Oslabený mladší dorost těsně prohrál v Pardubicích

N8, čtvrtek 18.1.2018
Dynamo Pardubice - SKLH Žďár nad Sázavou PAR - ZNS
Dynamo Pardubice: Batěk (Kadlc) – Heligr, Hrádek, Hrdlička, Kaštánek, Nedelka, Odehnal, Pavlík, Pokorný, Tvrdík, Vojtěch – Hebek, Herčík, Hledík, Kloz, Kubíček, Lichtag, Novotný, Paleček, Puplán, Šťastný.
SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (Sivák) – Cibuzar, Filip, Grauer, Macek – Bednář, P. Doležal, T. Doležal, Konečný, Kouba, Matas, Mihulka, Pelikán, Picka, Putz, Štola.
Branky a nahrávky: 16. Hebek (Novotný, Nedelka), 20. Kloz (Kaštánek) – 43. Putz (Cibuzar). Rozhodčí: Veselý – Laczko, Řezníček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 34:26 (13:7, 11:11, 10:8). Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Mladší dorost dnes zajížděl na led pardubického Dynama, které je jen 3 body před ním, a v případě výhry se tak mohl na svého soupeře bodově dotáhnout. Tento úkol však mladým Plamenům ztěžovala absence tří klíčových hráčů, které museli nahradit mladíci z ročníku 2004. I přes srdnatý výkon se jim nakonec na body dosáhnout nepodařilo, ačkoliv když k nim rozhodně nechybělo mnoho.

První třetinu zahájili žďárští mladší dorostenci přesilovkou, když se hned po úvodních 35 vteřinách hry nechal vyloučit domácí Herčík. Plamenům se sice hra v početní převaze příliš nedařila, ale pár vteřin před vypršením Herčíkova trestu se ve velké šanci ocitl Mihulka, kterému se u tyče nepodařilo do odkryté brány usměrnit výbornou Putzovu nahrávku. Poté co ubránili oslabení se iniciativy chopili domácí a několikrát Víta ve žďárském brankovišti nebezpečně prověřili. Dlouho se jim však pozorného gólmana Plamenů nedařilo překonat. Klíč k jeho svatyni našli až v čase 15:09, když se s notnou dávkou štěstí trefil Lukáš Hebek, kterému se od brusle dorazila Vítem vyražená Nedelkova střela - 1:0. Na vedoucí branku domácích mladé Plameny zareagovaly zvýšenou aktivitou a také Batěk v domácí brance se musel činit. Naneštěstí pro hosty to byli opět domácí, kdo se půl minuty před koncem prvního dějství radoval. Kaštánkovu nabídku zpoza branky bez problémů zužitkoval Matěj Kloz - 2:0. Do kabin tak šlo domácí Dynamo s dvougólovým vedením.

Také v úvodu druhé třetiny měly mladé Plameny výhodu přesilové hry. A i když se zásluhou Doležala dostaly do dobré příležitosti, skóre se neměnilo. Ani Vít se však v žďárské brance nenudil a v 27. minutě jej vystrašil dorážející Šťastný, který naštěstí minul odkrytou branku. Na začátku 32. minuty se na domácí branku řítil žďárský Putz, ale Batěk se roztáhl a jeho blafák pokryl. Plameny se snažily a svojí aktivitou v této části hry předčily domácí Dynamo, avšak branku z toho vytěžit nedokázaly, a tak i po druhé třetině na výsledkové tabuli svítilo skóre 2:0 pro domácí.

Do třetí třetiny vstoupili žďárští dorostenci pro změnu faulem, v čase 41:10 si šel na trestnou lavici odpočinout Grauer. Toho však o 72 vteřin později následoval domácí Hrdlička a hrálo se tak ve čtyřech na obou stranách. Více prostoru na ledě očividně svědčilo spíše Plamenům, protože už v čase 42:39 vstřelil kontaktní gól po pěkné Cibuzarově nahrávce David Putz - 2:1. Chvíli na to měl velkou šanci domácí Hebek, ale Vít ve žďárské brance se proti němu vytáhl. Mladé Plameny se tlačily za vyrovnáním, ale byli to paradoxně domácí, kdo byl nebezpečnější. Byl to tak opět Vít, kdo musel zakročit při šancích domácích Pavlíka a Lichtaga. Poslední minutu a čtvrt odehráli žďárští, ve snaze vsítit druhý gól, se šesti hráči v poli, ale k většímu tlaku se nedostali. Naopak domácí Hledík a Kloz zahodili šance na skórování do prázdné brány. Konečné skóre tak vyznívá těsně pro pardubické Dynamo, které na svém ledě ve vyrovnaném utkání předčilo žďárské Plameny v poměru 2:1.

Jiří Šejba (trenér SKLH Žďár nad Sázavou): „Do Pardubic jsme jeli bez tří klíčových hráčů, kteří vlastně táhnou mladší dorost, takže jsme vzali i některé kluky z ročníku 2004. Neodehráli jsme špatný zápas. Já si myslím, že výsledek 2:1 tady v Pardubicích je velice dobrý a škoda, že to nevyšlo aspoň na bod. Ale jak říkám, kluci se snažili a hráli velice dobře."