34., středa 25.2.2015
Klatovy - SKLH Žďár nad Sázavou KLT - ZNS
Klatovy: Polívka – Blumentrit, Zeman, Martinec, Bouček, Holý, Houfek, Marcel – Hobl, Kubeš, Pacanda – Culek, Beran, Kepka – Vondryska, Čuban, Pejchar – Pondělík, Pech, Noga – Michel
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Staněk, Beneš, Pleva, Pilný, Vítek, Štěpánek, Kuntsmüller, Plachý, Boček, Chlubna, Gregar, Bureš, Havel
Branky a nahrávky: 33. Hobl (Kubeš), 53. Zeman (Marcel, Kubeš) – 7. Gregar (Kunstmüller, Plachý), 15. Plachý (Pleva), 33. Gregar, 46. Plachý (Beneš, Kunstmüller), 58. Pleva
Rozhodčí: Grech – Rubáš, Tvrdík
Vyloučení: 6:8 Využití: 1:2 V oslabení: 0:0
Diváci: 485
Střely na branku: 44:20 (10:8, 18:6, 16:6)
Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5
K L A T O V Y – Sobotkova družina absolvovala na závěr základní části jeden z nejdelších zájezdů. V Klatovech svedla souboj s týmem bojujícím o poslední místo v play-off. Plameny však nedaly svému soupeři nic zadarmo a zvítězily přesvědčivě 2:5. Klatovským hokejistům tak zavřeli Žďárští dveře do play-off a sezóna jim dnešním zápasem skončila.

Prakticky nulová důležitost zápasu, se podepsala na počtu omluvenek, kdy někteří doléčují různá zranění a šrámy, někteří dohání pracovní povinnosti a Aleš Padělek naposledy pomáhal Havlíčkovu Brodu k záchraně. Nutno dodat, že marně a Rebelové se po dnešní prohře v Prostějově definitivně propadají do druhé ligy. Trenér Sobotka tak měl dnes k dispozici jen čtyři obránce a devět útočníků.

Domácí hráli aktivně a vědomí si nutnosti dnešní zápas vyhrát, vyrukovali na Žďár s velmi ofenzivní hrou. Žďárští však hráli v naprostém klidu, dobře zvládali obrannou hru a vynikající výkon podal brankář Jiří Sláma, který čelil 44 střelám soupeře. Navíc se hostům dařilo střelecky a předvedli nezvykle vysokou produktivitu.

První velikou šanci zápasu měli domácí, ale Kubeš osamocen před Slámou neuspěl a žďárský gólman nepustil Klatovy do vedení. Naopak skóre se otevíralo na druhé straně a Martin Gregar po nahrávkách Plachého a Plevy dorazil kotouč za záda přesouvajícího se Polívky – 0:1. V 15. minutě hosté využili přesilovou hru a po nahrávce Plevy, zvýšil na 0:2 střelou z levého kruhu Jiří Plachý. První přestávku tak trávili Žďárští s dvoubrankovým náskokem.

V prostřední části pokračoval podobný obraz hry, jako v té první, Domácí útočili a zaměstnávali Slámu ve žďárské brance a hostům stačila ke skórování sporadická akce. Klatovským se ale přeci jen podařilo vsítit gól. Ve 33. minutě se při velkém závaru před žďárskou brankou nejlépe zorientoval Jaroslav Hobl a vrátil domácím naději – 1:2. O tu ale přišli hned vzápětí, když se po 40 sekundách prosadil Petr Štěpánek a zajistil Žďáru znovu dvoubrankové vedení – 1:3.

Tento stav vydržel až do šesté minuty závěrečné dvacetiminutovky, která přinesla těžkou ránu pro domácí. Ti se neustále snažili o zvrat utkání a aktivně dobývali žďárskou defenzivu. Jenomže Beneš v přesilovce vypálil na branku a Polívka kotouč vyrazil k Jiřímu Plachému , jenž doklepnul černou gumu do odkryté branky - 1:4.

V polovině třetiny rozezvonil Beran brankovou konstrukci za Slámou. V 53. minutě ale přeci jen vykřesal jiskřičku naděje Petr Zeman, když propasíroval kotouč skrz Slámu – 2:4. Tři minuty před koncem ještě zápas okořenila boxerská vložka v podání domácího Marcela a hostujícího Štěpánka.

Následně si domácí vyžádali oddechový čas a Polívka zůstal na střídačce. Risk s power-play však již po dvaceti sekundách potrestal Martin Pleva, který z vlastního pásma trefil opuštěnou klatovskou branku a definitivně pečetil vítězství Plamenů v posledním zápase základní části – 2:5.

Přes okleštěnou sestavu dokázala Sobotkova družina na západě Čech uspět a uzavřít základní část letošní sezóny vítězstvím. Jenomže to hlavní teprve začne a v sobotu na Bouchalkách vypukne osmifinálová série mezi Žďárem a Řisuty.