Kobra ochromila Plameny již v první třetině

7., sobota 18.10.2014
Kobra Praha - SKLH Žďár nad Sázavou KOB - ZNS
Kobra Praha: Bílek – Šteiner, Pohl, Ton (A), Evan, Verbík Jakub, Verbík Roman, Cafourek, Vrba – Čurda, Kocman, Jakeš (C), Novák, Slanina, Borovanský, Kalla, Půlpán, Malý, Strnad, Paris
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, 21. Vlach – Vítek, Pleva (A), Pilný, Kolda – Padělek, Kaňka, Krupka, Plachý (C), Říha, Kunstmüller, Vítek, Kotlík, Man, Gregar
Branky a nahrávky: 2. Evan (Slanina, Borovanský), 13. Jakeš (Paris, Strnad), 14. Jakeš (Kocman), 15. Jakeš (Strnad), 19. Strnad (Jakeš, Paris), 24. Jakeš (Vrba, Paris) – 41. Kunstmüller (Říha, Plachý), 53. Kaňka (Gregar)
Rozhodčí: Luczkow - Kilian, Střelka
Vyloučení: 10:8 navíc Verbík R. (KOB) 10 min + DKU OT Využití: 3:1 V oslabení: 0:0
Diváci: 50
Střely na branku: 28:23 (11:8, 8:7, 9:8)
Průběh utkání: 6:0, 6:2
P R A H A – Pražané již v průběhu první třetiny uhasili veškeré naděje Plamenů na první bodový zisk na ledě soupeře. Po první třetině již Žďárští prohrávali 5:0 a o osudu zápasu tak bylo rozhodnuto. Díky brankáři Václavu Vlachovi a zlepšenému výkonu ve druhé a zejména ve třetí třetině, se Plachému a spol. podařilo alespoň zabránit většímu debaklu a kosmeticky upravit výsledek.

Trenér Sobotka dnes přivezl do Prahy hodně oslabený tým, ve kterém chyběli kromě nemocného Staňka také Smejkal, který se omluvil z pracovních důvodů, Beneše ráno odvolali do Šumperku, po včerejším tréninku onemocněl Dítě a omluvil se také Hron. Do zápasu tak Plameny nastoupily s pouhými čtyřmi obránci.

Vzrušení přinesly hned první minuty zápasu. Po necelé minutě putoval na trestnou lavici Kunstmüller a Jakub Evan tečovanou střelou od modré otevřel skóre - 1:0. Krátce na to dostaly Plameny více než minutovou dvojnásobnou přesilovku, ale k vážnějšímu ohrožení Bílkovy branky, se přes optický tlak nedostaly. V 9.minutě netrefil Slanina kotouč ve chvíli, kdy na něj zívala prázdná branka. Blízko vyrovnání byl o minutu později Říha, ale Bílka nepřekonal a vzápětí se Sláma vytáhl proti brejku domácích.

Poté však následoval krátký úsek mezi 13. a 15. minutou, který prakticky rozhodl celý zápas a to navíc z hole jediného hráče. Během 146 sekund nastřílel hattrick Jiří Jakeš. Nejprve po nahrávkách Parise a Strnada zvýšil na 2:0. Na třetí branku pražskému kanonýrovi nahrál Kocman a na 4:0 zvýšil v přesilovce s asistencí Strnada. Necelé dvě minuty před koncem úvodní třetiny navíc Jakeš projel za Slámovu branku a naservíroval kotouč Luďku Strnadovi, jenž dovršil „bůra“ ještě před první sirénou – 5:0.

Do druhé třetiny nastoupili Žďárští s Vlachem v brance a Padělkem v obraně, ale více než na zvrat v zápase mysleli spíše na to, jak zabránit ostudě a velkému debaklu. Jenomže Jiří Jakeš byl při chuti a po třech minutách, při další přesilové hře zvyšoval již na 6:0.

V polovině zápasu hráli Žďárští další přesilovku, ale rána Kaňky skončila těsně před čárou někde pod Bílkovým tělem. Navíc dvakrát zahrozili domácí a Vlach musel hasit nebezpečné situace při vlastní přesilovce. A pak přímo z trestné lavice naskočil do brejku Pohl, ale jeho nájezd Vlach také zlikvidoval. V závěru druhé dvacetiminutovky měl na hokejce čestný úspěch Kotlík, ale tváří v tvář Bílkovi se neprosadil.

První branku si Plameny nechaly až na úvod závěrečné třetiny, když po nahrávkách Říhy a Plachého ujel po levém křídle Luboš Kunstmüller a parádní ranou do pravého horního rohu odčaroval Bílkovu branku. Ve 48. minutě přišli hosté o dalšího obránce, když byl do kolene nastřelen Pilný.

Žďárští byli ve třetí třetině aktivnější a vytvářeli si dobré šance, ale na nějaké zdramatizování výsledku to nestačilo i díky výbornému Bílkovi v domácí bráně. Druhý gól a zároveň poslední branku zápasu přidaly Plameny v 53. minutě. Gregar našel od bočního mantinelu volného Michala Kaňku mezi kruhy a ten přesnou trefou uzavřel skóre na konečný stav 6:2. Vlach potom ještě vychytal v úniku Šteinera a několik dalších skvělých zákroků si připsal domácí gólman Bílek.

Plameny tímto zápasem opět potvrdily svoji letošní nemohoucnost na ledech soupeřů a nezbývá než doufat, že stejně důsledně si povedou příští sobotu na domácím stadionu, kde přivítají hokejisty Nymburku a zde naopak potvrdí svoji stoprocentní úspěšnost.