MD: Plameny dnes prověří brněnská Kometa

Zveřejněno 05.10.2014 | RR
H R A D E C   K R Á L O V É / Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Hokejový víkend pokračuje. Po včerejším druholigovém utkání „A“ týmu s Jindřichovým Hradcem, které skončilo vítězstvím Plamenů 4:2, je dnes na programu další domácí extraligové utkání mladšího dorostu. Do nitra Českomoravské vrchoviny zavítá papírově silnější Kometa Brno. Mimo to se ještě vrátíme k výhře Nečasova týmu na ledě loňského vítěze ELIOD extraligy mladšího dorostu skupiny Střed, Hradce Králové.

Tým z největší moravské metropole se s tříbodovou ztrátou na vedoucí Letňany nachází na druhé příčce extraligové tabulky. Žďárští s jedenácti body zaujímají šesté místo.

Brňané vstoupili do letošní sezony pravou nohou. Hned v úvodním kole soutěže v domácím prostředí vyškolili nováčka extraligy z Kolína výhrou 7:3. Ani za výsledky ostatních utkání se nemusí modrobílí stydět. V druhém kole dali Moravané lekci Pardubicím, které Kometa deklasovala výsledkem 5:0.

Následovala tři vyrovnaná utkání. Prvně brněnští dorostenci o gól prohráli v Hradci a potom v samostatných nájezdech vytěžili dva body z utkání s libereckými Bílými Tygry. V pátém kole zamířila Kometa do Prahy, kde v prodloužení svou čtvrtou brankou rozhodli vyrovnané utkání domácí Letci.

V šestém kole si v Rondu brněnští dorostenci spravili chuť. Mladé Boleslavi nasázeli celkem jedenáct gólů. Sedmé letošní utkání Komety rozhodly opět samostatné nájezdy, ale tentokrát ve prospěch českobudějovických Motorům.

S Kometou se Plameny střetly naposledy v loňském ročníku soutěže, kdy v Brně prohrou 1:2 po samostatných nájezdech zakončily velmi úspěšnou sezonu.

Královští lvi byli na Plameny krátcí

Plameny si poradily s loňský vítězem ELIOD extraligy mladšího dorostu skupiny Střed a z Východních Čech přivezly další tři body. Vyrovnané utkání rozhodl čtyři a půl minuty před koncem utkání kapitán žďárského celku Martin Nečas , který ve spolupráci s Kautem a Kadlečkem dokonale zmátl gólmana Královských lvů Vomáčku a skóroval.

Plamenům se dařilo už od samého začátku utkání. Agresivní útoky žďárského celku neustále zaměstnávaly hradeckého gólmana Vomáčku.

O první branku se v čase 9:12 postaral žďárský asistent Martin Kaut . Díky zmatkům v obraně najížděli Kadleček s Kautem sami na hradeckou bránu. Kadleček přesně předal kotouč Kautovi, který okamžitě vystřelil a puk rozvlnil síťku hradecké brány.

Za faul Trejbala si zahráli přesilovou hru i domácí. Štohanzl pohrozil nebezpečnou střelou, ale Kulich letící kotouč včas vyrazil.

Minutu poté se na druhé straně předvedl kapitán hostů Martin Nečas, ale obě jeho dělovky skončily mimo Vomáčkovu klec. Hra se díky několika oslabení Plamenů vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách.

Půl minuty po začátku prostřední třetiny se ke slovu dostal Martin Štohanzl, který z mezikruží vypálil na Kulicha, ale trefil pouze žďárského brankáře. Vzápětí na to poskakoval puk před Kulichovou bránou, jenže Matoušovi se ho už nedařilo doklepnout až za brankovou čáru.

V přečíslení 3 na 1 nebezpečně vystartovali hosté, ale Jakub Muška zachytil jednu z přihrávek rozjetých Plamenů a včas tak ukončil nečekaný útok.

Gólem do šatny zakončil rychlou kombinaci v útočném pásmu domácí Václav Maršík , který dvaatřicet vteřin před koncem druhé třetiny srovnal stav extraligového klání na 1:1.

Trio Kadleček-Kaut-Nečas dělalo domácí obraně velké starosti, obzvláště pak v nebezpečných přesilovkách. Na Kadlečka přilétlo několik střel, ale všechny skulinky si stihl pohlídat. Zmiňovaná trojice se ale dalšího gólu přeci jen dočkala. Čtyři a půl minuty před koncem utkání zamotala Vomáčkovi hlavu a poslala svůj tým do vedení. O rozhodující branku se postaral Martin Nečas

Kadleček úspěšně zachytil chybnou rozehrávku Královských lvů a předal kotouč Kautovi, který na poslední chvíli nahrál Nečasovi, jenž přesně zacílil a poslal puk mezi tři tyče -1:2.

Domácí se nastěhovali do obranné třetiny Plamenů a trvajícím forčekinkem kladli neustálý tlak na vysočinské mužstvo. Hradec zkusil štěstí v šesti, ale žádný z jeho hráčů se nedostal do vhodné střelecké pozice, ze které by ohrozil vítězství Plamenů, a utkání tak skončilo 2:1 pro Nečasův tým.

Přestože podle statistik má navrch Kometa, žďárští diváci se mají rozhodně na co těšit. Napínavé utkání začíná již dnes v 17:00. Vstup ZDARMA.