma (Řehoř), 29. Kment (Lorenc), 47. Teml D. (Řehoř, Klíma), 51. Klíma, 54. Teml M. - 44. Bošacký (Pilař, Fejt), 44. Domkář (Krejčiřík), 58. Domkář (Rakušan).

Mladší žáci

Mladší žáci nedělní zápas odehráli na ledě Telče, s níž celý duel nebyl hokejově příliš pohledný, přestože padalo mnoho branek. Nakonec se ale mladým Plamínkům podařilo divoké utkání překlopit na svoji stranu a těsně zvítězit 10:9. Konečně se tak na stranu Plamínků přiklonilo štěstí v koncovce a po dlouhé době mohli slavit vydřené vítězství.

SK Telč - SKLH Žďár nad Sázavou 9:10 (2:1, 2:4, 5:5)
Branky a nahrávky: 4. Barták (TS), 18. Barták, 28. Antoňů (Barták, Svoboda), 35. Barták, 41. Veselý, 48. Šíp, 50. Antoňů (Svoboda), 56. Antoňů (Barták), 58. Hybášek (Veselý) - 7. Kratochvíl, 32. Benc, 39. Kratochvíl, 39. Benc (Pavelka), 40. Benc (TS), 44. Dostál (TS), 48. Říčan (Benc), 52. Kratochvíl (Benc), 52. Benc (Kratochvíl), 58. Benc (Kratochvíl).