N2, sobota 9.12.2017
Letňany - SKLH Žďár nad Sázavou LET - ZNS
Letňany: Liemann (Steindl) – Cichoň, Krutil, Stránský, Čech, Němec, Bucek, Klatt, Suda – Vrkoč, Stupka, Straka, Pětník, Zrcek, Hlaváč, Škarda, Černý, Václavík, Tůma.
SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (Sivák) – Macek, Filip, Pokorný, Cibuzar, Adámek, Grauer – Putz, Konečný, Kouba, Štola, Matas, Malenovský, Picka, Doležal, Bednář.
Branky a nahrávky: 21. Krutil (Hlaváč), 26. Pětník (Škarda), 35. Straka, 39. Škarda (Pětník), 52. Zrcek (Klatt, Škarda) – 56. Štola (Macek, Adámek). Rozhodčí: Kraval – Košťálová, Nekvapil. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 33:26 (12:6, 15:12, 6:8). Průběh utkání: 5:0, 5:1.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Ačkoliv si dnes měli mladší dorostenci z ledu v tabulce posledních Letců z Letňan přivézt povinné vítězství, které by jim výrazně pomohlo k udržení extraligové příslušnosti, opak se ukázal pravdou. Domácí zejména ve druhé třetině jasně dominovali a ve třetí třetině si výsledek již bez problémů pohlídali. Mladé Plameny teď čeká skoro měsíc dlouhá pauza a po novém roce se vrhnou opět do bojů o další extraligové body.

První třetina souboje mladých Plamenů s pražskými Letci z Letňan příliš vzruchu nepřinesla. Prakticky jedinou činnost pro box zapisovatelů představovalo zapisování trestů, přičemž aktivnější byli hosté ze Žďáru. Nejprve byl ve 4. minutě vyloučen za podražení Malenovský, v 11. minutě jej za stejný prohřešek napodobil Putz a do třetice za podražení si v 15. minutě šel na trestnou lavici odpočinou další člen žďárského kádru Adámek. Ani v jednom případě se ale domácím nepodařilo vyloučení mladých Plamenů potrestat. 3 vteřiny před odchodem do kabin pak ještě na trestnou lavici zamířili domácí Václavík za nafilmovaný pád a žďárský Cibuzar za nedovolené bránění.

Druhá třetina nabídla mnohem více vzruchu a hlavně gólů, bohužel však všechny ve žďárské síti. Hned v čase 20:50 otevřel skóre domácí Michael Krutil, asistoval mu Jan Hlaváč - 1:0. V 24. minutě si domácí Václavík šel opět sednout na trestnou lavici společně s jedním ze svých soupeřů, tentokrát jej doprovodil pro změnu Adámek. Prakticky vzápětí, co oba naskočili zpátky na led, udeřily Letňany podruhé. Ze Škardovy přihrávky vytěžil gól Richard Pětník -2:0. V polovině utkání měly mladé Plameny výhodu dvou přesilovek krátce po sobě, ale ani v početní výhodě se jim nepodařilo skórovat. Naopak chvíli poté zvyšoval David Straka už na 3:0 pro domácí. A aby toho nebylo málo, v 39. minutě si zopakovali úspěšnou spolupráci Pětník s Adamem Škardou, přičemž tentokráte síť za Vítem rozvlnil druhý jmenovaný - 4:0.

Třetí třetina se pak již víceméně dohrávala. V polovině třetiny mladé Plameny nabídly domácí možnost dvojnásobné početní výhody a domácí jí nepohrdli a prostřednictvím Filipa Zrcka zvýšili na 5:0. Až poté se podařilo skórovat i hostům, když v čase 55:41 čestný úspěch žďárských mladíků po nahrávkách Macka a Adámka zaznamenal v přesilovce Martin Štola - 5:1. Z ledu posledního týmu tabulky si tak mladé Plameny odvážejí jednoznačnou prohru, poté co především ve 2. třetině nebyly schopné udržet s domácími krok.

Jiří Šejba (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):

„My jsme věděli, že dnes potřebujeme vyhrát, abychom si vytvořili větší bodový náskok a udrželi si tak extraligovou příslušnost. Bohužel se nám to nepodařilo. Do utkání jsme vstoupili špatně, Letňany byly na utkání mnohém lépe připravené, a proto to dopadlo, tak jak to dopadlo a odvážíme si z Prahy nula bodů."