Mládež má za sebou další sérii zápasů, dobře si vedl dorost a áčko starších žáků

Zveřejněno 14.11.2022 | Anna Daňsová
Další listopadový víkend přinesl novou várku zápasů, která ale opět nebyla pro žďárské celky příliš úspěšná. Kromě vítězného dorostu a áčka starších žáků ke svým zápasům nastoupili ještě hokejisté deváté třídy, starší žáci “B” a mladší žáci, kteří ale svá utkání nezvládli.

Dorost

Dorostenci měli v sobotu odjet do Rosic, kde bylo naplánováno utkání proti Zastávce u Brna, nicméně domácí tým musel zápas kvůli poruše rolby zrušit, nový termín bude upřesněn.

Neděle 13. 11. 2022
V neděli se dorost představil na Bouchalkách proti Velkému Meziříčí. Domácí tým hned ve 4. minutě první třetiny otevřel skóre, do konce první části zvýšil na rozdíl dvou branek, a přestože se soupeři ještě podařilo dotáhnout skóre na rozdíl jednoho gólu, žďárští hokejisté si závěr utkání pohlídali a třemi brankami ve třetí třetině definitivně rozhodli o výsledku. „V utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme získali důležité body. S obrazem hry ale stále nejsme příliš spokojeni, určitě je pořád co zlepšovat,” hodnotil výkon svých svěřenců jeden z trenérů, František Dočekal.

SKLH Žďár nad Sázavou - HHK Velké Meziříčí 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Slavíček (Chromý), 19. Dočekal (Kopecký), 37. Martinů (Chromý), 47. Chromý, 53. Bukal (Lédl), 54. Chromý (Martinů, Lédl) - 37. Zeman, 41. Zeman (Pavlidis).

9. třída

Také hokejistům deváté třídy byl jeden víkendový zápas zrušen, sobotní utkání na domácím ledě proti Trutnovu bylo odloženo kvůli marodce hostujícího týmu, a tak “devítka” sehrála pouze páteční zápas v Třebechovicích.

Pátek 11. 11. 2022
“Deváťáci” se v pátečním večerním utkání představili na ledě Třebechovic. Plamínci sice v zápase dvakrát vedli, nicméně ještě do konce první třetiny Třebechovice otočily stav utkání a od druhé třetiny pak domácí tým již žďárské k ničemu dalšímu nepustil, naopak 6 gólů sám přidal a zajistil si tak pohodlné vítězství 9:2.

HC Třebechovice pod Orebem - SKLH Žďár nad Sázavou 9:2 (3:2, 5:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Mottl (Suchan), 16. Mottl, 18. Stiblik (Zeman), 26. Mottl, 28. Stiblik (Doksanský), 29. Mottl (Adam), 32. Doksanský (Šeda), 36. Vymetálek, 42. Kříž - 6. Řehoř, 14. Drdla.

Starší žáci “A”

Áčko starších žáků v neděli odehrálo poslední utkání základní části na ledě Chrudimi, kde se jim podařilo splnit roli favorita a v zápase zvítězit, přestože se od počátku trápili v koncovce a nepodařilo se jim odskočit na vyšší rozdíl ve skóre. Sezona jim tak nyní bude pokračovat nadstavbovou částí.

HC Chrudim - SKLH Žďár nad Sázavou 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 30. Šeda (Janeček), 46. Mrázek - 31. Řehoř (Klíma), 36. Klíma (Teml M.), 49. Teml M. (Řehoř), 57. Teml M. (Řehoř).

Starší žáci “B”

Béčko starších žáků společně s mladšími žáky odcestovalo do Náměšti nad Oslavou k zápasům proti domácímu celku. Plamínci bohužel nenavázali na zlepšený výkon z minulého víkendu a podlehli domácím vysoko 1:13. Domácí tým od první minuty diktoval tempo hry a žďárský celek téměř k ničemu nepustil, a tak se výsledek zastavil až na dvouciferném čísle. „Bohužel, musíme začít víc makat na tréninku, nemůžeme si dovolit hrát každý zápas jinak. Taky musíme doufat, že už se sejdeme v lepší sestavě a nebudeme muset využívat kluky z mladších žáků, protože v některých zápasech je ten věkový rozdíl hodně znát,” řekl po nedělním utkání trenér David Pazourek.

Náměšť nad Oslavou - SKLH Žďár nad Sázavou 13:1 (2:0, 6:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 4. Otruba (Šoltés), 11. Otruba (Šoltés), 22. Šoltés (Pospíšil), 29. Sazavský (Chlanda), 30. Agafonov (Sazavský), 31. Sazavský (Agafonov), 34. Rozmarín, 35. Otruba, 43. Šoltés (Otruba), 46. Sazavský (Agafonov), 51. Šoltés (Otruba), 56. Otruba (Šoltés, Škula), 58. Otruba (Šoltés) - 23. Benc (Lupoměch).

Mladší žáci

Také mladší žáci odehráli zápas s domácím celkem z Náměšti nad Oslavou a ani oni nebyli úspěšní. Žďárským se sice první třetinu podařilo udržet bezbrankový stav utkání, přesto ale byli od začátku domácí lepším týmem a kontrolovali zápas, což od druhé třetiny potvrzovali i gólově. Plamínci zapsali pouze jedinou branku, kterou vstřelili již za rozhodnutého stavu pro domácí, a tak utkání skončilo jednoznačným vítězstvím Náměšti 8:1. Opět je třeba vyzdvihnout výkon brankářky Nikči Havlíčkové, která předvedla některé skvělé zákroky a zabránila vyššímu rozdílu ve skóre.

Náměšť nad Oslavou - SKLH Žďár nad Sázavou 8:1 (0:0, 3:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 26. Charvát, 27. Nováček V. (Komenda), 35. Sazavský, 43. Nováček V. (Sazavský), 45. Štěpnička (Nováček P.), 51. Charvát (Štěpnička), 55. Nováček V. (Sazavský), 60. Nováček V. (Krumpholz) - 43. Dítě (Pejchl).

Příští zápasy

Další série zápasů začíná již ve sváteční čtvrtek 17. listopadu, kdy je na Bouchalkách naplánován zápas dorostu proti Znojmu. V sobotu 19. listopadu pak přivítají mladší žáci a starší žáci “B” také doma hosty z Telče. V neděli pak devátá třída sehraje utkání v Chrudimi a dorostenci se představí v Moravských Budějovicích. Áčku starších žáků skončila základní část a čeká se na rozlosování dalších zápasů nadstavby, takže jejich příští zápasy budou ještě upřesněny.