prip, pátek 22.8.2014
SKLH Žďár nad Sázavou - Moravské Budějovice ZNS - MBU
SKLH Žďár nad Sázavou: Vlach – Smejkal, Jan, Pleva, Šír, Jícha, Pilný, Klíma, Vítek M. – Man, Padělek, Plachý, Vítek D., Hron, Dítě, Šimon, Gregar, Fúzik, Ludvík, Peňáz, Havel
Moravské Budějovice: Dusík – Sechovec, Sobotka, Danda, Forman, Peroutka, Latner, Barták, Vantuch, Vlašín, Kovalský, Matějka, Lupač, Kesner, Vlček, Pelikán
Branky a nahrávky: 30. Plachý (Padělek), 44. Man (Plachý, Padělek), rozh. náj. Padělek – 25. Valský (Matějka), 38. Sechovec
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Stejně jako minulý pátek proti Břeclavi, dospěl dnešní přípravný zápas Plamenů k samostatným nájezdům. Po remíze 2:2 ve třech třetinách, tentokrát zvládli penaltový rozstřel lépe Žďárští a trefou Aleše Padělka zvítězili nad Moravskými Budějovicemi 3:2.

První třetinu čekali diváci na gól marně. Mohli však vidět řadu promarněných šancí především na domácí straně. V dobrých příležitostech se nedokázali prosadit Smejkal, Dítě, Hron ani Vítek, Peňáz a Havel. Ani hosté však nebyli bez šancí, hlavně pokusy Bartáka a Dundy byly nebezpečné, ale skončily na pozorném Vlachovi.

Prostřední dvacetiminutovka byla gólově nejbohatší a o otevření skóre se postarala Žihadla ve 25. minutě. Ve chvíli, kdy se z trestné lavice vracel Gregar, prostřelil Vlacha Lukáš Valský - 0:1. Po pěti minutách následovala odpověď Plamenů a to při vlastním oslabení. Po chybném střídání hostů, se dostali domácí do přečíslení, Padělkovu střelu ještě Dusík vyrazil, ale na dorážku Jiřího Plachého, byl již krátký -1:1.

Hosté však znovu udeřili v závěru třetiny a dvě minuty před jejím koncem si vzali vedení zpět, tentokrát již přímo při přesilovce, když trestnou lavici zahříval opět Gregar. Závar před Vlachovou brankou pohotově zužitkoval Roman Sechovec - 1:2. V posledních sekundách si vytvořili velký tlak domácí, ale vyrovnat nedokázali.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji Žďárští, ale Dítě ve velké šanci narazil na neprůstřelného Dusíka. Ve 44. minutě však již přišlo vyrovnání. Plachý si povodil kotouč mezi obránci, položil si brankáře a chtěl zasunout puk k bližší odkryté tyčce, což se mu sice nepodařilo, ale v brankovišti byl připraven Jiří Man, který puk do odkryté branky dorazil – 2:2. Hned vzápětí mohl dokonat obrat Dítě, ale ani tentokrát na Dusíka nevyzrál.

Další minuty již změnu skóre nepřinesly a tak následovaly samostatné nájezdy, po pěti na obou stranách. První se trefil žďárský Smejkal, vyrovnal budějovický Kesner a vítěznou trefu zařídil Plamenům Aleš Padělek - 3:2sn.

Žďárští fanoušci si mohou letos užívat letní přípravné zápasy plnými doušky a příští týden jim Bouchalky nabídnou další dvě utkání a ne ledajaká. V úterý (26.8. v 18:00) se koná odvetné derby proti Pelhřimovu a v pátek (29.8. v 17:30) uvidí hokejoví příznivci další lahůdku a to v podobě utkání národních týmů do 19ti let mezi výběry České republiky a Švýcarska.