V sobotu přivítají Plameny v domácí premiéře Žihadla

Zveřejněno 19.09.2014 | mk
SKLH Žďár nad Sázavou HC Moravské Budějovice 2019
2., sobota 20.9.2014 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Moravské Budějovice 2019 ZNS - MBU
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Po půl roce ožijí žďárské Bouchalky opět druholigovým hokejem. V letošní domácí premiéře vyzvou žďárské Plameny moravskobudějovická Žihadla. V sobotu od 18:00 hodin čeká fanoušky hned na úvod regionální derby „sever proti jihu“ s rivalem z jižní části Vysočiny. Na domácí hokejovou premiéru zveme všechny příznivce a fanoušky žďárského hokeje, ale speciální pozvání platí pro všechny dobrovolné hasiče, kteří pokud přijdou v uniformě, budou mít zdarma vstup a občerstvení lahodným pivem Rebel.

Celý zápas se ponese v duchu poděkování dobrovolným hasičům. Kromě volného vstupu a piva, bude pro hasiče připravená přestávková soutěž, před stadionem si budou moci diváci prohlédnout hasičskou techniku, ceny nejlepším hráčům předá starosta OSH ČMS Žďár nad Sázavou pan Luboš Zeman a úvodní buly obstará Daniel Nečas, dobrovolný hasič ze Sněžného, který v létě na Milovském rybníku zachránil dva lidské životy.

Oba soupeři nevstoupili do nové sezóny dobře a z ledu svých soupeřů si odvezli nepopulárního „bůra“ se stejným poměrem 5:2. Plameny vyhasly v Kolíně díky chybám ve druhé třetině, kterou prohrály 3:0 a hrozivý stav 4:0 po polovině zápasu dokázala jen zkorigovat dvěma góly nová akvizice Sobotkova výběru Aleš Padělek.

Moravské Budějovice na ledě loňského outsidera severočeské Bíliny prohrávaly 2:0 a 4:1. Sedm minut před koncem ještě zdramatizoval zápas Gottlieb snížením na 4:2, ale vzápětí bílinský Böhm završil hattrick a definitivně pohřbil naděje Žihadel na bodový zisk.

Moravskobudějovičtí hokejisté brázdí druholigová kluziště třetí sezónu a dosavadní vzájemná bilance sobotních soupeřů vyznívá jasně pro „seveřany“. Z doposud odehraných šesti vzájemných soutěžních zápasů se pětkrát radovali Žďárští. Zatím jediný úspěch „jižanů“ zaznamenala Žihadla 17.2.2013 a to na jejich ledě, když po skvělém výkonu porazila Plameny 3:2.

Trenér Budějovic Rudolf Cakl udělal během letní přestávky několik změn v týmu. Tou možná nejzásadnější byla změna brankáře, když loňskou oporu Jiřího Šťastného by měl nahradit třebíčský odchovanec Lukáš Dusík. Tým opustila dlouholetá ikona Petr Zahradník. Na druhou stranu však Žihadla posílila o obránce Jiřího Formana (1988) a Tomáše Pelikána (1994) z Třebíče a dalšího beka Filipa Randu (1991), který přichází z Jihlavy.

Ofenzivní sílu Budějovic by pak měli umocnit další dvě posily z nedaleké Jihlavy. Jsou jimi stejně mladí dva Markové – Lupač a Vantuch (1994), kteří prošli extraligovými mládežnickými soutěžemi v jihlavské Dukle a druhý jmenovaný také u libereckých Tygrů.

Oba soupeři se v sobotu utkají o zisk prvních ligových bodů, navíc jde o regionální drby a tak určitě můžeme očekávat těžký a vyrovnaný zápas a tvrdý boj o každý kousek ledu. Diváci se tedy rozhodně mají na co těšit.

Předpokládaná sestava SKLH Žďár nad Sázavou
Sláma (Vlach)
Staněk, Vítek M. – Pleva, Pilný - Smejkal, Kolda - Jícha Doležal
Kunstmüller, Padělek, Plachý - Man, Kaňka, Dítě - Vítek D., Kotlík, Říha - Zídek, Hron, Gregar

První domácí zápas nové sezóny vypukne na žďárských Bouchalkách v sobotu 20.září v 18:00. Pro ty, kteří nebudou moci sledovat tento atraktivní duel přímo na stadionu bude připraven onlajn přenos.