N7, sobota 13.1.2018
SKLH Žďár nad Sázavou - Letňany ZNS - LET
SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (Sivák) – Macek, Filip, Cibuzar, Adámek, Grauer – Putz, Konečný, Kouba, Štola, Matas, Malenovský, Picka, Bačo, Doležal, Bednář
Letňany: Steindl (Lietmann) – Krutil, Stránský, Čech, Němec, Bucek, Klatt -Vrkoč, Vítů, Stupka, Straka, Pětník, Zrcek, Hlaváč, Škarda, Václavík, Tůma
Branky a nahrávky: 30. Putz (Bačo), 32. Putz (Bačo, Cibuzar), 39. Malenovský, 55. Konečný, 56. Kouba – 26. Škarda (Pětník, Čech). Rozhodčí: Kohoutek – Kotrba, Roupec. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 39. Střely na branku: 37:24 (10:8, 16:10, 11:6). Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - V nejspíše klíčovém utkání o zachování extraligové příslušnosti dnes mladší dorostenci Plamenů vybojovali důležité 3 body. Hostující Letci se sice ve druhé třetině dostali v přesilovce do vedení, ale od té doby skórovaly už jen Plameny a nakonec přesvědčivě zvítězily 5:1.

První třetina příliš vzruchu nepřinesla. K vidění bylo velké množství nepřesností, a spíše než pěkné kombinace byla k vidění především hra v rozích a přetlačovaná u mantinelů. V 9. minutě měli hosté k dispozici početní výhodu, když byl vyloučen za podražení domácí Filip, ale Víta v domácí brance příliš nezaměstnali. Jedinou větší brankovou příležitost si tak vypracoval domácí Bačo v posledních vteřinách třetiny, ale hostující gólman ji pokryl. Do kabin se tak po první třetině odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhá perioda byla už o poznání hokejovější. Hosté se na začátku třetiny dostali do tlaku, a poté, co byl na začátku 26. minuty vyloučen domácí Cibuzar, udeřili. Po přihrávkách Pětníka a Čecha Víta v domácí svatyni překonal Adam Škarda - 0:1. Odpověď Plamenů na sebe ale nenechala dlouho čekat. V polovině utkání měli i domácí výhodu přesilové hry a v čase 29:44 ji zužitkoval David Putz, kterému asistoval Robert Bačo - 1:1. Na konci 32. minuty to bylo již 2:1, skóroval opět David Putz, nahrávky si připsali Josef Cibuzar a opět Robert Bačo. Plameny se najednou dostali do laufu a tlačili se dále do útoku. Na konci 38. minuty šel na trestnou lavici další z hráčů Letňan a v čase 38:30 tuto přesilovku využil Šimon Malenovský - 3:1. Mnohem spokojenější tak byli na konci druhé periody domácí.

Na začátku třetí třetiny hosté nejprve hráli znovu v oslabení, ale po jeho úspěšném ubránění se začali tlačit před domácí bránu ve snaze vstřelit kontaktní gól. V 45. minutě k tomu byli blízko, ale přečíslení 3 na 1 se jim zužitkovat nepodařilo. Následně měli Letci dokonce dvakrát výhodu přesilové hry, ale ani v jedné z nich Víta v domácí bráně příliš nezaměstnali. Vzápětí přišel trest v podobě dvou slepených gólů domácích. V čase 54:20 se z prostoru mezi kruhy trefil Jakub Konečný - 4:1. Jen o chvíli později vypíchl soupeřovu obránci puk David Kouba a svůj samostatný únik po křídle úspěšně zakončil - 5:1. Hostující trenéři na situaci zareagovali střídáním brankářů a nově příchozího Leitmanna hned ohrozil z dalšího samostatného úniku agilní Putz, ale jeho blafák do beckhandu skončil jen na tyči. Také hosté o chvíli později orazítkovali tyč, ale skóre se do konce zápasu již nezměnilo.

Jiří Šejba (trenér SKLH Žďár nad Sázavou): „My jsme dnes odehráli proti Letňanům velice důležité utkání, co se týče záchrany v extralize mladšího dorostu. Dnes bych chtěl všem klukům poděkovat, předvedli super výkon, bereme tři body a jsme za to rádi"

Marek Čurilla (trenér HC Letci Letňany): „Dnes se hrálo o 6 bodů. Byl to pro nás jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny. Musím říct, že Žďár byl dnes lepším týmem. Prostě neděláme věci, které si řekneme. Je to furt jedno a to samé. Nejsem tým, který bude dávat 8, 9 nebo 10 branek. Dáváme málo gólů a podle toho samozřejmě musíme hrát. Kluci si to musí v hlavách trochu srovnat a chtít bojovat, protože jen bojovností se to dá zvrátit, ničím jiným. Vybojovaná utkání musí být naše cesta."