Já na bráchu, brácha na mě! Martin a Lukáš Jícha posilami Plamenů

Zveřejněno 30.06.2017 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Již jsme zveřejnili první letní posilu Plamenů pro novou sezonu v podobě odchovance Martina Lojka. Neméně zajímavé jsou ale další dvě posily, vracející se domů. Kádr žďárských hokejistů vyztuží pro další sezonu neúprosná a neustupující bratrská dvojice. Útočník Lukáš Jícha se po několika letech v jihlavské Dukle, se kterou postoupil do extraligy vrací domů. Chuť zahrát si se svým bratrem v jednom dresu dostal Martin Jícha, jenž se pokusí po dvouleté pauze vrátit do sestavy Plamenů.

Foto: Jan Škárka

"Dva buldoci" i tak je někteří nazývají. Neúprosní bratři, kteří nevynechají jediný souboj a soupeři nedají ani milimetr ledu navíc, budou v následující sezoně rozeznívat mantinely a bavit diváky. Oba se vrací do svého mateřského klubu, každý však z úplně jiné pozice. Zatímco útočník Lukáš Jícha slavil postup do extraligy, jeho bratr Martin měl dva roky od hokeje pauzu, ačkoliv si chodil zahrát za Bystřici. Ale i Martin Jícha má svou historii spjatou s Duklou, ve WSM lize za ni odehrál 46 zápasů.

Vedení klubu má proto důvod ke spokojenosti. „Já když to řeknu na rovinu, tak Lukáše Jíchu jsme chtěli za každou cenu. Jsem rád, že u nás zůstane, má zájem tady hrát a nikam se nechystá. Pro útok je to skvělá posila," oplývá nadšením manažer Miloslav Šimon, který si nemůže bratry Jíchovy vynachválit. „Jsou to milionový kluci, co se týče přístupu k hokeji a v chování. Nikdy s nimi nebyl žádný problém, oba poctivě makají a vždycky do všeho dají všechno, oba jsou srdcaři," dodal.

Martina Jíchu ještě boj o místo v základní sestavě čeká, ale Miloslav Šimon ve čtyřiadvacetiletého obránce věří. „Je vidět, že chce. V létě chodil poctivě na každý trénink a makal, na ledě nechává všechno. Vidím v něm největší sílu na oslabení nebo hráče pro play-off, nejradši by sežral puk," popisuje známého bojovníka manažer SKLH.

PříchodyOdchody
+ Martin Lojek (HS Třebíč) Michal Kaňka (Benešov)
+ Martin Jícha Adam Rašner
+ Lukáš Jícha (Dukla Jihlava)  

Do povědomí fanoušků se Martin Jícha (#49) zaryl před čtyřmi lety památným gólem ve třetím čtvrtfinále s Pelhřimovem. Tehdy ránou od modré čáry rozhodl za stavu 4:4 v 54. minutě o postupu Plamenů do semifinále. Foto: Tomáš Marek