24., středa 3.2.2016
Kobra Praha - SKLH Žďár nad Sázavou KOB - ZNS
Kobra Praha: Bílek – Šteiner, Verbík, Cafourek (A), Vacek, Lang, Drahorád – Jakeš (C), Antončík, Jedlička, Hanták, Škop, Vlach, Borovanský, Slanina (A), Doležal, Strnad, Kysela, Kučera
SKLH Žďár nad Sázavou: Blažíček – Beneš, Střecha, Pleva (A), Lojek, Smejkal (C), Rašner – Štěpánek, Kunstmüller, Kaňka, Březina, Vítek, Malec, Krupka, Kovářů, Gregar, Bureš
Branky a nahrávky: 7. Jakeš (Jedlička, Antončík), 26. Doležal (Borovanský, Drahorád), 35. Cafourek (Vlach, Škop), 60. Jedlička – 46. Štěpánek (Rašner), 56. Malec (Pleva, Březina)
Rozhodčí: Hlinka – Šulo, Coubal
Vyloučení: 5:6 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0
Diváci: 61
Střely na branku: 24:26 (7:9, 9:5, 8:12)
Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2
P R A H A – Kobra Praha se opět ukázala nad síly žďárských hokejistů. Utkání bylo sice herně vyrovnané, ale hosté se dvě třetiny trápili v koncovce. Naopak domácím v této činnosti vydatně pomáhala štěstěna a tak po druhé části vedli již 3:0. Po brankách Štěpánka a Plevy se sice Plamenům podařilo vrátit do zápasu, ale na vyrovnání již nedosáhly. Pražané v samotném závěru, při power-play Žďáru, zaznamenali po faulu na ujíždějícího Jedličku technický gól.

Domácí nastoupili do zápasu zostra a hned v úvodu musel Robin Blažíček ve žďárské brance řešit několik nebezpečných situací. Po pár minutách hosté začali vyrovnávat hru a zdálo se, že úvodní nápor Kobry zvládli. Jenomže v sedmé minutě se k odraženému kotouči na pravém kruhu dostal kapitán domácích Jiří Jakeš a o horní tyčku jej poslal za Blažíčkova záda – 1:0.

V dalších minutách probíhal tuhý boj a na obou stranách se vyznamenávali brankáři a tak žádná další šance nebyla brankově zužitkována. Tu největší si vypracovali v 19. minutě Žďárští, když ujeli dva na jednoho Štěpánek s Kaňkou, jehož zakončení trefilo horní část Bílkovi brankářské hole.

Druhou třetinu, i díky sérii vyloučení na straně Žďáru, více ovládala domácí Kobra a dokázala to projevit i brankově. Z prostřední části uplynulo pět minut a krátce poté, co se Plameny ubránily oslabení, vystřelil z otočky Filip Doležal a kotouč zapadl do branky – 2:0.

Podobně dopadla i další z přesilovek Pražanů, kterou sice hosté ubránili, ale krátce nato se štěstí opět přiklonilo na stranu domácích když Miroslav Cafourek trefil tyč a od Blažíčkových zad se puk odrazil do branky – 3:0. Zato žďárští střelci neměli dobře seřízená mířidla a přestože se několikrát dostali do velmi nadějných střeleckých pozic, kotouče obvykle, více či méně těsně, míjely brankovou konstrukci.

Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupili hokejisté z Vysočiny s vědomím, že již nemají co ztratit, ale s odhodláním pokusit se o nemožné. A na hře to bylo znát, získala na jednoduchosti, rychlosti i přesnosti. Výsledek se dostavil ve 46. minutě kdy po Rašnerově nahrávce konečně překonal Bílka Petr Štěpánek - 3:1. Hosté vycítili šanci, obzvláště když se ukázalo, že dokážou Kobru přehrávat a dostávat pod tlak. Jenomže koncovka stále nevycházela a tak další snížení dlouho nepřicházelo.

V 54. minutě získali hosté početní výhodu. Blažíček musel sice vytáhnout fantastický zákrok proti uniknuvšímu Jedličkovi, ale následně se podařilo Plamenům přeci jen přesilovku zužitkovat. Po Březinově přihrávce vystřelil Martin Pleva švihem na branku a Ondřej Malec šikovně tečoval kotouč za Bílkova záda – 3:2.

Na domácích bylo znát, že se začali bát o výsledek a hosté byli aktivní a odhodlaní stav srovnat. Jenomže závěrečné minuty byly ovlivněny poněkud spornými zákroky rozhodčího, alespoň hostující hráči byli toho názoru. Nejprve zůstal neodpískaný faul Jakeše, který trefil vysokou holí Lojka do hlavy a naopak následně byl po nevinném postrčení vyloučen právě Lojek. Do konce zápasu chyběly dvě minuty a Žďárští hráli oslabení.

Přesto Plameny dokázaly vybojovat útočné pásmo a zavřít Kobru, aby mohl Blažíček opustit branku a naskočit pátý hráč. Nadějné šance se sice ještě naskytly, ale k vyrovnání to nestačilo. V samotném závěru pak získal kotouč ve středním pásmu Jakub Jedlička a řítil se na opuštěnou branku, přičemž byl podražen a tak sudímu nezbylo nic jiného než uznat tzv. „technický gól“, přestože místo puku skončil v brance sám Jedlička – 4:2. O vítězi zápasu tak bylo definitivně rozhodnuto, ale vítězem v hledišti byl opět Žďár, když hostující příznivci vytvořili Plamenům domácí kulisu.

Plameny odehrály dobrý a vyrovnaný zápas, ale na body podruhé v řadě nedosáhly. Boj o play-off se tak začíná ještě více přiostřovat. Současná situace a pohled na tabulku, tak přidává ještě větší váhu sobotnímu veledůležitému utkání, ke kterému přijede na Bouchalky o jedno místo výše postavený a o jeden bod bohatší IHC Písek.

„Věděli jsme, že nás v Praze nečeká nic jednoduchého, že Kobra má velmi dobrý mančaft, že je tady menší hřiště a na to jsme se připravovali. Věděli jsme, že musíme dávat rychle puky ze třetiny, mít dobrý forčekink a hodně střelby. Bohužel právě tyhle tři věci nám první dvě třetiny moc nevycházely a nedařilo se nám je naplňovat. Když už jsme se do šancí dostali, tak jsme nebyli schopni trefit bránu a jen duněly mantinely za brankou. Soupeř nás třikrát potrestal po určitém nedůrazu v obranném pásmu, kdy jsme si nepohlídali střílející hráče, oni dobře clonili a gólman neviděl a takhle podobně nám tam padly všechny tři góly. Do třetí třetiny jsme si řekli, že už není co ztratit a musíme do toho vlítnout. Dokázali jsme se zvednout, dali jsme dva góly a sahali jsme i po vyrovnání. Pak ale ten závěr… co k tomu říct… jsem zklamaný z toho, co s námi v těch posledních minutách rozhodčí provedl. Bohužel, takhle to u nás někdy chodí. Rozhodně se na to ale nemůžeme vymlouvat, protože jsme si ten zápas prohráli v prvních dvou třetinách.“