Žďáráci pokračují vítězně, na ledě Břeclavi zdolali Lvy

prip, pátek 29.8.2014
Břeclav - SKLH Žďár nad Sázavou BRE - ZNS
Břeclav: Šurý (Foukal) – Směřička, Miklík, Beneš (A), Svoboda, Nekoranec, Dittrich, Höss – Kučera (A), Červenka, Tobola – Buhaj, Nováček, Zháňal (C) – Čápek, Medřický, Průdek – Kacetl, Blaha, Papp
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vlach) – Smejkal, Kolda, Pilný, Pleva, Vítek, Jícha, Kunstmüller, Říha, Dítě, Vítek, Zídek, Gregar, Ludvík, Havel, Klíma
Branky a nahrávky: 2. Zháňal, 59. Průdek (Směřička) – 39. Dítě, 40. Ludvík, 49. Kunstmüller.
Ž Ď Á R N A D S Á Z A V O U – Ačkoliv na domácím žďárském stadionu probíhal přátelský zápas juniorské reprezentace, kolotoč přípravných zápasů Plamenů se nezastavil. Žďárští se vydali na první delší cestu do Břeclavi a i když zpočátku rychle prohrávali, dokázali se oklepat a dojít si pro další vítězství v předsezónní přípravě.

Jak už tak bývá v zápasech na břeclavském ledě zvykem Plameny inkasovaly velmi brzy. Sotva bylo vhozeno úvodní buly a Sláma lovil kotouč ze své sítě, jelikož ho prostřelil Radek Zháňal - 1:0. Do konce první třetiny měli žďárští k dispozici tři přesilové hry, nicméně neujala se ani jedna.

Ve druhé třetině se břeclavští pokusili o začátek jako v první třetině a vytvořili si tlak. Beneš měl výbornou příležitost, ale hradbu žďárských těl neprostřelil. Než vystřídal v 31. minutě Slámu Vlach musel žďárský muž v brance několikrát zasahovat. Už už se zdálo, že břeclavští přežijí druhou třetinu bez úhony, udeřil svým gólem Jiří Dítě - 1:1. A aby toho nebylo pro obranu Břeclavi málo sedmnáct sekund před druhou sirénou otočil stav utkání Jan Ludvík - 1:2.

Ve třetí třetině se zpočátku nechal vyloučit Říha a nabídl tak Břeclavi vyrovnání, ale tím domácí hráči pohrdli. O chvilku déle byl vyloučen na druhé straně Tobola a ačkoliv to domácím dlouho trvalo, v poslední sekundě přesilové hry zvýšil vedení Žďáru Luboš Kunstmüller - 1:3. V probíhající 55. minutě žďárští nabídli Břeclavi dvojnásobnou přesilovou hru, kterou navíc prodloužil svým faulem Smejkal. Tu sice domácí nevyužili, nicméně 106 sekund před koncem třetí třetiny snížil po ráně Směřičky z dorážky Roman Průdek - 2:3. Pětadvacet sekund před koncem zápasu břeclavští odvolali brankáře, ale ani to jim nepomohlo k vyrovnání zápasu.

Plameny si tedy připsaly již šestou výhru v přípravném období, což bychom samozřejmě neměli přeceňovat, ale je to příslib k dobrým výsledkům v soutěžním ročníku.