Mladší dorostenci vysokým vítězstvím rozdrtili Kolín

12., neděle 26.10.2014
SKLH Žďár nad Sázavou - Kolín ZNS - KOL
SKLH Žďár nad Sázavou: Ondřej JOSKA - Petr MAREK, Jakub MELICHAR, Ondřej TREJBAL, Karel GEBA, Jakub JIRČÍK, Miroslav KUKLA, Martin NEPOKOJ, Martin NEČAS, Michal KYNCL, Jakub NEČAS, David DONDA, Jaromír PYTLÍK, Martin KAUT, Slavomír KADLEČEK, Mirek BŘEZINA, Robin CAHA, Ondřej POUL
Kolín: Matin BŘEZINA - Daniel JANČAŘÍK, Daniel RULC, Michael ŠTEFAN, Pavel GRAUER, David ZDENĚK, Jiří BENEŠ, Semen MIROCHNIKOV, Robin MARTÍNEK, Ondřej PLÍHAL, Jonáš KRONUS, Vasyl ZHELIZNYAK, Matěj BEDRNÍK, Antonín HOLUB, Štěpán POKORNÝ, Šimon JINDRA, Štěpán RŮTA, Patrik MAŠÍN
Branky a nahrávky: 11 Donda (Nepokoj, Geba, 21 Donda (Kaut, Nečas M.), 33 Nečas M., 38 Nečas M. (Kaut, trejbal), 40 Donda, 57 Kaut (Nečas M., Donda) - 55 Pokorný (Mašín, Martínek)
Rozhodčí: Kukeně, Parýzek M, Parýzek d.
Vyloučení: 6:8
Střely na branku: 31:20
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Neděle patřila dorostencům. Po výhře 5:0 na žďárském ledě vybojovali trojici bodů ti starší s Chrudimí. Půl hodiny na to letos poprvé zavítali kolínští mladší dorostenci do žďárské zimní arény. Roli jasného favorita extraligové podívané potvrdili domácí především ve druhém dějství, kdy nasázeli soupeřovi čtyři branky. O polovinu gólů Plamenů se postaral David Donda , který se může pyšnit zaslouženým hattrickem. Zápas s nováčkem nejvyšší dorostenecké soutěže skončil vítězstvím Plamenů 6:1 a Kolín se domů vrací s prázdnou.

Už v prvních okamžicích zápasu bylo jasné, že Plameny mají oproti kolínským Kozlům navrch. Po uplynutí první minuty se do výraznější akce dostal žďárský Robin Caha, jenž zachytil chybnou rozehrávku hostů a vypálil na jejich bránu, jenže puk se zastavil o hruď kolínského brankáře.

První přesilovka připadla po faulu Mašína domácím. V obranném pásmu Žďárských se z nenadání podařilo Kolínským překvapit startujícího Nečase. Jeden z útočníků vypíchl žďárskému kormidelníku kotouč z hole, ale bránu přestřelil.

Kaut šel do plných, ale defenzivní taktika hostů ho i s pukem vytlačila za bránu. Tam předal Nečasovi a najel si před bránu, kam mu po chvíli opět přihrál. Ani na podruhé se ale žďárskému křídlu nepodařilo Březinu překonat.

Nepřiměřený zákrok na rozjetého Martina Nečase přinesl domácím další přesilovou hru. Překombinovaná hra a absence střel gól sice nepřinesly, za to si Plameny zahrály 45 sekund 5 na 3.

Početní převaha přinesla své ovoce v čase 10:30. Váhavé přihrávky na modré ukončila na poslední chvíli vypálená Nepokojova dělovka, kterou dorazil do odkryté brány David Donda - 1:0.

Kolínští zvýšili tempo. Patrik Mašín se neúspěšně pokoušel proháčkovat skrze žďárskou obranu. Kozlové se nastěhovali k Joskově bráně, kde předvedli nebezpečnou kombinaci. Joska však vleže na břiše na poslední chvíli vychýlil klouzající kotouč směřující do žďárské klece.

V prostřední třetině se po 17 sekundách hry, opět v přesilovce 5 na 3, trefil David Donda - 2:0. Početní dvouminutové převahy se dočkali i hosté, kterým však moc platná nebyla. Naopak. Martin Nečas se dostal do úniku, ale těsně před bránou byl faulován. Ve vlastní oslabením s přehledem proměnil trestné střílení a zvýšil náskok jeho mužstva – 3:0. Nebezpečně pak už jen stihl pohrozit Mašín, jehož střelu Joska včasně levým betonem odklonil do mantinelu.

Ve třicáté osmé minutě, se podruhé trefil Martin Nečas , který přesně zacílil a z mezikruží poslal puk kolem Březinova pravého boku až za brankovou čáru – 4:0.

Těsně před koncem druhé dvacetiminutovky dovršil hattrick žďárský útočník David Donda - 5:0.

Vliv na skóre zápasu neměla ani tři těsně po sobě jdoucích oslabení, které byl nucen odehrát domácí celek ve třetí třetině.

Stoprocentní úspěšnost Ondřeje Josky zhatil necelých šest minut před koncem utkání Štěpán Pokorný . Ten uplatnil svůj důraz a střílel do prázdné, protože se Joska již nestihl přemístit ke druhé tyčce své brány -5:1.

První lajna dělala soupeřům tradičně problémy, což potvrdily dva góly kapitána Nečase, k němuž se v čase 56:37 přidal Martin Kaut . Žďárský forvard nečekal a vystřelil. Černá guma prosvištěla kolem sedícího Březiny – 6:1.

Ve většině hrací doby diktovaly tempo domácí Plameny, jež potvrdily roli jasného favorita a Bouchalky ubránily.

Po nedělní výhrách všech tří prvních týmů se Žďár stále nachází na bronzové příčce extraligového žebříčku. S druhými Pardubicemi má vysočinský klub identických třiadvacet bodů. Na vedoucí Hradec Králové, který skupině Střed vládne s 27 body, ztrácí oba zmiňované celky čtyři body.

Třinácté kolo odehrají žďárské talenty na ledě Mladé Boleslavi, která si v září po výhře 3:1 z Bouchalek odvezla tři body. Utkání mladé Plameny sehrají v den výročí vzniku Československa, tedy v toto úterý v 16:45.