Proti Kolínu nastoupí i navrátilec Petr Štěpánek!

Zveřejněno 12.09.2017 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Všem dobře známý ostrostřelec Petr Štěpánek posílí Plameny minimálně na zápas s Kolínem. Před dvěma lety byl jedním z lídrů tažení play-off ve kterém žďárští hokejisté vyřadili vítěze základní části z Kolína. Petr Štěpánek odešel v loňské sezoně do anglického Peterborough a před letošní sezonou se ozvala Sparta Praha. Vinou zranění však o šanci, probojovat se do sestavy slavného klubu přišel. Následně se nedohodl na angažmá v Ústí nad Labem a jeho situace je stále otevřená. Prozatím ho kouč Michal Konečný uvítá v kádru Plamenů.

Foto: René Rámiš

Petr Štěpánek prožil hektické léto, vše nasvědčovalo tomu, že minimálně přípravu na novou sezonu stráví v extraligové Spartě, jenže po zranění třísel z toho sešlo. Nakonec to vypadá, že Petr Štěpánek začne tuto sezonu v dresu Žďáru, který oblékne po roční pauze. V předminulé sezoně byl lídrem, během základní části dosáhl průměru branky na zápas - ve 29 zápasech vstřelil 29 branek a tím se stal nejlepším střelcem skupiny Západ základní části. K tomu přidal 20 asistencí. V play-off pokračoval ve velkém stylu, když vstřelil osm gólů a na deset přihrál, to ve dvanácti utkáních.

Jeho budoucnost je ale prozatím otevřená, vyloučená není ani možnost, že by se žďárský odchovanec vrátil domů na celou sezonu.

Jediná gólová rána ze čtvrtého čtvrtfinále proti vítězi základní části Kolínu. Tehdy ve třetí minutě Petr Štěpánek ránou z otočky přímo do horního rohu branky rozhodl a po výhře 1:0 si Plameny vynutily pátý rozhodující zápas. Foto: René Rámiš