Mládeži se první prosincový víkend příliš nedařilo, výhru zapsala pouze 9. třída

Zveřejněno 05.12.2022 | Anna Daňsová, foto: Simona Kosourová
Mládežnické kategorie tento víkend kromě hokejistů deváté třídy nebyly úspěšné, kromě toho byly také tři zápasy z důvodu marodky zrušeny. Kromě vítězné deváté třídy se ke svým utkáním postavili také starší žáci “B”, mladší žáci a dorostenci, nikdo z nich si ale výhru nepřipsal.

Dorost

Pátek 2. 12. 2022
V pátek měli dorostenci odehrát na Bouchalkách utkání proti Kolínu, které ale bylo z důvodu marodky hostujícího celku zrušeno.

Neděle 4. 12. 2022
K nedělnímu utkání se žďárští dorostenci vydali do Kutné Hory, kde ale bohužel proti průměrnému soupeři nedokázali za celý zápas předvést prakticky nic, protrápili se a prohráli vysoko 1:7. Za zmínku stojí velmi dobrý výkon obou našich golmanů. V sestavě již chyběl útočník Dominik Chromý, který odešel na hostování do Havlíčkova Brodu, kde se hraje extraliga dorostu.

SK Sršni Kutná Hora - SKLH Žďár nad Sázavou 7:1 (1:0, 5:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Knížek (Hruboš), 26. Knížek (Hruboš, Král), 29. Hruboš, 30. Jelínek (Hruboš), 35. Jelínek (Hruboš), 36. Král, 46. Dvořák (Hruboš) - 31. Březina (Havlík).

9. třída

Sobota 3. 12. 2022
“Deváťáci” se v sobotu na domácím ledě postavili soupeři z Třebechovic, s nímž ještě začátkem třetí třetiny prohrávali 2:4 a vypadalo to, že soupeř vedení udrží. Plamínci ale zápas neodevzdali, zabojovali o výsledek a podařilo se jim zásluhou Adama Němce nejprve v 55. minutě vyrovnat, o minutu později pak dokonce vstřelit rozhodující branku na 6:5 a vybojovat těsné vítězství.

SKLH Žďár nad Sázavou - SK Třebechovice p.O. 6:5 (0:2, 2:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 27. Teml (Studený), 29. Lorenc (Teml, Řehoř), 46. Malenovský, 49. Němec (Řehoř, Teml), 55. Němec (Řehoř), 56. Němec - 7. Doksanský (Suchan, Mottl), 20. Tošner (Kříž), 39. Kříž, 42. Doksanský (Suchan), 47. Kříž.

Starší žáci “A”

Také utkání áčka starších žáků, které mělo být odehráno v neděli dopoledne na Bouchalkách, bylo kvůli marodce soupeře Techniky Brno zrušeno.

Starší žáci “B”

Béčko starších žáků se v sobotu vydalo k utkání v Jihlavě, v němž byl domácí celek velkým favoritem, což bez potíží potvrdil. Dukla vstřelila branku již v 1. minutě utkání a žďárským Plamínkům nedovolila vůbec nic, a tak se Plamínkům podařilo vstřelit pouze “čestnou” branku až v 57. minutě, když už bylo dávno o výsledku rozhodnuto.

HC Dukla Jihlava - SKLH Žďár nad Sázavou 13:1 (2:0, 6:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 1. Pospíchal (Šlapal, Bouda), 5. Šimek (Duba, Pykal), 23. Kožich, 25. Pospíchal (Matulka, Bouda), 26. Zadina (Kožich), 30. Duba (Heřmánek, Bouda), 31. Pykal (Haferník), 39. Pospíchal (Matulka, Bouda), 51. Bouda (Duba, Pospíchal), 52. Šimek (Haferník), 53. Kittler (Bouda, Matulka), 54. Kožich (Heřmánek), 57. Šimek (Pykal, Haferník) - 57. Lupoměch (Kment, Benc). Neděle 4. 12. 2022
Ani starší žáci “B” se už ke svému dalšímu utkání nepostavili, žďárský celek byl nucen požádat o zrušení utkání kvůli marodce, která jim neumožnila poskládat tým, a tak se utkání s Havlíčkovým Brodem neodehrálo.

Mladší žáci

Mladší žáci se Dukle Jihlava postavili v neděli a nebyli o nic víc úspěšní než béčko starších žáků. Přestože se Plamínkům dvě třetiny dařilo relativně držet krok a po dvou třetinách prohrávali pouze o jednu branku, domácí Dukla ve třetí třetině již potvrdila roli favorita, nastřílela osm gólů a zvítězila vysokým rozdílem 15:7.

HC Dukla Jihlava - SKLH Žďár nad Sázavou 15:7 (4:3, 3:3, 8:1)
Branky a nahrávky: 4. Vlček (TS), 9. Bambula (Vlček), 10. Novák, 17. Němec (Bambula), 22. Novák (TS), 29. Tlustý, 33. Prchal (Dočkal), 47. Prchal (Hendrych), 50. Vlček (Rezek), 51. Čermák (Dočkal), 52. Němec (Bambula), 53. Vlček (Lukáš), 55. Prchal (Hendrych), 57. Šitavanc (Hendrych), 58. Rezek - 8. Pelán (TS), 16. Říčan (Dítě), 20. Benc, 22. Benc (TS), 30. Kratochvíl (Dostál), 40. Kratochvíl, 45. Kratochvílová (Smejkal, Benc).

Další zápasy

Ve čtvrtek je naplánováno utkání deváté třídy proti Chrudimi, které ale ještě není potvrzeno ze strany hostujících, proto zatím není jisté, zda se odehraje. V sobotu pak vyzvou mladší žáci a béčko starších žáků na Bouchalkách Třebíč a po nich také doma devátá třída sehraje utkání s Náchodem, áčko starších žáků odjede k sobotnímu zápasu do Zlína. V neděli půjdou do boje dorostenci, kteří sehrají v Táboře další utkání nadstavbové části.