10., neděle 12.10.2014
SKLH Žďár nad Sázavou - Dukla Jihlava ZNS - JIH
SKLH Žďár nad Sázavou: Kulich - Trejbal, Geba, Nepokoj, Marek, Melichar, Kadleček, Nečas M., Kaut, Donda, Poul, Pytlík, Nečas J., Březina, Kyncl
Dukla Jihlava: Škarek - Slabý, Havelka, Vála, Trávník, Homola, Musil, Adam, Strnad, Najman,Jindra, Prokš, Vrátný, Slabý, Vala, Filip
Branky a nahrávky: 1 Kaut (Nečas M., Kadleček), 34 Donda (Nečas M., Kyncl) - 6 Prokš (Adam, Strnad), 7 Slabý (Vrátný), 57 Strnad (Adam)
Rozhodčí: Sibera , A. Ryšavý, V. Ryšavý
Vyloučení: 3.6
Střely na branku: 32:24
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Letošní ročník mládežnické extraligy se přehoupl do druhé čtvrtiny. Žďárský celek zvládl prvních devět kol nad veškerá očekávání dobře. Po čtvrteční výhře 4:1 v Liberci zaujaly Plameny solidní čtvrtou příčku extraligové tabulky. Teď už ale více o nedělním utkání s Jihlavou, se kterou první školní den Žďárští vítězně zahájili probíhající sezonu. Z dnešního vysočinského derby vyšla vítězně Jihlava. Lépe postavený Žďár sice skóroval už v první minutě, ale zbytek utkání už nebyl tak růžový, jak se na začátku zdál.

Z první gólu vysočinského derby se mohli Sobotkovi a Nečasovi svěřenci radovat už v první minutě. 41 sekund po úvodním buly se trefil Martin Kaut . Útočnou akci založily Plameny v obranném pásmu a s kotoučem se rychle dostaly až k jihlavské bráně. Kadleček předal puk Nečasovi, který místo očekávané střely na bránu šikovně poslal kotouč na volného Kauta, který zakončoval do prázdné brány – 1:0.

Jihlava se z Nečasova gólu rychle vzpamatovala a několika dělovkami prověřila Kulichovu pozornost. Tlak hostů přinesl ovoce v šesté minutě, kdy jednobrankový náskok domácích stáhl Jan Prokš .

Půl minuty na to poslal svůj tým do vedení Jiří Slabý . Ten se z ostrého úhlu bekhendovou střelou přesně trefil do skulinky mezi levým betonem a lapačkou Kulicha -1:2.

Důrazný napadající hokej domácím hráčům příliš neseděl. Plamenům se nedařilo vybojovat útočné pásmo a světlé chvilky měla ve většině případů jen první formace domácích v čele s kapitánem Nečasem.

Prostřední třetinu odstartovaly Plameny krátkou přesilovkou. Tu se však nepodařilo využít. Srovnávacího gólu se ale žďárské mužstvo přeci jen dočkalo. V čase 33:53 se o něj postaral David Donda . Ten si zprava najel na Škarkovu klec a poklidil kotouč k pravé tyči – 2:2.

Po Dondově úspěšném prostřelení Jakuba Škarka už druhá třetina žádný gól nenabídla, přestože šance byly k vidění na obou stranách žďárského kluziště.

Josef Vrátný svým rychlým únikem provětral defenzivu domácích. Jihlavský útočník však namísto mezery mezi brankářovými betony trefil Kulicha.

Poslední třetina byla stěžejní. Oba týmy se snažily vytěžit z utkání plný počet bodů a podle toho taky poslední část duelu vypadala. Hlavní slovo měli na obou stranách gólmani, kteří vždy včas dokázali odhalit soupeřův záměr a postavit se vypálenému puku do cesty.

Rozhodující moment nastal v padesáté sedmé minutě, v níž potrestal chybnou rozehrávku domácích Milan Strnad . Jihlavan zvedl kotouč a ten přeskočil Kulichovu upaženou pravačku lapajíc po černé gumě – 3:2.

Nažhavené Plameny pálily z každé pozice. Time out Žďárských a následná dvouminutová hra bez gólmana už ale utkání ve prospěch domácích překlopit nedokázaly. Plameny se marně snažily stáhnout brankové manko a utkání dohrát po základní hrací době.

Onen vyrovnávací gól se už ale žádnému z Nečasovy skvadry vstřelit nepodařilo a Jihlava si domů veze tři cenné body.

Další utkání sehrají žďárské naděje v neděli na ledě pražských Letňan. Doma se opět představí v neděli 26. října, kdy přijede papírově slabší Kolín.