Velká žďárská stopa na 9. ročníku česko-finské hokejové školy!

Zveřejněno 05.08.2019 | Ondřej Krásný
J I H L A V A – V Jihlavě proběhl již devátý ročník česko-finské hokejové školy. Tradiční letní kemp má za cíl pro trenéry vyměnit si poznatky a pro hráče, kromě drilu i trénink angličtiny. Velkou stopu na výběrovém kempu zaznamenali dva žďárští mladíci. Útočník Tadeáš Kantor a brankář Jakub Čerbák získali individuální ocenění.

ČESKO-FINSKÝ KEMP JIŽ PODEVÁTÉ

Letní hokejový kemp je určen pro hokejisty ve věku 13 let, případně pro mimořádně nadané i mladší. Na tento kemp je nominováno 20 hráčů do pole + 2 brankáři z celé Vysočiny, finská strana rovněž nominuje hráče z různých oblastí Finska. Letos se kempu účastnili vybraní hráči z týmů Koove Tampere, Uplakers Ylojärvi a Tappara Tampere.

Aby se hráči lépe poznali, jak finští, tak čeští hráči jsou namíchaní. Obranou dvojici tak tvoří vždy jeden český obránce a jeden finský. Akce je prospěšná nejen pro hráče, ale i pro trenéry. O tréninky se starají dva trenéři z Čech a dva z Finska, letos se navíc kempu účastnili i trenéři z Běloruska. Důležitá je i komunikace a během celého kempu je povinná angličtina i pro hráče. „Nějaká slovíčka umím, ale spíš se domlouvám rukama a nohama. Ale když to jde snažím se anglicky, říká útočník Plamenů Tadeáš Kantor pro web jihlavské Dukly.

Program je velmi pestrý, během týdenního kempu čeká na hráče každý den trénink na ledě a na suchu. Každý den zakončí odpoledním zápasem bílý tým proti modrému. Celý letní hokejový kemp pak zakončí oficiální zápas. „Trenéři jsou super, moc se mi to tady líbí a je pro mě čest tady být,“ přiznává Kantor.

ŽĎÁRSKÁ STOPA BYLA VIDĚT

Na letošní česko-finskou hokejovou školu byli ze žďárského SKLH nominováni dva hráči a to útočník Tadeáš Kantor a brankář Jakub Čerbák. Osud oboum nadělil místo v modrém týmu a na trenéry udělali dojem. Tadeáš Kantor byl totiž vyhlášen nejlepším útočníkem svého mužstva za celý týden kempu, Jakub Čerbák pak nejlepším brankářem. Oba tak navázali na loňský úspěch Jakuba Doležala, který byl vyhlášen nejlepším hráčem kempu při loňském ročníku.