prip, středa 20.8.2014
SKLH Žďár nad Sázavou - Trutnov ZNS - TRU
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Smejkal, Jícha, Pleva, Šír, Jan, Vítek M., Staněk – Kunstmüller, Dítě, Plachý (C), Zídek, Hron, Gregar, Šimon, Čejka, Fúzik, Vítek D., Kotlík, Man, Padělek
Trutnov: Jeschke – Voženílek, Kozák, Dufek, Karlík, Konečný – Veselý, Divíšek, Janoušek, Březina, Chytráček, Luštinec (C), Perutek, Mašek, Zítka, Tatar, Vacek, Smékal
Branky a nahrávky: 2. Plachý (Padělek, Kunstmüller), 34. Plachý (Padělek, Kunstmüller), 39. Hron (Dítě), 49. Staněk (Plachý) – 2. Janoušek (Divíšek), 56. Luštinec, 57. Smékal (Kozák)
Rozhodčí: Homola – Zídek, Klouda
Vyloučení: 4:3 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0
Diváci: 152
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:2, 4:3
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Dnešní večer přinesl další, v pořadí již čtvrté přípravné utkání. Soupeřem Plamenů byl HC BAK Trutnov, který si přivezl nečekanou posilu v podobě extraligové persony Tomáše Divíška. Ani ten však nedokázal pomoci Drakům k vítězství a Žďár si připsal třetí přípravnou výhru.

Úvod zápasu sliboval brankovou přestřelku, když se po jedné minutě ujali vedení domácí hokejisté. Po přihrávkách Padělka a Kunstmüllera se nadvakrát prosadil Jiří Plachý - 1:0. Jenomže neuběhlo ani půl minuty a v rohu získal kotouč Divíšek a zkušeně našel volného Romana Janouška, jenž z mezikruží prostřelil Slámu – 1:1.

Bohaté brankové menu v úvodu pak vystřídal dlouhý půst a na další gól se čekalo až do druhé poloviny zápasu. Ve 33. minutě obrovskou šanci promrhali domácí, když se řítili na Jeschkeho osamoceni Kunstmüller s Manem, ale jejich kombinace k brance nevedla, stejně jako dorážka třetího dojíždějícího hráče.

Jen o pár sekund později si ale Žďárští nepovedenou koncovku vynahradili. Kunstmüllerova nahrávka našla Padělka a ten přesným pasem vybídl Jiřího Plachého, jenž parádní střelou poslal Plameny do vedení – 2:1.

Minutu před druhou sirénou zlomil hůl na útočné modré trutnovský obránce a po přihrávce Dítěte se do brejku dostal Josef Hron, položil si Jeschkeho bekhendovým blafákem a zvýšil na 3:1.

V závěrečné dvacetiminutovce přinesla změnu skóre až 49. minuta. Za brankou se šikovně uvolnil Plachý a naservíroval kotouč najíždějícímu Pavlu Staňkovi, který střelou k tyči navýšil náskok Plamenů na 4:1.

Slibně se vyvíjecí utkání zdramatizovali Draci v rozmezí 56. a 57. minuty, když nejprve Jakub Luštinec ztrestal chybu Fúzika před vlastní brankou – 4:2 a následně po přihrávce Kozáka vyslal ostrou ránu z kruhu David Smékal - 4:3.

Trutnovští vycítili šanci na zvrat v zápase a přidali na obrátkách. Na rozdíl od minulého zápasu s Břeclaví však tentokrát Sobotkovi svěřenci těsný náskok uhájili a připsali si třetí výhru ze čtyř přípravných zápasů.

Série přátelských utkání pokračuje již v pátek, kdy na Bouchalky přijedou Žihadla z Moravských Budějovic. Zápas začíná tradičně v 18:00.