15., středa 26.11.2014
SKLH Žďár nad Sázavou - Řisuty ZNS - RIS
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Beneš, Staněk, Pleva, Pilný, Smejkal, Kolda, Vítek M. – Krupka, Kaňka, Padělek – Kunstmüller, Plachý (C), Gregar – Vítek D., Hron, Štěpánek
Řisuty: Schwamberger (21.Štěpánek) – Dostál, Sedláček, Slánský, Bílek, Babičký, Raclavský, Tomáš, Velčovský – Wszolek , Kos, Vodička – Záleský, Kraus (C), Krpata – Vlček, Šubrt, Náprstek – Brém
Branky a nahrávky: 2. Padělek (Pilný, Plachý), 11. Štěpánek (Kaňka, Beneš), 17. Kaňka (Štěpánek, Staněk), 18. Gregar (Hron), 21. Krupka (Štěpánek), 33. Plachý (Hron, Kunstmüller), 50. Kunstmüller (Plachý, Padělek), 57. Gregar – 17. Krpata (Kraus), 31. Wszolek (Tomáš, Dostál)
Rozhodčí: Volf – Klouda, Musil
Vyloučení: 4:5 navíc Sedláček (RIS) 10min OT Využití: 2:0 V oslabení: 0:0
Diváci: 526
Střely na branku: 32:17 (13:4, 10:9, 9:4)
Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 8:2
Hráč zápasu: Petr Štěpánek (ZNS), Jakub Kraus (RIS)
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Diváci mohli dnes večer sledovat jedno z nejlepších vystoupení žďárských Plamenů v této sezóně. Od prvních okamžiků až do závěrečné sirény, nenechávaly nikoho na pochybách, že také dnes se bude na Bouchalkách slavit. Zásadní krok k vítězství udělal SKLH již v první třetině, kterou vyhrál 4:1 a po dvou brankách přidal v obou zbývajících.

Nástup do utkání vyšel výborně domácímu celku a již ve druhé minutě otevřel skóre Aleš Padělek, když po střelách Pilného a Plachého procedil zadovkou kotouč pod hostujícím brankářem Schwambergerem – 1:0. Buldoci se snažili odpovědět, ale Kos v páté minutě těsně minul branku.

Domácí však hráli aktivně a drželi režii zápasu ve svých rukou. V 11. minutě po přihrávkách Kaňky a Beneše prostřelil hostujícího brankáře Petr Štěpánek a připsal si tak první letošní branku v dresu mateřského klubu – 2:0. Hosté v tu chvíli nedokázali reagovat na výbornou hru Plamenů a dostávali se pod trvalý tlak.

Ještě větší pohodu na domácí hokejky přinesla třetí branka, která patřila k těm výstavním a padla opět v početní výhodě. Parádní přesilovkovou souhru na jeden dotek předvedli Staněk, Štěpánek a Michal Kaňka, který zakončoval z kruhu do pravého horního rohu Schwambergerovy branky – 3:0.

Hned po buly si však Žďárští vybrali slabší chvilku, když nezachytili vpád soupeře do útočného pásma a po sedmi sekundách dorážel Ondřej Krpata do odkryté branky střelu Krause – 3:1. Jenomže domácí se nenechali lacinou brankou znervóznět a po půl minutě nahrál Hron do jízdy Martinu Gregarovi, jenž se bleskově protáhl po pravém křídle, prohodil si bránícího Bílka, v kleče prostřelil brankáře a zvýšil na 4:1. Výborná úvodní třetina tak přinesla Plamenům tříbrankový náskok.

Do druhé dvacetiminutovky nahradil Schwambergera v brance Řisut Jan Štěpánek, ale po čtyřiceti sekundách již lovil kotouč ze své sítě. Petr Štěpánek našel na kruhu volného Lukáše Krupku, který nad gólmanovým ramenem popáté rozjásal tribuny – 5:1. S luxusním náskokem v zádech se již domácí netlačili tolik do ofenzivy, ale víceméně kontrolovali hru.

V polovině zápasu však Buldoci přeci jen vycenili zuby a po přihrávkách Tomáše a Dostála, se po levém křídle probil až před Slámu Martin Wszolek a bekhendem snížil na 5:2. O minutu později mohl hostům vykřesat naději Krpata, ale Sláma skvěle zasáhl.

Plameny opět přidaly na obrátkách a ve 33.minutě, po přihrávkách Kunstmüllera a Hrona, přesnou trefou z mezikruží pod horní tyčku, vrátil čtyřbrankový rozdíl svému týmu kapitán Jiří Plachý - 6:2. Domácí dál drželi taktovku zápasu pevně ve svých rukou a na druhou přestávku odcházeli s komfortním náskokem.

Ani v závěrečné třetině se obraz hry neměnil a Žďárští svým pohybem, dobrou kombinací a zodpovědnou hrou utkání kontrolovali. Ve velké šanci byl ve 48. minutě domácí Štěpánek, jenomže jeho jmenovec v hostující brance jej vychytal. Ale v 50. minutě si po přihrávkách Plachého a Padělka, nabruslil do brejku Luboš Kunstmüller, zpracoval těžký kotouč a forhendovým blafákem Štěpánka překonal – 7:2.

O pět minut později to zkoušel znovu hodně aktivní domácí forward Štěpánek, ale opět narazil na hostujícího strážce svatyně stejného jména. Ovšem v 57.minutě se gólmanovi Řisut nevydařila rozehrávka, kterou chytře vystihl Martin Gregar, poradil si i se soupeřovým obráncem a trefou do prázdné branky, dal výsledku konečnou podobu – 8:2.

Po minulé domácí výhře na Kláštercem (7:2), si dnes připisují Sobotkovi svěřenci další vysoké, a letos rekordní, vítězství. Do konce první poloviny základní části, zbývá žďárským hokejistům odehrát dva zápasy s papírově nejslabšími soupeři. V sobotu cestují na led předposledního Děčína a další sobotu přivítají na Bouchalkách tým Klatov, který v tuto chvíli uzavírá tabulku západní divize.

„Konečně jsme dnes vstoupili do zápasu tak jak jsme chtěli, soupeře zatlačit a dát brzy góly. Ta první třetina se nám opravdu povedla, vedli jsme 4:1, udělali si náskok a pak jsme, dá se říci, už tu hru kontrolovali. Vítězství jsme si určitě zasloužili, dali jsme pěkné branky, byly tam pohledné kombinace i ty přesilovky už byly lepší, takže myslím, že to byl super zápas a věřím, že i divákům se to líbilo. Snad to bylo blýskání na lepší časy a ta forma nám vydrží delší dobu, abychom se dostali někam výš v tabulce. “

.

Jan Neliba (trenér HC Řisuty):

Jan Neliba

„My jsme sem dnes přijeli trochu jako na turistický výlet. Vůbec nejsem spokojený s přístupem hráčů, hlavně v první třetině. Pro nás je to největší porážka a trochu až ostudná. Ale i takový je hokej. Domácí hráli ve velké pohodě, prokázali svoji kvalitu a zaslouženě vyhráli.“