Další pokus poprat se o první tři body budou mít Plameny s novou posilou doma proti Žihadlům

Zveřejněno 30.09.2019 | Jakub Janů
SKLH Žďár nad Sázavou HC Moravské Budějovice 2019
7., středa 2.10.2019 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Moravské Budějovice 2019 ZNS - MBU
Ž Ď Á R N A D S Á Z A V O U - Hodně dlouho žďárští hokejisté čekali a dál čekají mezi zápasy na první výhru jako letos. Po pěti odehraných kolech jsou s žádnou výhrou a jedním bodem na žalostné předposlední pozici, kterou si přivezli z Hodonína.

V posledním utkání si Plameny odvezly osmigólovou nadílku z Opavy

Již o tři góly Plameny prohrávaly po dvaceti minutách v Opavě, když hned dvakrát inkasovaly při vlastním oslabení a své vyložené šance nedokázaly proměnit. Na začátku druhé třetiny přidal čtvrtou branku domácích Zelenkov, ale Žďárští dvěma rychlými brankami během půl minuty snížili na 4:2. Tento stav však netrval dlouho, protože ve vlastním oslabení přidal pátou branku Opavy a svoji druhou v zápase opět Zelenkov. Do konce druhé třetiny stihl ještě snížit na rozdíl dvou branek Marek Prokš, ale i přes výrazně zlepšený výkon šli naši hokejisté do kabiny s dvoubrankovou ztrátou. Na začátku třetí třetiny Plameny pokračovaly v aktivní hře, ale bohužel svoje šance nedokázali proměnit, a tak trestali domácí. Na 6:3 zvýšil obránce Šindelář, jiskřičku naděje ještě vykřesal důrazný Luboš Kunstmüller, ale poté již všechny další šance hostů končily na brankáři domácího celku, Daňovi. Definitivní tečku na tom, že body zůstanou v Opavě, dal do prázdné branky Rousek a poté ještě přidal další branku Tomi. Hosté tak odjižděli z Opavy s krutou prohrou 8:4.

Žihadla naposledy prohrála na ledě Kopřivnice

Už začátek utkání napověděl, že to Budějovičtí nebudou mít v Kopřivnici lehké, když je do jednobrankového vedení poslal v páté minutě Suchý – 1:0. Ve druhé třetině domácí přidali další dva góly, ale jiskru naděje před druhou sirénou přece jen pro Žihadla vystřelil David Horký – 3:1. Třetí třetina však byla v režii už jen domácích, jelikož se jim povedlo vstřelit další tři góly a Moravské Budějovice se tak domů vracely s prohrou – 6:1.

Za Plameny se představí nová posila

Dvaadvacetiletý útočník Robin Medek loni působil ve slovenské MHK Dubnici, za kterou si v 44 zápasech připsal 12 bodů za 5 gólů a 7 nahrávek. Zkušenosti z druhé ligy má také, když sezonu předtím strávil v jihočeském Písku.