První říjnový víkend byl nabitý deseti zápasy mládežnického hokeje

Zveřejněno 03.10.2022 | Anna Daňsová
Uplynulý víkend se nesl ve znamení mládežnických zápasů, když žďárští plamínci odehráli dohromady 10 utkání. Dorostenci se blýskli dvěma vysokými výhrami, při nichž neinkasovali ani jednu branku, na vítězné vlně se vezli také hokejisté deváté třídy, naopak žákovským kategoriím se příliš nedařilo.

Dorost

Pátek 30. 9. 2022
V pátek se žďárští dorostenci vydali na zápas do Boskovic, kam vyráželi v roli favorita utkání, což se jim podařilo potvrdit. Od prvních minut utkání svého soupeře výrazně přehrávali a postupně navyšovali skóre až na konečných 17 branek.

HC Boskovice - SKLH Žďár nad Sázavou 0:17 (0:6, 0:5, 0:6)
Branky a nahrávky: 8. Dočekal (Chromý, Jaroš), 10. Chromý (Slavíček), 13. Slavíček (Chromý), 15. Popela, 16. Chromý (Jaroš), 19. Chromý (Slavíček), 23. Dočekal (Kratochvíl), 25. Jaroš (Slavíček), 29. Jaroš (Chromý, Slavíček), 40. Březina (Dvořák), 41. Schneider (Chromý), 43. Jaroš (Chromý), 48. Jaroš (Březina), 50. Chromý (Dočekal), 52. Chromý, 58. Chromý (Jaroš, Havlík).

Neděle 2. 10. 2022
V neděli přivítali dorostenci na Bouchalkách Zastávku u Brna. V zápase, v němž měli být domácí opět favorité, nedovolili soupeři zase ani jeden gól, a zakončili tak víkend plným bodovým ziskem a skvostným skóre 30:0 za dva zápasy.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Zastávka u Brna 13:0 (5:0, 4:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 1. Jaroš (Chromý), 12. Vacek, 13. Jaroš (Chromý), 14. Slavíček, 16. Slavíček (Chromý), 22. Slavíček, 29. Chromý, 33. Jaroš (Dočekal, Chromý), 34. Vacek, 43. Chromý (Jaroš), 43. Chromý (Jaroš), 44. Chromý, 54. Dočekal (Chromý).

9. třída

V pátek se mladí plamínci představili na ledě nedalekého Havlíčkova Brodu, kde se hrálo po celý zápas opravdu vysoké tempo, oba týmy hrály o hodně, a tak měl zápas velmi dobrou úroveň. Žďárští nakonec díky bojovnosti a velkému nasazení dokázali soupeře brankou v prodloužení porazit a odvézt si tak z Havlíčkova Brodu velmi cenné dva body.

BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou 1:2p (1:0, 0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Hnik (Svoboda Š.) - 36. Klíma (Sáblíková), 64. Malenovský.

Také v neděli vyrazili hokejisté 9. třídy na venkovní zápas, tentokrát na stadion do Chocně, kde se utkali s Litomyšlí. Plamínkům se nepodařilo navázat na velmi dobrý výkon z Havlíčkova Brodu a celým zápasem se spíše protrápili, takže trenéři po zápase spokojeni rozhodně nebyli, ale nakonec se utkání podařilo zvládnout a zvítězit, i přesto, že hokeje bylo z naší strany opravdu málo.

HC Litomyšl - SKLH Žďár nad Sázavou 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Kolář, 13. Kolář, 34. Prášek (Novák), 45. Kolář (Paťava) - 13. Drdla (Schneider), 21. Malenovský (Němec), 38. Schneider (Marek), 40. Schneider, 59. Němec (Toman).

Starší žáci „A”

Sobota 1. 10. 2022
Áčko starších žáků v sobotu na domácím stadionu přivítalo Dynamo Pardubice. Domácí celé utkání museli dotahovat ztrátu, podařilo se jim rozdíl snížit na rozdíl jediné branky, ale bohužel již nedokázali vyrovnat, naopak soupeř se o minutu později dokázal vrátit do dvoubrankového vedení a zápas již nepustil. Žďárským hokejistům chyběla větší přesnost a týmovost, s níž by se bývali mohli poprat o lepší výsledek.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Dynamo Pardubice 5:9 (1:4, 2:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 5. Teml M. (Řehoř), 21. Řehoř, 38. Řehoř (Teml D.), 49. Řehoř (Teml M.), 50. Klíma - 2. Kovář, 5. Pávek (Herynk), 11. Rohlík (Herynk), 15. Jindřichovský (Chlupáč), 33. Novák (Andrejko), 40. Sekera (Novák), 51. Kovář, 57. Jindřichovský (Kovář, Chlupáč), 59. Kovář (Chlupáč).

Ani v neděli se starší žáci „A” neprosadili, když se vydali na led Mountfieldu Hradec Králové, kterému podlehli 0:10. “Bohužel doplácíme na malou základnu, ve dvou hráčích se prostě nedá konkurovat tak kvalitnímu týmu, jakým Hradec je. Proti těmto soupeřům nám chybí srdíčko,” vyjádřil se po zápase trenér Milan Řehoř.

Mountfield HK, a.s. - SKLH Žďár nad Sázavou 10:0 (4:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Sedláček, 10. Martinec (Svoboda, Adamkov), 10. Sedláček (Fedencius), 20. Sedláček (Machovec, Sokol), 24. Fedencius, 29. Adamkov (Svoboda), 40. Flechtner (Fedencius), 43. Flechtner (Novotný), 54. Sedláček, 57. Sedláček (Adamkov).

Starší žáci „B”

Béčko starších žáků přivítalo v sobotu na Bouchalkách Havlíčkův Brod. Dvě třetiny mladí plamínci odehráli v rámci sil a možností slušně, bohužel třetí třetina se hrubě nepovedla. Po odevzdaném výkonu ve třetí třetině, v níž domácí inkasovali 9 gólů během 7 minut, museli domácí skousnout porážku 6:17.

SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod 6:17 (3:5, 2:3, 1:9)
Branky a nahrávky: 4. Dostál (Špaček), 7. Bukáček (Havlíček), 14. Špaček (Krčál), 28. Špaček (Benc), 31. Dostál, 51. Kratochvíl - 4. Rakušan (Miglec), 15. Miglec, 16. Miglec, 19. Doležal (Bošacký), 20. Miglec (Rakušan), 22. Pilař (Klemák), 29. Rakušan (Miglec), 36. Klemák (Rakušan), 43. Bošacký, 46. Rakušan (Miglec), 48. Rakušan (Krejčí), 48. Miglec (Doležal), 48. Miglec (Rakušan), 49. Bošacký, 50. Bošacký (Kotlas), 50. Kotlas (Bošacký), 59. Krejčí.

Neděle 2.10. 2022
K nedělnímu utkání se béčko starších žáků vypravilo do Třebíče. V první třetině byli domácí výrazně lepší a mladé plamínky přehřávali, od druhé třetiny se hostujícímu celku podařila hra zlepšit, bohužel to k lepšímu výsledku nepomohlo. Je velká škoda, že žďárští měli tolik neproměněných šancí, protože výsledek mohl vypadat lépe.

SK Horácká Slavia Třebíč - SKLH Žďár nad Sázavou 10:2 (4:0, 1:1, 5:1)
Branky a nahrávky: 2. Novotný (Dokulil, Tůma), 7. Zoňa (Svoboda, Novotný), 9. Kafka (Korec), 10. Kafka (Korec), 24. Svoboda, 41. Lapeš (Kafka, Korec), 41. Lapeš (Kafka, Korec), 46. Kafka, 47. Šmídl (Zoňa), 60. Mládek (Lapeš) - 33. Dostál (Marek), 52. Benc (Dostál).

Mladší žáci

Sobota 1.10. 2022
Také mladší žáci v sobotu na Bouchalkách vyzvali hosty z Havlíčkova Brodu a také jim se nepodařilo soupeře porazit, když po vyrovnaných dvou třetinách zápas definitivně rozhodly dva fauly 10 minut před koncem zápasu. Z nabídnutých přesilových her hosté dvakrát skórovali a o výsledku bylo rozhodnuto.

SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 16. Říčan, 31. Dostál, 44. Pelán - 5. Freudenriech, 16. Wagner, 33. Fibikar (Wagner), 48. Ruml, 49. Dvořáček, 52. Wagner, 54. Dvořáček.

V neděli vyjeli mladší žáci na led Bystřice nad Pernštejnem, kde se představili v omlazené sestavě. I přesto však by relativně vyrovnanému utkání slušela remíza, bohužel se žďárským nedařilo proměňovat gólové šance, kterých bylo nespočet, a soupeři v zakončení více přálo štěstí. Za pochvalu stojí rozhodně výkony hráčů ročníku 2013, tu největší pochvalu pak zaslouží David Drlík (také ročník 2013) v brance, který předváděl neskutečné zákroky, kterými svůj tým celý zápas držel na dostřel soupeře.

BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem - SKLH Žďár nad Sázavou 5:3 (2:1. 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Petr (Jaroš), 16. Horáková (Kašubová), 29. Horáková (Buchta M.), 37. Vejpustek (Beran), 37. Horáková (Havelková) - 11. Dostál, 23. Matoušek, 34. Buchta (Studený).

Další víkend jsou na programu další zápasy

Mládežnické kategorie pokračují zápasy v sobotu 8.10., kdy dorostenci sehrají utkání na ledě Velkého Meziříčí. Na domácím ledě se představí žákovské kategorie, když mladší žáci od 10:15 rozehrají utkání proti Světlé nad Sázavou, starší žáci “B” vyzvou ve 12:45 Chotěboř a starší žáci “A” pak od 15:15 vstoupí do utkání proti Chrudimi. V neděli se pak na Bouchalkách postaví 9. třída soupeři z Jihlavy, utkání bude zahájeno v 10:15 dopoledne.