Mladé Plameny udělily Kometě pořádnou lekci. Vyhrály 6:0.

8., neděle 5.10.2014
SKLH Žďár nad Sázavou - Kometa Brno ZNS - KBG
SKLH Žďár nad Sázavou: Kulich - Trejbal, Kukla, Geba, Nepokoj, Melichar, Marek, Kadleček, Nečas M., Kaut, Caha, Pytlík, Březina, Poul, Kyncl, Nový, Nečas J.
Kometa Brno: Šindelka - Vašíček, Zábranský, Mikyska, Jeřábek, Gloz, Věžník, Buchal, Svoboda, Süss, Klenec, Gajarský, Novák, Čajkovič, Kunc, Matula, Krejčí, Kavický
Branky a nahrávky: 9 Nečas M. (Kaut, Trejbal), 26 Kukla (Gebe, Caha), 40 Kaut (Nečas M:, Kadleček), 41 Nečas M. (Kaut, Trejbal), 56 Pytlík (Březina, Caha), 58 Kadleček (Nečas M., Kaut)
Rozhodčí: Kotlík, Ryšavý, Fiksa
Vyloučení: 4:3
Střely na branku: 45:27
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Je to až k nevíře, že žďárští dorostenci nasázeli jihomoravskému favoritu šest branek. Tomáš Kulich bravurně ubránil žďárskou klec a blýskl se čistým kontem. Do sedla se Plameny dostaly v deváté minutě, kdy kapitán domácího mužstva Martin Nečas za asistence Martina Kauta otevřel herní účet zápasu. Do posledního zazvonění sirény se dokázali domácí trefit ještě pětkrát. Kometa se tak vrací domů s prázdnou a suverénní Plameny si zaslouženě připisují důležitou trojici tolik potřebných bodů.

Utkání začalo rychlým tempem. Oba celky předváděly pohledné akce a hra byla vyrovnaná. Vše se změnilo v čase 8:50, kdy žďárský kapitán Martin Nečas za pomoci svého asistenta Martina Kauta otevřel účet zápasu.

Kaut nahrál na rozjetého Nečase, který přesně zamířil a vymetl pavučiny v pravém horním růžku brněnské brány – 1:0.

Kometa přidala na otáčkách a snažila se za každou cenu stáhnout jednogólové manko. To se jim ale nepodařilo, naopak. Za podražení odešel na trestnou lavici Jan Gloz a Kometa byla nucena se stáhnout do obranného pásma a čelit nepříjemnému tlaku domácího celku.

Nejvýraznější šance mělo Brno až ke konci úvodní třetiny, kdy si zahrálo přesilovku. Adam Garajský dvakrát pohrozil svými střelami, jenže pokaždé mířil příliš vysoko a hosté se srovnávacího gólu nedočkali.

Do konce první dvacetiminutovky už příchozí fanoušci mládežnického hokeje žádný gól neviděli. Shora tribun ale mohli pozorovat pěknou hokejovou podívanou.

V prostřední dvacetiminutovce začala Kometa tlačit na pilu. Necelých šest minut po začátku hry ale na druhé straně kluziště uplatnil svůj důraz domácí Miroslav Kukla , který vypálil z levého kruhu a letící kotouč prošel kolem překvapeného Šindelky až za brankovou čáru – 2:0.

V pořadí druhou přesilovou hru si Kometa zahrála za hákování Martina Nepokoje, který nepřiměřeně bránil útočícího Brňana.

První minutu oslabení zvládly Plameny vcelku dobře. Výrazně těžší však byla druhá polovina dvouminutového trestu. Na Kulicha přilétly tři nebezpečné dělovky od modré, z nichž byla nejhorší ta první. Než se otřesený gólman stihl vzpamatovat, všichni hráči se sjeli před jeho bránu a nastal zmatek. Žďárský brankář si ale puk pohlídal a včas přerušil hru.

Stejnou taktiku se pokoušeli hosté uplatnit ještě dvakrát. Tentokrát však bez nutného momentu překvapení a ochránce žďárské klece byl na obdobné střely už připraven.

Hra se opět přesunula na druhou stranu. Hlasité povzdechnutí domácí fanoušků se ozvalo ve dvacáté sedmé minutě, kdy se puk vystřelený některým z domácích hráčů hlasitě odrazil od horní tyče brněnské svatyně.

Patnáct sekund před odchodem do kabin předvedl ukázkovou gólovou akci Martin Kaut . Ten si zleva najel na Šindelkovu klec, naznačil střelu a tím dokonale zmátl brněnského gólmana. Pak už jen přehodil puk a bekhendem dorážel do odkryté brány – 3:0.

Půl minuty po začátku poslední třetiny už tak zeslabené psychice hostů rozhodně nepomohl druhý gól v podání Martina Nečase . Martin Kaut naservíroval kotouč svému spoluhráči jako na stříbrném podnose a ten bekhendovou dorážkou dokončil pohledný nájezd žďárských útočníků – 4:0.

Kometa z posledních sil marně ostřelovala žďárský hrad. Brněnským to tam ne a ne padnout. Opakem byl domácí tým. V čase 55:59 dorazil odražený puk do odkryté brány Jaromír Pytlík - 5:0.

Dvě a půl minuty před koncem utkání zatloukl poslední hřebíček do rakve Komety Slavomír Kadleček - 6:0.

Utkání skončilo konečným výsledkem 6:0 pro domácí a Žďárští si tak zaslouženě připisují další tři cenné body. Nečasův tým se konečně dočkal první letošní vysoké výhry na domácím ledě. V předchozích kolech sice ve městě pod Zelenou horou jednou vyhrál, jenže chyběla potřebná koncovka a góly i přes vysoký počet střel na bránu padaly stěží.

Extraligový kolotoč se ve Žďáře nad Sázavou opět zastaví přesně za týden. V sedmnáct hodin odstartuje vysočinské derby rivalů ze Žďáru a nedaleké Jihlavy. Rozhodně je na co se těšit.