B3, neděle 26.3.2017
Slezan Opava - SKLH Žďár nad Sázavou OPA - ZNS
Slezan Opava: Haas – Zouhar, Vilinskij, Vicha, Kroček, Adamczyk, Poledna – Teuber, Hladoník, Bitomský, Kadula, Římský, Pělucha, Zelenkov, Bjurkland
SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta – Marek, Klodner, Poizl, Geba, Budín, Melichar, Pachl – Březina, Koudelka, Faizrakhmanov, Puczek, Pytlík, Jirčík, Cibula, Gergel, Berčík, Nagy, Nečas
Branky a nahrávky: 18. Vilinskij (Zelenkov, Bjurkland), 28. Zelenkov (Vilinskij, Pělucha), 34. Hladoník (Kadula, Pělucha), 43. Bjurkland – 15. Nagy (Poizl), 18. Nečas (Koudelka), 20. Pytlík (Gergel), 26. Pytlík (Gergel), rozh. náj. Nagy. Rozhodčí: Klapetek – Binar, Beránek. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 4:4, 4:5.
O P A V A - Po první třetině to vypadalo nadějně, v šestadvacáté minutě už téměř jistě, ale Opava se ještě ve zbytku utkání zmohla na vyrovnání. Ovšem i remíza starším dorostencům Žďáru stačila k tomu, aby měli jistotu postupu do nejvyšší dorostenecké soutěže! Že Nagy v nájezdech vystřelil bonusový bod, už je jen taková třešnička na dortu. To nejpodstatnější z dnešního zápasu je, že starší dorost SKLH Žďár nad Sázavou je pro následující sezonu extraligový!

Začátek zápasu byl velice vyrovnaný, a na první branku se čekalo patnáct minut hry, poté se do konce prvního dějství strhla branková smršť. Pro Plameny to ale byl základní kámen k vítězství. Pravý kruh v útočném pásmu obkroužil s pukem Martin Nagy a střelou k tyči překonal Haase – 0:1. O tři minuty později měl velice snadnou pozici Jakub Nečas, který využil poloprázdné branky a zvýšil – 0:2.

Po dvaceti sekundách byl vyloučen hostující Poizl a domácí Opava ukázala bleskurychlé využití přesilové hry. Hned po vhazování prostřelil Radostu Vadim Vilinskij - 1:2. K vyrovnání se ale Slezan nedostal, naopak minutu před odchodem do kabin překonal Haase Jaromír Pytlík - 1:3.

V šestadvacáté minutě se zdálo, že je už rozhodnuto, protože svou druhou branku přidal Jaromír Pytlík - 1:4. Jenomže opavští hokejisté se nehodlali s porážkou smířit a do konce zápasu se postarali o vyrovnání. Hned vzápětí po čtvrté brance hostů totiž snížil Gleb Zelenkov - 2:4. A krátce po polovině zápasu snížil na jednobrankový rozdíl Alex Hladoník - 3:4 a třetí třetina slibovala drama.

To navíc umocnil skvělý nástup Opavy, protože po třech minutách hry dotáhl tříbrankovou ztrátu vyrovnávacím gólem Bogdan Bjurkland - 4:4. A protože do konce základní hrací doby už žádná branka nepadla, Plameny se mohly s předstihem, díky jistému bodu radovat z postupu mezi elitu. O bonusový bod se ještě zasloužil vítězným nájezdem Martin Nagy - 4:5sn.

Starší dorostenci sice ještě v pátek budou doma hrát s brněnským Warriorem, ale tento zápas již pro Plameny nic neřeší, protože v příští sezoně se bude hrát na Bouchalkách nejen extraliga mladšího dorostu, ale i staršího dorostu! My vás srdečně zveme na páteční duel s Warriorem Brno, který bude zároveň rozlučkou s celou hokejovou letošní sezonou, kluci si zaslouží velké poděkování, že do Žďáru přinesli i extraligu staršího dorostu, těšíme se na vás!