Plameny včerejším vítacím tréninkem započaly letní dril

Zveřejněno 03.05.2017 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Letos měly Plameny k dispozici 45 dnů, aby si po náročné loňské sezoně odpočinuly. Od pondělí se totiž opět rozběhl kolotoč letní přípravy. Žďárští hokejisté pod vedením Michala Konečného a Radovana Biegla budou polykat čtyřikrát týdně tvrdé dávky letního drilu, aby od září mohli žďárským fanouškům opět rozdávat radost.

Žďárští hokejisté se včera po měsíci a půl znovu sešli, aby se začali připravovat na následující sezonu. Poprvé bude letní příprava probíhat pod vedením trenéra Michala Konečného, který tým loni převzal až v srpnu, v létě Plameny připravoval Ivan Padělek. S hlavním trenérem Konečným povede letní přípravu i jeho nový asistent a trenér brankářů Radovan Biegl. „Je to dřina, není to moc oblíbená část, ale bez toho hokej hrát nejde,“ říká Biegl, s jehož slovy souhlasí i hlavní trenér.

Plameny čekají čtyři tréninky v týdnu a v pátek mají svěřenci Michala Konečného volnější režim na fotbal, kolečkové brusle, kola či jiné aktivity. V pondělí se žďárští hokejisté sejdou na hřišti 5.ZŠ a v úterý a ve čtvrtek na hale na Bouchalkách. Zpestřující novinkou budou středeční tréninky na Piláku, kde trenéři využijí pískoviště. „Chceme se zaměřit na dolní partie, ty hráči potřebují k bruslení a tahle cvičení by je měla utužovat,“ prozrazuje hlavní kouč Konečný, jenž také zdůrazňuje, že docházka na letní přípravu bude mít vliv pro tvorbu kádru na příští sezonu.

Tým se zatím schází v sestavě z loňské sezóny a je doplněný o juniory, kteří budou mít možnost se ukázat a bojovat o místo v sestavě, případně budou připravení na sezónu v nižších soutěžích. Jedinými, které bychom na trénincích marně hledali je Michal Kaňka a Adam Rašner, kteří zatím jako jediní Plameny opustili (na vlastní žádost). Je však možné, že se naopak objeví nové tváře, ale na to si budou muset ještě fanoušci počkat. „V současné době máme v hledáčku několik hráčů a ve třech případech je to na dobré cestě. Vše je však stále ve stádiu jednání, takže nemůžeme nic zveřejňovat. Také uvidíme, jak to dopadne s našimi odchovanci jako například Jícha nebo Půža, ale ti pochopitelně mají vyšší ambice," popsal aktuální stav posilování kádru manažer Miloslav Šimon.