Zveřejněno 17.01.2020 | Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou HC Slezan Opava
33., sobota 18.1.2020 17:30 Zimní stadion Bouchalky
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Slezan Opava ZNS - OPA
Po nevydařeném středečním derby přivítají naši hokejisté ve druhém domácím utkání v řadě Opavu. A asi nemusíme ani zmiňovat, o jak důležité utkání se bude jednat. Plameny potřebují již bezpodmínečně získat tři body, aby se udržely v kontaktu s týmy, kteří jsou jejich konkurenty v boji o vyřazovací boje. Heslo? VEM KÁMOŠE NA HOKEJ! Utkání začíná v sobotu 18. ledna od 17:30.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

V defenzivních řadách by se měl objevit novic Jakub Jenáček z Horácké Slavie Třebíč. Tento odchovanec zlínského hokeje má druholigové zkušenosti již z minulých let, kdy nastupoval v dresu Bobrů z Valašského Meziříčí. Další dobrou zprávou je, že se do sestavy vrátí obránce Martin Lojek, který ve středečním derby absentoval z důvodu pracovního vytížení.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

Ani ve čtvrtém derby v letošní sezoně se Plamenům nepodařilo rivala z Havlíčkova Brodu porazit. Po vyrovnané první třetině přišel kolaps v té druhé, když brankář Čáp pětkrát inkasoval a Havlíčkobrodští se dostali do pohodlného čtyřbrankového vedení. V závěrečné třetině měli sice domácí místy velký tlak, ale na více než jednu branku to nestačilo a připisují si tak na své konto další porážku. V dalším utkání přivítají na svém ledě Opavu. „O osudu utkání rozhodly dva aspekty. Zaprvé jsme v prvních dvou třetinách málo stříleli a zadruhé minutový výpadek na konci druhé třetiny. V poslední třetině byl na mužstvu znát velký hlad o napravení těch dvou třetin. Byl tam pohyb, střelba, odhodlání, bohužel pouze jedna třetina nestačila. Všechny letošní zápasy s Havlíčkovým Brodem mají jednoho společného jmenovatele, a to je až velká přemotivovanost z naší strany s cílem uspět v derby,“ uvedl žďárský lodivod po utkání.

32. kolo, středa 15. 1. 2020
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod 3:6 (1:1, 1:5, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Gregar (Spálovský, Chlubna), 23. Kunstmüller (Prokš), 43. Medek (Prokš) – 16. Cachnín (Voříšek), 22. Cachnín (Voříšek, Vala), 34. Třetina (Přidal), 39. Třetina (Holenda, Pejchal), 39. Přidal (Třetina, Semrád), 40. Tecl (Cachnín, Voříšek). Rozhodčí: Ivan Čuňočka - David Urubčík, Jan Kleprlík. Vyloučení: 3:5. Bez využití: V oslabení: 1:0. Diváci: 755. Střely na branku: 30:38 (8:12, 8:19, 14:7). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6, 3:6.

Sestava z minulého utkání: Čáp (Sláma) – Kališ, Kadleček, Pleva (C), Koželuh, Rašín, Spálovský – Wasserbauer, Adam, Medek, Kovářů, Prokš, Jícha, Chlubna, Gregar, Kunstmüller, Heinrich, Bureš

SESTŘIH UTKÁNÍ

HC SLEZAN OPAVA

Počátky hokeje: 1945
Stadion: Zimní stadion města Opavy (kapacita 5 500 míst)
Klubové barvy: červená a bílá
Trenér: Pavel Zdráhal

INFORMACE O KÁDRU

Jasnou jedničkou opavského celku je vítkovický odchovanec Matyáš Daňa. Ten má na svém kontě v letošní sezoně již 26 startů, jedno čisté konto a to vše s průměrem 3,11 branky na zápas.

Z obránců je pak nejvíce vidět nám dobře známý Jakub Peslar, který si v letošním ročníku připsal na své konto již 19 kanadských bodů. Tento skvělý bruslař však Slezanům na Bouchalkách nepomůže, jelikož vyfasoval stopku na jedno utkání za příliš mnoho vyšších trestů. Dalšími oporami zadních řad jsou David Zdeněk a Jiří Šindelář, kteří vydatnou měrou pomáhají také s podporou útoku.

Útočné řady pak má Opava poměrně vyrovnané. Nejproduktivnější z nich je útočné trio Herman - Malina - Wolf, které dohromady nasbíralo 83 kanadských bodů. Nejlepším střelcem celku ze Slezska je Tomáš Rousek, který nastřílel již 14 gólů, z toho právě 4 našemu celku při vzájemných střetnutích.

Brankář Matyáš Daňa patří k nejlepším brankářům naší skupiny foto: Petr Nedvěd

Opavští hokejisté doma na velkého favorita nevyzráli. S Šumperkem přesto neodehráli špatný zápas. Po dvou třetinách sice prohrávali 0:2, v závěru utkání ale vykřesal jiskřičku naděje Gulda. Na vyrovnání už se ovšem Opava nezmohla. Trenér Pavel Zdráhal byl po utkání pořádně rozčílený z výkonu rozhodčích. „Dneska jsme si určitě nezasloužili prohrát. Začnu pochvalou pro kluky, v první třetině jsme sice nedali góly a prohrávali 1:0, ale to tak bývá. Ve druhé třetině jsme měli spoustu zranění a vyloučení, takže tam bylo spoustu rošád v sestavě a bylo to celé takové rozporuplné, nicméně to pořád bylo 0:2. V poslední dvacetiminutovce jsme se semkli, kluci dřeli, nakonec jsme i sahali po bodu. Uznávám, že je Šumperk velmi kvalitní mužstvo, ale nerozumím tomu, proč jim ve třech ze čtyř našich vzájemných zápasů pomáhá rozhodčí. V Šumperku nám neuznali regulérní gól, dneska tam bylo neskutečné množství neodpískaných faulů a ofsajdů. Rozhodčí Čech má v extralize nespočet odehraných utkání, ale doufám, že už dlouho pískat nebude. Protože jestli mají pískat takoví, tak to vůbec nemá smysl hrát. Rovnou se domluvme na výsledku a ukončeme to,“ přiblížil utkání trenér Slezanů pro web hcslezan.cz.

S odstupem času však své výroky trochu mírnil. „Chtěl bych se ještě vrátit ke svému středečnímu pozápasovému ohlasu, který vznikal v emocích pár minut po skončení zápasu. Komentáře k rozhodčím byly z mé strany trochu přehnané a chtěl bych vzít zpátky hlavně větu o tom, že doufám, že už rozhodčí Čech dlouho pískat nebude. Nebylo to vůči němu fér, protože stejně jako se nemusí povést zápas hráči, tak se nemusí povést ani rozhodčímu,“ uvedl v pátečním prohlášení, které se objevilo na webu našeho dalšího soupeře.

HC Slezan Opava - Draci Pars Šumperk 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 59. Gulda (Wolf, Zelenkov) – 11. Milfait (Jaroš, Haloda), 38. Spratek (Hroch, Kofroň). Rozhodčí: Čech – Kučera, Blažek. Vyloučení: 3:2, navíc Peslar (OPA) 10 minut zásah do oblasti hlavy a krku a Šindelář (OPA) 10 minut nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 456. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Sestava z minulého utkání: Daňa (Velička) – Chalupa (A), Šindelář (C), Zouhar, Ševěček, Zdeněk, Ficek, Gabrhelík, Peslar – Peterka, Hendrych, Kysučan, Černý, Herman, Štindl, Rousek, Wolf (A), Zelenkov, Malina, Gulda, Kadula