Plameny vstoupily do nové sezóny vítězně. Z Pelhřimova vezou výhru

prip, úterý 12.8.2014
Lední medvědi Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou PEL - ZNS
Lední medvědi Pelhřimov: Čekal – Mečiar, Adam, Kasalý D., Pecen, Rašner, Jelínek A., Kubát, Hadrava Martin, Kasalý F., Kopic, Plachý, Svoboda, Votápek, Pelán, Hadrava Marek, Tolkner
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Staněk, Jícha, Pleva, Vítek, Smejkal - Kunstmüller, Padělek, Dítě, Vítek, Hron, Man, Šimon, Gregor, Zídek, Fúzík
Branky a nahrávky: 6. Pecen (Kasalý), 27. Kubát (Hadrava), 32. Svoboda (Mečiar, Kubát), 59. Svoboda – 19. Dítě (Smejkal, Staněk), 31. Staněk (Gregar), 33. Kunstmüller (Padělek), 34. Vítek (Man, Hron), 43. Kunstmüller (Dítě)
Rozhodčí:
Vyloučení:
Využití: V oslabení:
Diváci:
Střely na branku:
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5, 4:5
P E L H Ř I M O V - Žďárští hokejisté dnes vstoupili do nové sezóny prvním přípravným zápasem. Na ledě tradičního rivala Pelhřimova si vedli dobře a po bohaté přestřelce v prostřední třetině vybojovali první výhru. Zítra pokračuje příprava Sobotkovy družiny dalším zápasem proti juniorům Hradce Králové na domácím ledě žďárských Bouchalek.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

První velkou šanci utkání si vypracovali Žďárští, když Rašner podrazil osamoceného Fúzika, který dostal šanci otevřít gólový účet sezóny v trestném střílení. Pelhřimovský brankář Čekal však levým betonem jeho blafák zlikvidoval. První branky se diváci dočkali v sedmé minutě a k jejich radosti to bylo do žďárské branky. V přesilové hře Václav Pecen nahozeným kotoučem od modré překvapil Slámu – 1:0.

Hosté na vedoucí gól soupeře dokázali zareagovat až v závěru úvodní dvacetiminutovky a v devatenácté minutě si z rychlého protiútoku připsal první gól Plamenů nové sezóny Jiří Dítě po spolupráci s obránci Staňkem a Smejkalem - 1:1. Vzápětí však mohl vrátit Medvědům vedení Tomáš Plachý, ale Sláma jej skvělým zákrokem vychytal.

Ve 27. minutě však šli domácí přeci jen opět do vedení. Martin Hadrava našel zpoza branky volného Jiřího Kubáta a ten trefou pod horní tyčku nedal Slámovi šanci – 2:1. V polovině zápasu dostaly Plameny výhodu dvojnásobné přesilovky a Pavel Staněk ji po Gregarově nahrávce tvrdou ránou rychle zužitkoval – 2:2.

Ovšem za půldruhé minuty si Pelhřimovští opět vzali vedení na svoji stranu. Ve skrumáži před Slámovou brankou se nejrychleji zorientoval Bohumil Svoboda - 3:2. Pak však pokračovala přestřelka obratem Plamenů. Po necelé půlminutě vyrovnal Luboš Kunstmüller po Padělkově přihrávce na 3:3. A neuběhlo ani šedesát sekund a s asistencí Mana poslal poprvé Plameny do vedení David Vítek - 3:4.

V úvodu závěrečné třetiny pojistil vedení Žďáru svým druhým gólem Luboš Kunstmüller po nahrávce Dítěte – 3:5. Druhou branku v zápase si připsal také pelhřimovský Bohumil Svoboda, jenž minutu před závěrečnou sirénou zdramatizoval výsledek – 4:5, ale Sobotkovi svěřenci si již první vítězství v sezóně udrželi.

Příprava je v plném proudu a hned zítra se utkají žďárští hokejisté v dalším přátelském utkání s juniorkou Hradce Králové, která bude letos usilovat o postup do extraligy. Věkové kategorii soupeře bude odpovídat i sestava Plamenů, ve které dostanou hlavní roli nejmladší ročníky Sobotkova kádru.