8., sobota 10.10.2015
Vrchlabí - SKLH Žďár nad Sázavou VRC - ZNS
Vrchlabí: Jelínek – Beneš, Lenoch, Klement, Jebavý, Kadavý, deCarvalho, Chleborád – Šťastný, Filip "C", Matějka, Bláha, Šimoníček, Mrňa, Jirků, Urban, Maďar, Oppelt, Vacek, Srnský, Krsek
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Doležal, Staněk, Pleva, Smejkal "C", Martin Vítek – Bureš, Kaňka, Štěpánek, Kunstmüller, Gregar, Pazourek, David Vítek, Hron, Tomáš Střecha
Branky a nahrávky: 9. Filip (Matějka), 38. Šimoníček (Mrňa, Bláha), 45. Kadavý (Jirků), 52. Maďar (Šťastný, Filip) – 40. Staněk, 52. Gregar, 58. Pleva (Kunstmüller)
Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Mašek
Vyloučení: 5:1 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0
Diváci: 732
Střely na branku:
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3
V R C H L A B Í - Potřetí v řadě dnes odcházeli žďárští hokejisté ze zápasu s prázdnou. Trojici porážek Plamenů završilo Vrchlabí, které se ujalo vedení 2:0 a následně se dostalo do trháku až na 4:1. Sobotkovi svěřenci se sice závěrečným finišem dostaly zpět do zápasu, ale nestačilo to na víc, než na úpravu skóre na těsných 4:3. Smejkalovu partu může opět mrzet několik nevyužitých přesilovek, z toho dokonce jedna minutová 5 na 3.

Utkání oba týmy nezačaly vekou snahou o vstřelení prvního gólu zápasu. O trochu víc ze hry měl hostující Žďár, který vyslal směrem k Jelínkově brance několik střel. Žádná však nebyla tak nebezpečná, aby se vrchlabská obrana měla čeho obávat. Drobná žďárská převaha skončila po oslabení, o které se postaral podražením hostující Martin Pleva.

Vrchlabí sice přesilovku nevyužilo, ale jeho aktivita pokračovala i po přesilovce. Snaha vrchlabského výběru byla nakonec oceněna v deváté minutě. Po nepovedené ráně Matějky se ke kotouči dostal matador Martin Filip, který si s šancí poradil zkušeně. Uklidil puk do prázdné brány a první gól utkání byl na světě – 1:0.

Poté fauloval Klement a hosté měli možnost bleskově vyrovnat. Klementovu nabídku ale Žďár odmítl a přesilovku vůbec nezvládl. Místo toho přišly nadějné šance hráčů z Krkonoš. Střely a přečíslení domácích ale další branku nepřinesly. To že umí zahrozit i Plameny se ukázalo ke konci první periody, když Tomáš Doležal vystřelil od modré a jeho rána cinkla o tyč. Úvodní třetina nabídla hostům ještě nabídla, po faulech Mrni a Klementa, minutovou dvojnásobnou přesilovku, ale ani z této výhody nedokázaly Plameny vytěžit vyrovnání.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe hostující hráči. Bylo to však především díky jejich přesilovce, která přetrvávala od první třetiny. Domácí ji ale zvládli a dokonce mohli v oslabení navýšit vedení. V šanci byl opět střelec první branky Filip, kotouč mu ale ujel a z obrovské šance nic nebylo. Oba týmy se pak pustily do velmi rychlého hokeje a gólmani neměli o zákroky nouzi. Hosté si v první polovině druhé periody vypracovali velmi dobrou šanci a Pazourek ujížděl sám na Jelínka. Strážce domácí branky byl ale proti vyrovnání.

Následně se prezentoval kvalitní přízemní ranou Mrňa, ale ani jeho střela se nesetkala s úspěchem. Pavel Mrňa na sebe opět upozornil krásnou nahrávkou na volného Jiřího Šimoníčka, který jako neproduktivnější hráč Vrchlabí nezaváhal a poslal domácí do dvoubrankového náskoku – 2:0. Žďár se ale před koncem třetiny vzpamatoval a v její poslední minutě vsítil kontaktní branku. Po nenápadné akci snižoval Pavel Staněk - 2:1.

Třetí třetina nezačala v úvodu nabízet útočnou podívanou. Ve třetí minutě závěrečné periody domácí dostali znovu kotouč do žďárské branky. K údivu všech na stadionu ale nebyla uznaná kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. O dvě minuty později už ale Vrchlabí skórovalo regulérně. Jan Kadavý vypálil do levé šibenice a vrátil domácím dvougólové vedení – 3:1. V další ohromné šanci byli poté opět vrchlabští hráči, konkrétně Filip s Mrňou, kterých byl plný led a představovali největší nebezpečí. Jejich šance však skončila na Slámovi.

Dobrý vrchlabský vstup do poslední periody přinesl další gól. Tvrdou ranou z první vystřelil tříbrankové vedení Patrik Maďar - 4:1. Vedení o tři branky v polovině třetí třetiny dělalo dojem, že o výhře Stadionu je rozhodnuto. Hráči Žďáru se ale ani za tohoto stavu nevzdali a pokusili s výsledkem ještě něco udělat. Osm sekund od inkasovaného gólu hosté snížili. Střelou z otočky zakončil Martin Gregar - 4:2.

Pět minut před koncem zápasu mohl dát definitivní tečku zápasu exžďárský Tomáš Bláha, kterého ale úžasně vychytal Jiří Sláma. Místo toho přišel další gól Plamenů a zdramatizování závěru zápasu. Z modré čáry prostřelil vrchlabskou defenzivu Martin Pleva a rozdíl mezi týmy činil necelé tři minuty před koncem pouhou jednu branku - 4:3. Víc už ale Žďárští nedokázali a na kýžené vyrovnání nedosáhli, a to ani když patnáct vteřin před koncem hosté odvolali gólmana. Závěrečný tlak si ale Vrchlabí pohlídalo a svůj náskok nakonec udrželo.

Třízápasovou sérii proher, se Plameny pokusí zastavit příští sobotu, kdy na Bouchalky zavítají Buldoci z Řisut. Žďárští hokejisté se po výsledkově nevydařených zápasech začínají trápit a budou potřebovat silnou podporu svých fanoušků, aby opět mohli navázat na zdařilý úvod sezóny.

„Zápas to byl moc pěkný, ale je velká škoda, že jsme tady neurvali alespoň bodík. Možná bychom si ho i zasloužili. Na začátku jsme měli čtyři „gólovky“, nevyužili jsme je. Po naší chybě nám soupeř dal na 1:0. Zápas byl potom dlouho na hraně. Hrálo se o to, kdo dá další a hodně důležitý gól. Bohužel nám Vrchlabí uteklo na 2:0. My jsme se sice vrátili do zápasu gólem do šatny, ale ve třetí třetině rozhodly dvě branky v rychlém sledu. My jsme ještě zabojovali, ale chyběly síly i čas. U nás se stále opakují individuální chyby vzadu. Útočníkům se nechce vracet. Tam nás tlačí bota.“

.

Petr Hlaváč (trenér HC Stadion Vrchlabí):

Petr Hlaváč

„Byli jsme lepší, ale je až neuvěřitelné z čeho, v jakém čase a z jakých situací my jsme schopni dostat gól. Ve druhé třetině jsme si jasně řekli, že to chceme dohrát s čistým kontem a dostaneme čtyřicet vteřin před koncem gól, kdy to dozadu nepokryjeme. Dáme na 4:1 a ani ne za deset vteřin dostaneme kontaktní gól místo toho, abychom zápas v klidu dohráli a užili si ho. Asi chceme pro lidi dělat drama až do konce. Jednou se nám tohle asi musí vymstít. Pracujeme na tom pořád, ale stále se to děje. Jinak jsme dnes měli ale hodně šancí, hráli jsme aktivně a byli jsme na puku. V Sokolově nebereme nic jiného než tři body a po zápase s Trutnovem chceme mít na kontě 21 bodů.“