Plameny míří k dohrávce 29. kola do Nového Jičín

Zveřejněno 02.02.2022 | Redakce
HK Nový Jičín SKLH Žďár nad Sázavou
29., středa 2.2.2022 18:00 Zimní stadion Nový Jičín
HK Nový Jičín - SKLH Žďár nad Sázavou NJI - ZNS
Po dvou domácích utkáních nyní Plameny vyrazí bojovat o body na led Nového Jičína, kterému patří druhé místo tabulky 2. ligy skupiny Východ. Podaří se svěřencům Martina Sobotky Ďábly v dohrávce 29. kola porazit a oplatit jim předchozí domácí porážku? Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Z KABINY PLAMENŮ

AKTUÁLNÍ INFORMACE

V posledním utkání proti Kopřivnici to ještě v půlce utkání znovu vypadalo s Plameny bledě, když díky slepeným gólům během jedné minuty prohrávaly již o tři branky. Poté však přišel šťastný gól Marka Prokše, díky němuž Plameny snížily do konce druhé třetiny na rozdíl dvou branek a v závěrečném dějství nakonec svěřenci Martina Sobotky skóre i vyrovnali. V prodloužení navíc rozhodl o osudu utkání útočník David Čermák, a tak si naši hokejisté připsali do tabulky důležité dva body. „Na tomto zápasu musím nejvíce ocenit to, jak jsme se do něj dokázali vrátit. Všichni jsme si dobře uvědomovali, že taháme šňůru sedmi porážek, navíc jsme v prostředí části během chvilky hned třikrát inkasovali. Kluci mě ale potěšili, když dokázali zápas otočit, v poslední třetině jsme soupeře k ničemu nepustili. Nejen, že jsme vyrovnali, ale ještě jsme v závěru mohli zápas zvládnout za tři body. Ale to štěstíčko se k nám otočilo alespoň v prodloužení," říkal po utkání hlavní trenér Plamenů Martin Sobotka.

Ten by měl mít pro dnešní utkání k dispozici všechny hráče základní sestavy. Chybí pouze obránce Vojtěch Pražák, který ale již v minulém týdnu začal s tréninkem a v sestavě by se mohl objevit již v následujících utkáních.

POSLEDNÍ ZÁPAS

35. kolo, sobota 29.01.2022
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - HC ISMM Kopřivnice - 4:3p (0:0, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Prokš (Váňa, Pleva), 52. Pleva (Prokš, Jícha), 54. Jícha (Gregar, Prokš), 63. Čermák D. (Bureš, Váňa) – 24. Slavík, 24. Mach J. (Mach M., Krzak), 25. Sluštík (Suchý, Fojtík F.). Rozhodčí: Reich - Berger, Roupec. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 311. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 0:3, 4:3.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Čáp (Sláma) – Čermák J., Lojek, Pleva, Macek, Vašíček, Váňa, Půža – Jícha, Gregar, Wasserbauer, Čermák D., Bureš, Štola, Prokš, Adam, Chlubna, Malenovský

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

8. kolo, sobota 16.10.2021
SKLH Žďár nad Sázavou - HK Nový Jičín 6:7 (1:4, 2:3, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Čermák (Štěpánek, Pražák), 21. Čermák (Pleva, Adam), 39. Macek (Gregar, Vašíček), 43. Bureš (Wasserbauer, Pleva), 45. Wasserbauer (Pleva, Lojek), 50. Jícha (Váňa D.) – 9. Lehečka (Franek), 15. Franek (Kožený, Kořenek), 17. Maliník, 20. Váňa V. (Flok, Sluštík), 31. Štefka (Foltýn, Konečný), 35. Štefka (Kořenek), 38. Lehečka. Rozhodčí: Mejzlík – Gregar, Štěrba. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 470. Střely: 34:27. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:7, 6:7.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Macek, Pleva, Lojek, Váňa D., Půža, Pražák, Vašíček – Wasserbauer, Jícha, Štěpánek, Štola, Bureš, Adam, Chlubna, Gregar, Kovářů, Čermák, Menšík

HK Nový Jičín: Šimonů (Galuška) – Váňa V., Hruška, Kuboš ml., Kuboš st., Foltýn, Kožený, Holáň – Káňa, Konečný, Maliník, Kafka, Gebauer, Zdeněk, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Lehečka, Kořenek