Zveřejněno 06.10.2015 | mk
SKLH Žďár nad Sázavou HC Kobra Praha
7., středa 7.10.2015 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Kobra Praha ZNS - KOB
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Druholigový kolotoč se ve středu vrací na žďárské Bouchalky. Soupeřem Plamenů bude, po sobotním duelu v Táboře, další soupeř z horních pater tabulky. Na Vysočinu přijede zástupce hlavního města HC Kobra Praha.

HC Kobra Praha

Vedení Kobry se v loňské sezóně nijak netajilo touhou zajistit pro hlavní město první ligu. To se jí nakonec nepovedlo, ale Praha přeci jen druhou nejvyšší soutěž získala a to díky Slávii. Postupové plány zhatil Pražanům v posledním kole play-off, čtvrtfinálový přemožitel Plamenů HC Tábor, který o své účasti v kvalifikaci rozhodl až v posledním pátém zápase, ve kterém Kobru udolal až v samostatných nájezdech.

Základní částí prošla Kobra bez vážnějších zaváhání a na jejím konci mohla slavit krásné druhé místo za vítězným Sokolovem. Na svém kontě měla 74 bodů, což je o třetinu více než sedmý Žďár s padesáti body. Pražané se zároveň vloni stali se 160 vstřelenými brankami (5 branek na zápas) nejproduktivnějším týmem celé západní skupiny.

Na vlně loňského úspěchu pokračuje Kobra i letos

Bez zaváhání vstoupili hokejisté z hlavního města také do letošní sezóny a v prvních třech kolech byli stoprocentní. Doma porazili Bílinu (7:4) a Nymburk (4:2) a s plným bodovým ziskem se vraceli také z Děčína (2:5). Pak však přišla porážka (4:1) v Táboře, kterou napravili jednoznačnou domácí výhrou s Řisuty (7:2).

Poslední zápas však opět Pražanům nevyšel a na domácím ledě přenechali, poněkud překvapivě, všechny body Vrchlabí (5:7). Toto utkání ztratila Kobra až v úplném závěru. Ještě dvě minuty před koncem třetí třetiny Pražané vedli 5:4, ale Vrchlabští dokázali během minuty dvakrát skórovat a otočit stav utkání ve svůj prospěch a nakonec ještě famózní obrat pečetit trefou do opuštěné branky při power-play domácího celku.

Přes dvě porážky, patří Kobře páté místo, tedy pozice v elitní šestce zajišťující přímý postup do play-off a na bodovém kontě číslovka 12. Plameny s devíti body a na devátém místě, by se tak mohly teoreticky, v případě vítězství, na Pražany bodově dotáhnout. Ale nepředbíhejme, vše se ukážu ve středu večer, tak si to nenechte ujít.

Kvalitní kádr byl ještě doladěn

Šéf Kobry a trenér v jedné osobě Miloslav Šeba připravil do letošního ročníku podobný kádr jako v loňské sezóně, která patřila k nejúspěšnějším v historii klubu. Na jednu stranu sice některé opory tým opustily, zde asi největší ztrátou jsou odchody obránců Evana a Pohla a v ofenzivě loňského kapitána Kocmana a vynikajícího střelce Parise.

Na druhou stranu se však v Braníku také posilovalo. Defenzivní řady by měl vyztužit extraligovými zkušenostmi ostřílený Václav Drábek či mladoboleslavský obránce David Kulich. Útočnou sílu Pražanů hned od prvních kol viditelně posílil Daniel Vlach, jenž přišel z Vrchlabí, kde patřil k nejproduktivnějším hráčům.

Z prvoligových klubů Kadaně a Litoměřic získala Kobra další útočné posily Luďka Škopa a Šimona Antončíka. Navíc má kouč Šeba k dispozici ještě několik mladíků sparťanské juniorky. Z toho vyplývá, že pražská Kobra nebude letos o nic méně jedovatá než vloni a body nebude rozdávat snadno.

Vloni Kobra nedala Plamenům šanci

Proto ani nyní nebude pro Plameny snadným úkolem přerušit sérii dvou výher Pražanů v loňské sezóně. Na podzim v Braníku rozhodli domácí o své výhře již v první třetině, kterou vyhráli 5:0, když zápas nakonec skončil výsledkem 6:2. V lednu na žďárských Bouchalkách to však nevypadalo s Plameny lépe, jen se vývoj obrátil. Domácí dokázali držet krok s Kobrou dvě třetiny, ale v závěrečné části pražští hokejisté sfoukli Plameny pěti brankami a odvezli si do české metropole vysokou výhru 4:9.

Utkání začíná na žďárském zimním stadionu na Bouchalkách ve středu 7.října v 18:00. V případě, že nebudete moci sledovat tento dramatický duel na vlastní oči, bude připraven tradiční onlajn přenos.